Звіт директора школи перед батьківською громадою за 2020/2021 навчальний рік
Звіт директора школи перед батьківською громадою
за 2020/2021 навчальний рік
Шановні батьки, вчителі, гості.
Закінчився навчальний рік, і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2020/2021 навчального року.
На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи закладу за 2020/2021 навчальний рік.
1. АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТНІМ ПРОЦЕСОМ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ.
Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти, що зараз навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормативно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.
Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість – інноватора , що володіє ключовими компетентностями . Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все, до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я. Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути свідомим громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.
Основна мета моєї діяльності, як керівника, у 2020/2021 навчальному році:
- Створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІІ ступенів;
- Вдосконалення педагогічної системи школи відповідно до запитів батьків та учнів;
- Забезпечення функціонування та розвитку школи , підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів.
ІІ. Загальна інформація про школу.
Приміщення Рокитненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів – введено в експлуатацію в 1963 році як восьмирічна загальноосвітня школа. В 1968 році реорганізована у повну загальноосвітню середню школу, а з січня 2021 року перейменовна на Рокитненський заклад загальної середньої освіти Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області.
Приміщення закладу є нетиповим, у ньому налічується 18 класів. Приміщення початкової школи налічує 4 класи. Школа не працює за кабінетною системою, але в наявності є такі кабінети оснащені матеріально-технічною базою: кабінет української мови, математики, історії, географії, іноземних мов. Всі кабінети 1-3 класів мають обладнання та засоби навчання для формування ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів за вимогами НУШ, яке практично використовується. Усі вчителі забезпечені робочим місцем. Освітній процес організований в одну зміну.
Але у закладі освіти не вистачає приміщень, необхідних для якісної реалізації освітньої програми та організації освітнього процесу, а саме класних кімнат, актової та спортивної зали.
Виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають на території села . Усі діти охоплені навчанням.
Всі випускники 9 класу минулого 2019/2020 навчального року продовжують навчання, про що свідчать результат наведеної нижче таблиці:
Клас |
Випущено |
ПТНЗ |
ВНЗ І – ІІ рівня акредитації |
ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації |
Працюють |
9 клас |
28 |
1 |
- |
- |
|
11клас |
25 |
7 |
2 |
3 |
13 |
ІІІ. Стан і розвиток шкільної мережі.
У навчальному закладі навчаються й виховуються 265 учнів (проєктна потужність - 400): у початковій школі – 81 учень, у базовій – 130 учнів, у старшій школі – 45 учнів, з середньою наповнюваністю класів - 16 учнів.
Мова навчання – українська та румунська. У закладі укомплектовано16 класів, серед яких 10 класів з румунською мовою навчання , а 6 -з українською мовою. Середня наповнюваність класів становила 16 учнів. На базі закладу діє учнівське самоврядування у складі: голови, заступника, секретаря, комісій з питань навчально-виховної, соціальної роботи, організації спортивних заходів, виховної та позаурочної діяльності, комісії дисципліни та порядку та шкільного прес-центру.
Учні страшої школи залучені до гурткової роботи :
1. «Влучний стрілець» (11 кл.) керівник Попов М.О.;
2. «Сокіл» («Джура») (9-11 кл.) керівник Попов М.О.;
3. «Майбутній командир» (9-11 кл.) керівник Попов М.О
ІV. Кадрове забезпечення.
Ефективно здійснювалася кадрова політика. У Рокитненському ЗЗСО І-ІІІ ступенів працює 34 педагогічні працівники. На початок 2020/2021 н.р. заклад було забезпечений штатними працівниками на 97,1 %. Із вищою освітою на основному місці роботи у школі працюють 30 вчителів, 4 вчителі мають середню спеціальну освіту..
- 13 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію.
- 7 вчителів мають звання «старший учитель»,
- 1 –вчитель-методист;
- 6 вчителів – І категорію.
- 7- вчителів – ІІ категорії.
- 8 - вчителів – спеціалісти.
Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. За останніми директивами МОНУ до вчителів (незалежно від того, який предмет викладає, посади, яку обіймає, віку) висувається вимога вміння працювати з комп'ютером, проектором і ін. Треба віддати належне адміністрації, вчителям, які докладають чимало зусиль і енергії, щоб в школі не просто здійснювалося навчання, а опановувалися нові освітні технології, щоб навчальний процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у молоді не лише культури і хороших манер, але головне - здорових життєвих принципів і переконань. Впродовж року педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням в освітній процес інформаційно-комунікаційних технології. У закладі проведено мережу Інтернет , але заклад недостатньо забезпечений комп’ютерною технікою. Комп’ютери закладу освіти не достатньо забезпечені технічними програмами та інструментами контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет, більшість комп’ютерів потребують оновлення.
Упродовж 2020/2021 навчального року продовжили впроваджувати електронну електронну систему оцінювання здобувачів освіти. (електронний журнал).
Заклад освіти має власний сайт, його інформаційне наповнення завжди достатньо ілюструє діяльність школи.
V. Навчальна діяльність учнів.
Упродовж 2020/2021 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів.
Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей в освітній процес. Станом на 1 вересня 2020 р. до 1-го класу були залучені діти, яким виповнилося 6 років, а це 21 учні : 9 учнів-навчаються в румунський клас, 12 учні в український клас.
На базі 1-го класу було організовано інклюзивне навчання 1 учня та залучення до цієї роботи асистента вчителя.
Створення освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами є невід’ємною частину роботи нашого закладу.
На 2020-2021 навчальний рік у школі працювало 3 інклюзивні класи – всього чотири дітей з особливими освітніми потребами.
- 3 асистенти учителя з різним досвідом роботи.
- вчителі початкових класів та учителі основної школи пройшли навчання на платформі EdEra, мають сертифікати для роботи в інклюзивних класах.
- почали облаштовувати ресурсну кімнату.
При планування Індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами розробляємо траєкторію розвитку кожного учня відповідно класів , у яких вони навчаються.
Навчальні досягнення учнів стимулюються грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою.
У зв’язку з впровадженням карантинних заходів з метою недопущення випадків захворювання, спричинених коронавірусом COVID-19, в навчальному закладі було організовано дистанційне навчання шляхом використання зручних та доступних форм і методів дистанційного навчання згідно розкладу уроків, затвердженого на 2020 – 2021 навчальний рік а саме:
1. Робота за змішаного навчання .
2. Організація онлайн-консультацій вчителів.
3. Спілкування через Skype
4. Створення груп у месенджерах, Viber .
7. Спілкування у телефонному режимі з проблемних питань.
Кількість та обсяг завдань, контрольних заходів в основному відповідає запланованим в календарно-тематичних планах педагогічних працівників.
Всі учні були охоплені різними формами дистанційного навчання.
Успішна педагогічна діяльність неможлива без комунікації між педагогічними працівниками і здобувачами освіти на засадах довіри, партнерства і відкритого діалогу, співпраці між учителем і учнем та їх співтворчості. Вчителі школи створюють умови та надають можливості учням висловлювати і аргументувати свою думку, впроваджують в освітній процес особистісно орієнтоване навчання, яке спрямоване на вирішення завдань розвитку в учнів стійкого інтересу до пізнання, бажання та вміння самостійно вчитися. Для підвищення ефективності освітнього процесу вчителі школи намагаються тримати постійний діалог з батьками, оскільки конструктивне партнерство, доброзичливі взаємини, наявність зворотного зв’язку щодо успіхів дитини, її прогресу у навчанні, залучення батьків до життя класу і школи є запорукою якісного освітнього процесу. Підвищенню якості освітньої діяльності у закладі освіти сприяє співпраця між педагогічними працівниками через командну роботу, реалізацію спільних проектів, наставництва, що сприяє підвищенню мотивації та кваліфікаційного рівня педагогічних працівників школи.
Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. Для реалізації політики академічної доброчесності у школі розроблено та схвалено педагогічною радою Положення про академічну доброчесність та розміщено на шкільному сайті. Педагогічні працівники пройшли дистанційне навчання з курсу «Академічна доброчесність» на освітній онлайн-платформі EdЕra та мають відповідні сертифікати.
VI. Підсумки роботи методичних формувань за 2020-2021 н. р.
У 2020 - 2021 навчальному році методичне формування в закладі здійснювалася відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” і була спрямована на підвищення професійної майстерності, розвиток творчої особистості вчителя, учня. Головні зусилля було зосереджено на розвитку особистісно орієнтованої моделі виховання особистості, наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, такого морально-психологічного клімату, який сприяв пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, мотивації до високої результативності у професійній діяльності, покращенню якості освіти, оптимізації контролю. Педагогічні працівники закладу працюють над науково-методичною проблемою « Формування конкурентно-спроможної особистості в процесі навчання і виховання шляхом упровадження нових освітніх технологій».
Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичного формування було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру й форми методичної роботи, складено план роботи. Методична рада школи впродовж року координувала діяльність усіх методичних структур з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у закладі. Робота з педагогічними працівниками реалізувалась як через традиційні (колективні, групові та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації (тренінги, вебінари, майстер - класи, арт-студії, створення педагогами власних веб-сайтів, блогів, аналіз конкретних педагогічних ситуацій, дистанційне навчання. Дані форми методичної роботи використовувались з метою обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, аналізу результату колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду, науково — методичної та педагогічної інформації.
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в школі була створена методична рада, до складу якої входять директор школи, заступники директора з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних формувань , педагог організатор, соціальний педагог, практичний психолог. Упродовж року працювало 5 шкільних методичних формувань:
- МФ початкових класів (керівник – Якобець К.В.. ) ;
- МФ вчителів суспільно-гуманітарних наук;(керівник – Ізвак А. Л. );
- МФ вчителів природничо-математичних наук (керівник - Неборак В.Д. );
- МФ вчителів художньо-естетичного циклу (керівник - Попов М.О. );
- МФ класних керівників (керівник - Ігнатюк І.О.)
Основні завдання:
-здійснення процесу навчання і виховання шляхом впровадження активних форм і методів навчання;
-удосконалення форм та методів роботи;
-впровадження нових технологій навчання;
-надання адресної допомоги вчителям, підвищення їх фахового та професійного рівнів.
Тематика заходів орієнтована на вирішення питань, пов’язаних із загальношкільною проблемою і включає такі аспекти шкільного життя: методична робота, навчальний процес, виховна робота. Протягом навчального року успішно були реалізовані завдання, поставлені перед учасниками навчально – виховного процесу. Весь навчально-виховний процес спрямовувався на забезпечення наступності в навчанні початкової, середньої та старшої школи. Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників закладу дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на достатньому рівні.
Роботу педагогічного колективу було спрямовано на виконання таких завдань:
-організація діяльності шкільних методичних формувань;
-аналіз результатів вивчення рівня навчальних досягнень учнів з предметів;
-аналіз моніторингу рівня навчальних досягнень учнів;
-аналіз проведення Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін;
-надання методичної допомоги вчителям, молодим спеціалістам.
З метою вдосконалення професійної та фахової майстерності педагогів проводилися такі заходи:
-тиждень педагогічної майстерності вчителів, що атестуються
«Я атестуюсь»;
- портфоліо успіху;
- методична фотосесія;
- конкурс – ярмарок педагогічних ідей (розробки уроків).
- методичний марафон.
Вся методична робота була спрямована на розвиток ініціативи і творчості педколективу в процесі вирішення проблеми навчально-виховного процесу, на покращення та вдосконалення системи знань, умінь і навичок учнів через впровадження активних форм і методів навчання. Протягом 2020– 2021 навчального року було проведено 4 засідання, де розглядались питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування.
Методична робота представлена такими компонентами:
- наради при директорові та заступнику,
-методичні оперативки,
-предметні методичні формування,
-предметні тижні,
-самоосвіта.
Робота над виконанням цих питань була чітко спланована, над її виконанням працював увесь педагогічний колектив. Крім того, кожен учитель працював над індивідуальною темою, яка випливає з проблеми навчального закладу. Більшість учителів добре знають і успішно реалізують на уроках основні педагогічні ідеї навчальних програм, творчо використовують методичні листи про викладання основ наук, рекомендації щодо розвитку умінь і навичок школярів. Здійснювалось спостереження за впровадженням проекту нового Держстандарту в 1,2,3 класах. Як показали результати, найголовніші зміни стосувалися методів навчання, перехід від знаннєвої школи до школи компетентностей.
Робота методичних формувань була спрямована на вдосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, вдосконалення методики проведення уроку. Проведено засідання методичних формувань, на яких обговорювались як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення підсумкових контрольних робіт, державної підсумкової атестації, ЗНО), так і науково-методичні питання. Вчителі за графіком провели контрольні роботи, підсумкові роботи, результати яких узагальнили й обговорили на засіданнях методичного формування. Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, Державним стандартом викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів, протягом карантинних заходів проходило онлайн навчання. Вчителі проводили позакласні заходи в межах шкільних предметних тижнів: цікаві конкурси, вікторини, виставки, інтелектуально-розважальні ігри, проекти. Всі вчителі – предметними проводили предметні тижні на належному професійному рівні. Учні нашої школи стали активними учасниками онлайн на сайтах «Всеосвіта», «На Урок».
З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення організації роботи з педагогами протягом 2020-2021 н. р. адміністрація закладу здійснювала контрольно – аналітичну діяльність на достатньому рівні. Проведено:
- перевірку стану вивчення викладання предметів;
- наступність у навчанні 5 класу;
- класно-узагальнюючий контроль ;
- персонального контролю вчителів, які атестувалися;
- контроль за веденням класних журналів;
- відвідування навчального закладу учнями;
- перевірку питань виконання навчальних програм, ведення щоденників, зошитів особових справ.
За підсумками перевірок підготовлено накази, які заслухано на нарадах при директорові. Працівникам навчально-виховного процесу систематично надаються консультації про стан сучасної освіти в Україні шляхом проведення індивідуальних бесід, нарад при директорові, нарад при заступнику, консультації за публікаціями у фахових журналах, вебінарах, тренінгах, семінарів-практикумів. Педагогічні ради були проведені згідно перспективного та річного планів. Учителі систематично були слухачами та активними учасниками Програми професійного розвитку педагогічних працівників на базі КУ «Центр ПРПП», працювали над удосконаленням форм і методів навчально-виховної діяльності для підвищення ефективності та якості навчально-виховного процесу шляхом проведення нетрадиційних уроків, впровадження в навчальний процес нових педагогічних ідей та досягнень передового педагогічного досвіду.
Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. В умовах дистанційного навчання, коли вчителі й учні не можуть бути поруч, взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу: адміністрацією закладу, вчителями, учнями і батьками - набула особливої важливості. Заступником директора з НВР спільно з соціально-психологічною службою було проведено анкетування «Стан якості дистанційного навчання» для педагогів, учнів та батьків, яке окреслило результативність та здобутки в методичній діяльності, навчальній діяльності , яке показало картину наслідків роботи вчителів, учнів та батьків, і реальну картину над чим маємо працювати та як вдосконалювати роботу в майбутньому.
Учителі початкових класів, мають успіхи в опануванні сучасних онлайн-інструментів для дистанційного навчання, а також в питаннях розробки онлайн-уроків в умовах дистанційного навчання, зокрема з використанням нових сервісів ZOOM, Classroom. Під час засідань розглядалися питання оцінювання учнів під час карантину та заповнення класного журналу.
Всі вчителі початкових класів пройшли обов'язковий онлайн-курс на платформі EdEra.
У ІІ семестрі в режимі дистанційного навчання проводилися 2 онлайн-засідання на платформі ZOOM. Учителі демонстрували використання в своїй роботі навички володіння ІКТ: власних електронних продуктів – досвіду роботи, розробок уроків, демонстраційного матеріалу, тестів, використання готової електронної продукції в освітньому процесі.
Члени МФ вчителів початкових класів упродовж навчального року брали активну участь в онлайн-конференціях, інтернет-марафонах, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудови Нової української школи.
Андрійчук Г.М. протягом навчального року пройшла онлайн навчання у фаховій школі «Коло сім’ї» на теми: «Сучасні стандарти інклюзивного супроводу дітей з ООП» та « АВА-терапія: модель застосування поведінкового керівництва у роботі з дітьми з розладами розвитку». Сертифікати видані 12.03.2021 та маю 12 год теорії та 4 год практики.
- Провела урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг і нагороджена дипломом.
- Онлайн-курс від Еdera «Про дистанційний та змішаний формати навчання» для педагогів та керівників шкіл, розрахований на 50 год, Сертифікат виданий 23.03.2021
- Кирно Арсеній учень 4-го класу приймав участь у обласному конкурсі з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку ,у номінації «Транспортна техніка»нагороджений дипломом ІІІ місця.
- Майданська Єва приймала участь у районному конкурсі відеовернісажі «Математика у професії моїх батьків»(результати не оголошені).
Присняк Лілія Михайлівна протягом навчального року пройшла:
- онлайн - курс ,, Електронні освітні ресурси - засоби управління розвитком навчально-виховної діяльності учнів початкової школи в умовах дистанційної форми навчання", 8 академічних годин (Сертифікат виданий 22.01.2021)
- онлайн-навчання у фаховій школі ,,Ава-терапія: модель застосування поведінкового керівництва у роботі з дітьми з розладами розвитку" тривалістю 8 годин (Сертифікат виданий 12.03.2021)
- онлайн-навчання у фаховій школі на тему: ,,Сучасні стандарти інклюзивного супроводу дітей з особливими освітніми потребами", 8 годин (Сертифікат виданий 12.03.2021)
- онлайн - курс ,,Про дистанційний та змішаний формати навчання" для педагогів та керівників шкіл тривалістю 50 год (Сертифікат виданий 14.03.2021)
- Нагороджена грамотою ,,За активне використання інформаційно-комунікаційних технологій у педагогічній роботі" від проєкту ,,Всеосвіта" 18.03.2021р.
- Нагороджена грамотою ,,За підготовку переможця обласного конкурсу з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку" 16.03.2021.
- онлайн-курс ,,Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами тривалістю 30 год (Сертифікат виданий 23.03.2021)
- онлайн-семінар на тему ,,Духовно-моральне виховання учнівської молоді у закладах загальної середньої освіти на засадах християнських цінностей" (Сертифікат виданий 24.03.2021)
- Всеукраїнський освітній онлайн-марафон ,,Толерантна освіта - запорука здорового суспільства" тривалістю 15 год (Сертифікат виданий 30.03.2021)
- Храб Данило нагороджений Дипломом І ступеня (посів І місце в обласному конкурсі з поч. технічного моделювання серед учнів молодшого шк. віку у номінації ,,Лего - конструювання)
- Ізвак Кароліна та Бирліба Аліса приймали участь у марафоні до 150 -річчя з дня народження Лесі Українки і нагороджені Подяками.
Вайпан Христина Василівна протягом навчального року приймала участь у наступних заходах:
- онлайн - курс ,,Про дистанційний та змішаний формати навчання" для педагогів та керівників шкіл тривалістю 50 год.
- Всеукраїнський освітній онлайн-марафон ,,Толерантна освіта - запорука здорового суспільства" тривалістю 15 год.
- Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Результативна початкова освіта».
- Провела урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг і нагороджена дипломом.
- Цуркан Олександра нагороджена Дипломом ІІІ ступеня (посіла ІІІ місце в обласному конкурсі з поч. технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку).
- Кіореско Ніколєта приймала участь у районному конкурсі відеовернісажі «Математика у професії моїх батьків» (результати не оголошені).
Якобець Крістіна Василівна протягом навчального року приймала участь у наступних заходах:
- онлайн - курс ,,Про дистанційний та змішаний формати навчання" для педагогів та керівників шкіл тривалістю 50 год.
- Всеукраїнський освітній онлайн-марафон ,,Толерантна освіта - запорука здорового суспільства" тривалістю 15 год.
- Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Результативна початкова освіта».
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Диференціація роботи учнів початкової школи з навчальними текстами: від читання до текстотворення» (12 годин).
- Провела урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг і нагороджена дипломом.
- Боднар Єва учениця 2 класу приймала участь у обласному конкурсі з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку
11) Попова Ніколєта приймала участь у марафоні до 150 -річчя з дня народження Лесі Українки і нагороджена Подякою.
Якобець Клавдія Василівна протягом навчального року приймала участь у наступних заходах:
- онлайн - курс ,,Про дистанційний та змішаний формати навчання" для педагогів та керівників шкіл тривалістю 50 год.
- Всеукраїнський освітній онлайн-марафон ,,Толерантна освіта - запорука здорового суспільства" тривалістю 15 год.
- онлайн семінар «Організація якісного освітнього процесу в початковій школі засобами сучасних електронних освітніх ресурсів».
- міжобласний вебінар «Електронні класні журнали – нові можливості для заступників директорів шкіл та класних керівників».
- пройшла курси підвищення кваліфікації від ІППО (сертифікат).
- Провела урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг і нагороджена дипломом.
- Неборак Максим приймав участь у районному конкурсі відеовернісажі «Математика у професії моїх батьків» (результати не оголошені).
Кіореско Світлана Сергіївна протягом ІІ семестру приймала участь у наступних заходах:
- онлайн семінар «Організація якісного освітнього процесу в початковій школі засобами сучасних електронних освітніх ресурсів».
- міжобласний вебінар «Електронні класні журнали – нові можливості для заступників директорів шкіл та класних керівників».
- пройшла курси підвищення кваліфікації від ІППО (сертифікат).
Одним із шляхів підвищення професійної компетентності педагога є атестація, яку вчитель обов’язково проходить раз на 5 років.
У 2020-2021 навчальному році згідно графіка атестації педагогічних працівників були проатестовані 2 вчителя початкових класів (Вайпан Х. В. та Присняк Л. М.).
Результати атестації:
- Вайпан Х. В. встановлена кваліфікаційна категорія «Спеціаліст І категорії»;
- Присняк Л. М. встановлена кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії».
У цілому роботу методичного формування вчителів початкових класів за 2020-2021 н. р. можна вважати задовільною.
Але поряд з позитивним у роботі методичного формування вчителів початкових класів є ще деякі напрямки роботи, які потребують уваги:
• удосконалення роботи з розвитку творчих здібностей школярів;
• формування комунікативної, соціальної компетентностей молодших школярів;
• робота з обдарованими дітьми та учнями, які мають прогалини в знаннях.
Методичне об’єднання ставить основні завдання на 2020 - 2021 н. р.:
• планувати та здійснювати роботу з ліквідації виявлених недоліків;
• використовувати системний підхід у роботі зі здібними та обдарованими дітьми;
• працювати над рівнем обізнаності та готовності вчителів до впровадження інноваційних технологій в освітній процес;
• проводити тижні педагогічної майстерності;
• вести моніторинг росту професійної компетентності, педагогічної майстерності вчителів;
• проведення тижня початкової школи.
Методичне формування вчителів суспільно-гуманітарного циклу має у своєму складі 10 учителів. Усі вчителі мають вищу освіту „старший вчитель” – 2, вчителі вищої категорії – 3, спеціаліст І категорії - 5 . Робота МФ вчителів суспільно-гуманітарного циклу була зосереджена над реалізацією проблеми «Формування та вдосконалення професійної компетентності вчителів в умовах Нової української школи, підвищення якості освіти шляхом впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій» та спрямована на:
- координацію навчальної, науково-методичної, організаційної роботи вчителів-філологів, історії, правознавства, іноземних мов;
- здійснення методичного забезпечення викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії та правознавства;
- втілення в практику нових методик і технологій, контроль стану викладання предметів;
- обмін досвідом між членами МФ;
- систему роботи з обдарованими дітьми;
- участь у шкільних, міських та Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах.
Одним із найважливіших пріоритетів діяльності роботи МФ є робота з обдарованою молоддю, головними завданнями якої є плекання любові до рідної мови, історії, культури, формування творчої особистості. Показниками такої роботи стають предметні тижні, творчі позашкільні конкурси громадянського напряму.
Про свої права та обов’язки учні 9 класу мали змогу дізнатися на брейн-рингу «Закон і ми», який був проведений учителем історії Ізвак А.Л. у рамках тижня Міжнародного права. У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19 було відмінено Всеукраїнську учнівську олімпіаду.
Але все одно наші учні активно онлайн прийняли участі на сайті «Всеосвіта» у Всеукраїнській учнівській олімпіаді «Осінь – 2020р.»
І-ІІ семестр 2020/2021 н.р.
-Українська мова.
1.Попова Дана (учениця 11 класу) – І місце;
2.Кирилюк Рудій (учень 5-А класу)–ІІ місце;
Всеукраїнська учнівська олімпіада «Зима– 2020-2021р.»
«Історія України»
- І місце – 2 учня;
- ІІ місце – 2 учня;
- ІІІ місце – 1 учень
«Будьмо гідними» на платформі Всеосвіта:
1.Кіореско Марія – (учениця 8 класу) – І місце;
2.Ватаманюк Лілія (учениця 10 класу) – ІІ місце;
«Будьмо гідними» на платформі на Урок:
- І місце – 6 учнів;
- ІІ місце – 1 учень
У ІІ семестрі 2020/2021 н. р. карантин продовжувався учні ще активніше із задоволенням долучалися до різних конкурсах.
Всеукраїнський конкурс «150 імен Лесі Українки.»
- І місце – 14 учнів;
- ІІ місце – 9 учнів;
- ІІІ місце – 6 учнів
Учасниками ІV етапу онлайн-марафону з української мови імені Петра Яцика, що проходив на платформі «HUMAN»
- 4-еро учасників
- Кирилюк Рудій (5-А) та Кирилюк Катерина (6-Б) пройшли усі етапи і отримали свідоцтва. Катерина Кирилюк також отримала свідоцтва за участь у Всеукраїнських конкурсах декламаторів поезій Лесі Українки та Тараса Шевченка.(Кирилюк А.С.)
Учасниками Всеукраїнського конкурсу "Таємниці Генія Шевченка" до 207 річниці від дня народження Кобзаря на платформі "На Урок"
- 12 учнів, серед яких:
- 2 учнів отримали диплом І ступеня,
- 3 ІІ ступеня,
- 2 - ІІІ ступеня(Кирилюк А.С.)
УІІІ Всеукраїнська інтернет – олімпіада «на урок» з української мови та літератури:
- І місце – 9 учнів;
- ІІ місце – 15 учнів;
- ІІІ місце – 8 учнів
Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Весна -2021» з історії України
Кирилюк Рудій (учень 5-А класу) – ІІІ місце;
Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Весна -2021» з української мови та літератури;
- І місце – 3 учня;
- ІІ місце – 4 учня;
- ІІІ місце – 2 учня
Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Весна -2021» з англійської мови
- І місце – 1 учень;
- ІІ місце – 4 учня
Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Весна -2021» з французької мови
- І місце – 1 учень;
- ІІ місце – 2 учня
Самоосвітою під час дистанційного навчання займалися також і вчителі : проходили дистанційні курси , семінари та вебінари.
Кіореско О. В. протягом року 2021 року взяла участь у наступних заходах : з 2 по 4 березня 2021 р. взяла участь у онлайн - семінарі на тему «Духовно-моральне виховання учнівської молоді у закладах загальної середньої освіти на засадах християнських цінностей» ; взяла участь у освітньому онлайн марафоні «Толерантна освіта - запорука здорового суспільства» ; провела урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту # stop _sexтинг ; завершила онлайн навчання у фаховій школі на тему «АВА - терапія: модель застосування поведінкового керівництва у роботі з дітьми з розладом розвитку» ; завершила онлайн навчання у фаховій школі на тему « Сучасні стандарти інклюзивного супроводу дітей з особливими освітніми потребами» ; завершила онлайн - курс на тему «Про дистанційний та змішаний формат навчання».
21.04.21 р. – своїм досвідом поділилася за круглим столом (в режимі онлайн) для керівників територіальних методичних об єднань учителів румунської мови та літератури (румунської та зарубіжної) на базі закладів освіти на тему «Розвиток особистості учня в умовах компетентнісного підходу до навчання».
Кирилюк М. В., Ігнатюк І.О., Попова Х. М., Кіореско Л С., Ізвак А. Л. , Кирилюк А.С., Гогоман П.Г. , Неборак М.В. на протязі року 2021 року брали участь у наступних заходах: з 2 по 4 березня 2021 р. участь у онлайн - семінарі на тему «Духовно-моральне виховання учнівської молоді у закладах загальної середньої освіти на засадах християнських цінностей» ; участь у освітньому онлайн марафоні «Толерантна освіта - запорука здорового суспільства» ; проведено урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту # stop _sexтинг ; завершили онлайн - курс на тему «Про дистанційний та змішаний формат навчання», пройшли курси підвищення кваліфікації ІППО Чернівецької області. Кирилюк А.С. протягом 2 семестру отримала 4 свідоцтва за публікації та 1 подяку за внесок у розвиток бібліотеки методичних матеріалів для вчителів на платформі "Всеосвіта", 1 свідоцтво за вебінар "Булінг у закладі освіти, як виявити та що робити". Диплом - підтвердження про проведення уроку задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop-sexтинг, сертифікат учасника навчальних вебінарів проблеми "Духовно-моральне виховання дітей та молоді у ЗЗСО на засадах християнських цінностей".
Проаналізувавши роботу за минулий навчальний рік, члени МФ обрали такі пріоритетні напрямки діяльності у 2021/2022 навчальному році:
1. Продовжувати роботу над єдиною педагогічною темою закладу освіти та темою методичного формування.
2. Проводити роботу над реалізацією власних педагогічних ідей.
3. Постійно підвищувати професійний, фаховий, самоосвітній рівні.
4. Використовувати різні сучасні форми, методи, технології навчання.
5. Забезпечувати зростання навчальних досягнень учнів.
Методичне формування вчителів природничо-математичного циклу, керуючись методичною проблемою школи, продовжують працювати над проблемою: «Удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій».
Всі вчителі МФ природничо-математичного циклу дбають про безперервне підвищення та удосконалення свого професійного рівня, спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.
В період карантину було організоване дистанційне навчання. Для цього вчителі освоїли і працювали на різних освітніх платформах, сайтах (Edmodo, На урок, Всеосвіта та інші), створювали онлайн завдання, надавали консультації учням, проводили онлайн уроки, перевіряли якість засвоення знань, підтримували зв'язок з батьками. Так, вчителі Цуркан Л.М., Букатар Н.В., Кирилюк М. Вас., Неборак В.Д., Майданська Р.В., Попова А.А. пройшли навчання та взяли участь у вебінарах, на яких дистанційно опрацювали теми «Онлайн –сервіси для дистанційної роботи: Coogle, Meet,Skype,Zoom»; «Новітні підходи до навчання: скетчноутінг та комікси для учнів природничо-математичного циклу в»;
« Створення навчального відео»; « Дистанційні та психологічні ігри в сучасному освітньому процесі»;
15.04.2021 участь в міжобласному вебінарі "Електронні класні журнали-нові можливості для заступників директорів шкіл та класних керівників"
15.04.2021 участь у онлайн-методичному практикуму для учителів географії з актуальних питань науково-методичного супроводу підготовки до ЗНО-2021 на тему"Методика виконання завдань на встановлення відповідності(логічні пари)ЗНО з географії.
25.03.2021 -участь у вебінарі на тему "Формувальне та підсумкове оцінювання"- Новоселицький ЦПРПП
29.03.2021 -участь в онлайн-семінарі з питань інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти
12.03.2021-участь в онлайн-коучингу "Про організацвю діяльності щодо інформування педагогічної громадськості з актуальних питань норм чинного законодавства"Разом з тим, окремим вчителям ще бракує посиленої мотивації до професійного зросту та забезпечення результативності в роботі в між атестаційний період.
Брали участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На урок" з географії : Букатар А. 7 кл.- І місце; Попова А. 10 клас – ІІІ місце;
Участь у Всеукраїнському конкурсі "Безпечний інтернет 2.0" від проєкту "На урок", 2 учня – І місце; 1 учень – ІІІ місце.
Участь у Всеукраїнському конкурсі "Година Землі":
3 учня – І місце.; 7 учнів – ІІ місце; 4 учня – ІІІ місце; 7 учнів нагороджені сертифікатами про участь у конкурсі. (Букатар Н.В.)
29.04.2021 участь в онлайн-методичному практикумі на тему: Методика виконання завдань з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей ЗНО з географії.
Участь у IX Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» в номінації фізика та інформатика (Весна 2021) учнів 7-11 класів. Свідоцтво про підготовку 2-х переможців з інформатики .
І місце – 1 учень;
ІІ місце – 1 учень;
ІІІ місце – 1 учень, 15 учнів за участь.
Участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На урок" з біології:
- 5 учнів;
Всеукраїнський конкурс «Вода є життя» Кіореско Наталія (9 клас), Чупак Дмитро (9 клас )
Всеукраїнський конкурс «Як це працює?»
- І місце – 6 учнів;
- ІІ місце – 2 учня;
- 4 учня за участь
Всеукраїнський конкурс «Вода є життя» від проекту «На урок» з хімії:
- І місцн – 1 учень;
- ІІ місце – 2 учня;
- ІІІ місце – 1 учень, інші за участь
Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок» з хімії:
- І місце – 2 учня;
- 8 учнів отримали сертифікат за участь
Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Весна-2021»:
- І місце – 1 учень;
- ІІ місце – 2 учень;
- 8 учнів сертифікат за участь.
Відповідно до УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №31/2020 "Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні", який спрямований на покращення якості знань учнів з математики, популяризацію та активізацію вивчення математики в закладах загальної середньої освіти, в закладі вчителями проведені такі заходи:
1.Проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з математики та формування і підготовка команди для участі у ІІ етапі олімпіади, 6-11 кл.- жовтень;
2. Участь в інтернет-олімпіаді з математики та логіки від сайту «На урок», 5-11 кл. - жовтень;
3. Конкурс логічних задач «Фіксики», 5 кл. - жовтень;
4. Вікторина «Кращий математик», 5-11 кл. - жовтень;
5. Гра «Математичні перегони», 5 кл. - жовтень;
6. Організація нестандартних уроків математики (змагання, урок-гра, урок-подорож), 5-9кл. - листопад;
7. Турнір любителів геометрії, 7 кл. - листопад;
8. Майстер-клас «Кубик Рубика», 9-11 кл. -грудень;
10. Майстер-клас «Загадковий танграм», 5-8 кл. - грудень;
11. Конференція «Як підготуватись якісно до ЗНО», 10-11 кл. - грудень;
12. Захист проектів «Способи доведення теореми Піфагора» до Дня теореми Піфагора, 9-11кл. - грудень;
13. Участь у всеукраїнському етапі математичного конкурсу «Кенгуру», 2-6кл.- грудень;
14. Участь у міжнародному Чемпіонаті логічних математичних задач, 5-11 кл.- грудень;
15. Турнір з шашок, 7-11 кл. – січень;
16. Участь в інтернет-олімпіаді з математики на сайті «На урок» (зимня сесія), 2-11 кл. - січень;
17. Брейн-ринг «Знавці геометрії», 9-11 кл. - лютий;
18. Конкурс усного рахунку, 1-4 кл.- лютий;
19. Виставка малюнків «Реклама математиці», 5-11 кл . - лютий;
20. Майстер-клас «У світі многогранників», 11 кл. - лютий;
21. Виставка лепбуків «Таємниці логіки» , 5-9 кл. - лютий;
22. Участь у відеовернісажі «Математика у професії моїх батьків»,1-4 кл. - лютий;
23. Участь у міжнародному етапі математичного конкурсу «Кенгуру», 5-11 кл. - березень
24. Позакласний захід «Таємниче число π» до Дня числа π , 6-7 кл. - березень;
25. Гра «Кмітливі математики», 5-7 кл.- березень;
26. Участь в Інтернет-олімпіаді з математики від сайту «Всеосвіта» (весняна сесія), 2-11 кл. - березень;
27. Гра «Найкмітливіший», 7-9 кл. - березень.
До складу ШМФ художньо-естетичного циклу входять:
Букатар Е.В. , Цуркан Ю.В., Попов М.О., Ткач І.В., Цуркан Л.М., брали участь у різних вебінарах :
- 5 лютого – вебінар-засідання авторської творчої майстерні для вчителів мистецьких дисциплін за участю О.В. Гайдамаки, автора підручників «Мистецтво»;
- 24-26 лютого - вебінар з проблеми «Духовно-моральне виховання дітей та молоді у закладах загальної освіти на засадах християнських цінностей»;
- 18 березня – онлайн-коучинг для вчителів трудового навчання, інформатики, мистецтв;
- У березні - онлайн-курс для вчителів та керівників шкіл про дистанційне навчання та застосування технологій дистанційного навчання в умовах карантину; (сертифікат)
- 25 березня – онлайн-консультування педагогічних працівників із працівниками Відділу освіти Новоселицької міської ради, КУ «Центр ПРПП». Тема зустрічі «Формувальне та підсумкове оцінювання»;
- 29 березня – вебінар організований КУ «Центр ПРПП» на тему «Інституційний аудит».
- 15 квітня – міжнародний вебінар «Електронні класні журнали – нові можливості для заступників директорів шкіл та класних керівників» у прямій трансляції на You Tube каналі.
- ІІІ місце – з основ здоров я, Кирилюк Рудій (олімпіада «Всеосвта 2021»
Засідання МФ здійснювалися згідно плану як очно так і в дистанційному режимі онлайн.
Готуючись до закінчення навчального семестру окремо розглядались та обговорювались питання оцінювання учнів під час карантину та заповнення класного журналу.
В цілому роботу методичного формування вчителів всіх циклів за 2020-2021 навчальний рік можна вважати задовільною.
Згідно плану роботи проведено засідання педагогічних рад, на яких розглядались питання згідно роботи над проблемою школи.
Методичний кабінет поповнився новими матеріалами: тематичними розробками уроків учителів, доповідями на засіданнях педагогічних рад, засіданнях методичних формувань. Продовжено практику систематизації виступів учителів на засіданнях педагогічної ради.
Аналіз роботи методичного формування свідчить про те, що ефективна організація роботи залежить від розвитку його інноваційного потенціалу, професійної компетентності педагогічного колективу, його готовності до роботи в умовах пошуку; створення науково-методичної та матеріально-технічної підтримки інноваційних змін. Однак поряд з позитивними результатами в роботі методичного формування є ряд недоліків:
– недостатній рівень виявлення та впровадження передового педагогічного досвіду;
– потребує покращення робота з обдарованими учнями;
– мале висвітлення власних педагогічних доробок у педагогічній пресі;
– недостатнє забезпечення уроків сучасними технічними засобами навчання.
Підсумовуючи роботу вчителів, членів методичного формування, можна зробити висновок, що завдання, які випливають з науково-методичної теми методичного формування в основному виконано.
Завдання м/ф на 2021/ 2022 н. р.:
1. Роботу МФ спрямувати на оволодіння учнями ключовими компетентностями, які передбачають їх особистісно – соціальний та інтелектуальний розвиток; дотримуватися та вдосконалення методичні рекомендації НУШ.
2. Поповнення «банку ідей» педагогічної творчості вчителів.
3. Забезпечення удосконалення уроку як основної форми навчально-виховного процесу:
- впровадження інноваційних сучасних технологій.
4. Урізноманітнення форм індивідуального підходу до навчання та виховання учнів з метою виявлення та розвитку творчо обдарованих учнів; розкриття творчих здібностей учнів початкових класів; проведення уроків з використанням технічних засобів навчання ;
5. Розвиток в учнів самостійного критичного та креативного мислення, навичок інтерактивного здобування знань.
В наступному 2021-2022 н. р. всю роботу ШМФ буде спрямовано на те, щоб діти зростали здоровими, життєрадісними, щасливими, здобували потрібні знання, вміння та навички, вміли застосовувати їх у майбутньому.
Навчальний процес у школі було організовано відповідно до навчального плану на 2020/2021 н. р. і плану роботи закладу.
VII. Підсумки виховної роботи за 2020/2021 навчальний рік
Виховна робота в освітньому закладі 2020/2021 навчального року була спрямована на виконання:
- Закону України «Про освіту»;
- Наказу ДОН Чернівецької ОДА «Про організацію виховної роботи в освітніх закладах області в 2020/2021 н.р.»;
- Розпорядження Новоселицької міської ради «Про організацію виховної роботи в освітніх закладах Новоселицької та Мамалигівської об’єднаних територіальних громад у 2020-2021 навчальному році»;
- Указів Президента України: «Про національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», «Про стратегію національно-патріотичного виховання»;
- Постанов КМУ: «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми», «Державна соціальна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини», «Питання проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні», «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»;
- Розпорядження КМУ: «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року»;
- Наказів МОН: «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України», «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми», «Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами»;
- Листів МОН: «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству», «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», «Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок», «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)» ;
- Розпорядження Чернівецької ОДА «Про затвердження регіонального плану заходів щодо реалізації норм положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» на 2020-2022 роки»;
- Рішень Чернівецької обласної ради VII скликання: «Про затвердження Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області на 2017-2021 роки», «Про започаткування обов’язкового виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах загальної середньої освіти Державного Гімну України»;
- «Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки»;
- Наказу ДОН «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» .
Для їх реалізації в освітньому закладі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, сільські заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».
Уся виховна робота освітнього закладу проводилась з метою реалізації виховної теми школи «Підвищення загальної культури учнів засобами морального та патріотичного виховання». Реалізуючи цю тему, педагоги школи використовували різноманітні форми та методи.
У школі розроблено систему виховання учнівської молоді, мета якої – створення цілісної системи виховної роботи з класним і загальношкільним колективом учнів, у здійсненні індивідуального підходу до кожного школяра.
Виховна робота в школі спрямована на :
- забезпечення всебічного розвитку особистості учня у процесі навчання і виховання;
- формування в учнів особистісних рис громадянина української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньої, естетичної, правової, трудової, екологічної культури;
- виховання свідомої, вільної та відповідальної особистості, здатної жити і творити в сучасному демократичному суспільстві;
- поглиблення знань про людину та моральні взаємини у суспільстві, основні моральні норми та цінності народу України і людства в цілому;
- виховання і розвиток потреби у здоровому способі життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів як найвищої соціальної цінності;
- активізацію роботи учнівського самоврядування;
- взаємодію з батьками, громадськими організаціями, державними установами.
Виховний процес в школі здійснюється за напрямками:
- національно-патріотичне виховання;
- громадянське виховання;
- превентивне виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- екологічне виховання;
- дозвілля, спорт;
- класні колективні справи;
- робота з батьками;
- індивідуальна робота з учнями;
- охорона життя і здоров’я дітей;
- соціальний захист дитини.
Зміст виховної діяльності побудовано у відповідності до наступних ключових ліній:
- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
- ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
- ціннісне ставлення до праці;
- ціннісне ставлення до природи;
- ціннісне ставлення до культури і мистецтва;
- ціннісне ставлення до себе.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи закладу освіти у 2020/2021 навчальному році працювало 16 класних керівники, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, заступник директора з виховної роботи.
Значна увага надається вирішенню таких проблем: втрата ціннісних орієнтирів, несформованість життєвих навичок; поширення шкідливих звичок; погіршення стану здоров’я учнів; соціальна апатія, дезадаптація; агресія і насильство; бездоглядність, безпритульність, бродяжництво; збільшення проявів девіантної поведінки.
Працюючи над реалізацією виховної проблеми, педагогічний колектив організовує і проводить заходи, спрямовані на здійснення ключових завдань.
Аналіз стану виховного процесу за 2020/2021 н. р. показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року, складені психолого-педагогічні характеристики класів, визначені завдання.
В основу планування виховної роботи як класними керівниками, так і адміністрацією школи покладено духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України.
Проводячи класні заходи, учнів постійно заохочують до участі в організації і проведенні масових і групових форм роботи: бесід, уроків Пам’яті історії рідного краю, вікторин, конкурсів, свят. Класні керівники та класоводи велику увагу приділяють збереженню пам’яті роду, вивченню рідного краю.
Так, проведені такі заходи:
- Свято «Перший дистанційний дзвоник»;
- Міжнародний день миру;
- «Низький уклін вам, вчителі» до Дня працівників освіти;
- Онлайн-екскурсія до бібліотеки ім.Вернадського до Всеукраїнського дня бібліотек;
- Виставка-конкурс «Золота осінь» ;
- ХХ ювілейний радіодиктант національної єдності»
- Міжнародний день толерантності;
- День вшанування наслідків ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС
- Інформаційна кампанія «Стоп, Корупція!», тематичні години спілкування, оформлення стінгазет;
- Листи Святому Миколаю;
- Акція «Допоможи птахам взимку»;
- Новорічні ранки (1-4 класи);
- Новорічні години спілкування (5-11 класи);
- Інженерний тиждень;
- Тиждень дитячої книги;
- Всесвітній день читаня вголос;
- День святого Валентина;
- Міжнародний день рідної мови» ;
- Конкурс «Мерцішор»;
- 8 Березня – Міжнародний жіночий день;
- «Чорнобильська трагедія», конкурс малюнків, відеоролик «Знай наших ліквідаторів», віртуальна екскурсія «Чорнобиль – живий плач мертвої зони»;
- Святкування Дня Міста НОВОСЕЛИЦЯ;
- Відзначення Дня Матері;
- День Української вишиванки. Фоточелендж у вишиванках;
- Свято останнього дзвоника у класі.
З метою дотримання прав дітей серед учнівської молоді, активізації правового виховання у школі проводиться місячник правоосвітньої та правовиховної роботи. У рамках місячника проведено такі тижні та декади:
- Всесвітній день дитини у рамках тижня правознавства (Ізвак А.Л., вчитель правознавства);
- тиждень військово-патріотичного виховання (Попов М.О.,вчитель ЗУ);
- декада громадянської освіти, відзначення Дня Європи, тематичні години спілкування: «Україна – європейська держава», «Конституція України – основний Закон держави», «Український вимір – європейські цінності», «Права і обов’язки – усьому голова», «Кожна дитина має право».
У процесі яких традиційно проводяться виставки малюнків «Я маю право» до Дня прав людини та Міжнародного дня Захисту дітей (конкурс малюнків на асфальті, уроки мужності до Дня захисника Вітчизни, вікторини:
- Флешмоб «Дякую захисникам України!»;
- Козацькі забави до Дня Захисника України, тематичні години: « Діти, ми – козацького роду!», «Містер класу»;
Велика увага приділяється ключовим подіям, які стали доленосними в історії державотворення, проведено:
- Години пам’яті «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий…»;
- вшанування 102 річниці Буковинського віче;
- День гідності та свободи України, уроки-реквієм «Дзвони скорботи». Українська Хартія вільної людини, акція «Передай свічку пам'яті», тематичні години спілкування;
- Фоточелендж «Гідний українець»;
- «Збережи пам’ять. Збережи правду» - вшанування пам’яті жертв Голодомору»;
Тематичні години «Україна мап’ятає. Світ визнає»;
- Акції «Горить свіча…», «Запали свічку пам’яті» - пам’ятаємо про Голодомор;
- Години спілкування до Дня Збройних сил України;
- День Соборності України, тематичні години спілкування: «Єднання заради незалежності», «Я люблю мою країну - Україну», «Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна», фоточелендж «Разом сильніші»;
- День пам’яті Героїв Крут, тематичні години: «Пам’ятаємо Героїв Крут», «Крути – бій за майбутнє», конкурс малюнків;
- Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні, тематичні години спілкування: «Герої не вмирають», «Вони помирали, щоб жила Україна», «Небесна сотня – ангели, які тримають українське небо» , тиха акція «Ангели пам'яті;
- День Пам'яті та Примирення. Фоточелендж «Ми пам'ятаємо», виготовлення червоних маків пам’яті.
Одним з аспектів національно-патріотичного виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій.У школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створено куточки державної символіки, на всіх урочистих заходах виконується Гімн України та Гімн школи.
Традиційно в школі проводиться заходи з метою пропаганди здорового способу життя:
- Всесвітній день здоров'я;
- Відзначення дня Землі;
- Акції «Посади мільйон дерев» та «За чисте довкілля» у рамках місячника благоустрою;
- Тиждень Безпечного дорожнього руху, єдиний національний урок безпеки дорожнього руху, організовано зустріч із працівниками Новоселицького відділення поліції з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та закріплення правил поведінки на дорозі;
- Тиждень безпеки життєдіяльності;
- Конкурс малюнків до Дня цивільного захисту;
15 учнів взяли участь в онлайн-конкурсі «Як це працює» і 19 учнів - «Година Землі» від проєкту «На Урок».
Серед учнів проводиться просвітницька робота щодо здорового способу життя. Класні керівники та класоводи проводять цікаві класні справи: «У дружбі наша сила», «Чи знаєш ти себе?», «Про зовнішність, мову і духовну культуру», «Книга вчить, як на світі жить», «Здоров’я і шкідливі звички», «Азбука здоров’я», «Про профілактику туберкульозу», «Чому шкідливе паління», «Здоровий спосіб життя сім’ї як запорука успішного формування здорового молодого покоління», акція «Ми проти СНІДу, ми за життя!» (1-11 класи, практичний психолог).
Одним із основних розділів є превентивне виховання. Превентивне виховання – це складова виховання учнівської молоді та система профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання асоціальної поведінки підлітків.
З метою попередження девіантної поведінки серед школярів та попередження злочинності у школі проводиться відповідна профілактична робота. Значна увага приділяється протидії булінгу в учнівському середовищі. Розроблено та затверджено план заходів щодо запобігання та протидії булінгу, відповідно до якого з метою формування в учасників толерантного ставлення одне до одного проводиться постійна робота:
- Тиждень протидії булінгу. Флешмоб «Ми проти булінгу», години відвертого спілкування «Скажемо НІ – булінгу!», тематичні вистаки газет і малюнків;
- Європейський день боротьби з торгівлею людьми (тренінг «Торгівля людьми – сучасне рабство»)
- Акція «16 днів проти насильства», виготовлення білої стрічки. Онлайн-тренінги « Що таке насильство? Як себе захистити?»
- День безпечного Інтернету, онлайн-заняття «Ми герої безпеки в Інтернеті»
- Тематичні години спілкування з профілактики «Безпеки в Інтернеті», учні були залучені до онлайн-конкурсу «Безпечний Інтернет» від проєкту «На Урок».
Вчителі теж плідно працюють у цьому напрямку:
- Класні керівники пройшли 80-годинний курс на платформі «Prometeus» - «Попередження та протидія булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- 15 дипломів-підтверджень проведених уроків задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг;
- 3 сертифікати курсу «Навички стійкості до шкільного контингенту онлайн та емоційного відновлення учнів середньої школи»
Протягом навчального року класними керівниками, вчителями та адміністрацією школи проведена достатня виховна робота: бесіди, виставки малюнків, предметні тижні. Усі ці заходи сприяють розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.
Проведено ряд заходів з військово-патріотичного виховання. Це – Уроки мужності та слави, участь у військово-спортивних змаганнях.
На базі школи працюють гуртки: «Влучний стрілець» (15 уч. 10-11 кл.) , «Джура » (15 уч. 8-10 кл.), «Майбутній командир» (15 уч. 10-11 кл.)- керівником є Попов М.О., метою своєї роботи ставить підвищення рівня військово-патріотичного виховання молоді, фізичного розвитку учнів. Учні (10-11 кл.) взяли участь в онлайн-конкурсі «ВІДУН», присвячений 20-річчю ЗСУ.
На виконання цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» у школі проводяться шкільні спартакіади з різних видів спорту:
Відзначення Дня фізичної культури та спорту; спортивне змагання «Рух – це здорово».
Протягом навчального року значна увага приділялась духовно-моральному вихованню дітей, у рамках Тижня духовності проводилась віртуальна виставка християнської літератури «Світильник істини», тематичні години спілкування у всіх класах, онлайн-челендж дитячих малюнків на біблійну тематику, уроки милосердя та доброти «Нехай день почнеться з усмішки», відзначення дня Книги книг, онлайн-челендж «Готуємось до Великодня».
Основною метою діяльності психологічної служби системи освіти є соціально-психологічне забезпечення навчального процесу, спрямованої на забезпечення умов для особистого розвитку учня, збереження їхнього повноцінного психологічного здоров’я. Проводила консультації для учнів, батьків та вчителів.
Відповідно до завдань психологічної служби, здійснювалась психопросвіта. Були розглянуті такі теми, як:
1. Для учнів:
- «Важливість друзів в нашому житті»;
- «Здоровий спосіб життя – запорука щастя»;
- «Спілкуємось, щоб зрозуміти один одного»;
- «СНІД! Знати, щоб вижити»;
- «Вибір є завжди у кожного із нас»;
- «Безпечні наркотики – це міф»;
- «Що впливає на вибір професій»;
- «Культура взаємовідносин»;
2. Для педагогів:
- «Психологічна адаптація першокласників та п’ятикласників до шкільного життя»;
- «Розуміти і підтримати дітей з особливими потребами»;
- «Виступ перед вчителями щодо різних психологічних проблем учнів»;
3. Для батьків:
- Психологічна адаптація першокласників та п’ятикласників до шкільного життя»;
- «Формування мотивації до навчання, як запорука успішного складання ЗНО»
- «Психопросвіта батьків з формування здорового способу життя в дітей».
Учні 1-4 класів, з пільгової категорії були забезпечені безкоштовним харчуванням , підручниками. Була організована активна співпраця соціального педагога, психолога з батьками учнів, проводились консультації, інформування як індивідуально, так і в телефонному режимі.
Діти, які належать до пільгового контингенту, відвідують гуртки, беруть активну участь в житті школи. Найактивніші з них внесені до банку даних «Обдаровані учні».
Для дітей-інвалідів в закладі створені всі необхідні умови для навчання та виховання. Соціальним педагогом з допомогою класних керівників були складені соціальні паспорти учнів даної категорії, також проводились індивідуальні консультації з учнями, які потребують соціального захисту, активно співпрацює з класними керівниками по вирішенню питань з учнями пільгових категорій.
Постійно діти пільгового контингенту залучаються до участі в шкільних та класних виховних заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. З метою формування здорового і безпечного способу життя, з учнями проводилися профілактичні бесіди з тем: «Хто є відповідальним за збереження нашого здоров’я», « Здоров’я та шкідливі звички», «Крок назад від шкідливих звичок», «Правда про тютюн», «10 причин чому я не буду курити», «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти», «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом», акція «Від серця до серця», Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, Міжнародний день людей із синдромом Дауна, Всесвітній день боротьби з епілепсією або «Фіолетовий день», «Конфлікт. Шляхи подолання конфліктних ситуацій», «Торгівля людьми – сучасне рабство» та інші.
Велика увага приділялась питанню охорони дитинства. У соціально-педагогічному паспорті школи відображені всі категорії дітей, які можуть потребувати і потребують допомоги.
Важливий напрям роботи з соціального захисту дітей - робота з батьками учнів. Для батьків були оформлені інформаційні стенди. Соціальний педагог проводив консультації з батьками, тримав на контролі успішність та відвідування занять учнями. Учні, які часто пропускали уроки без поважних причин були поставлені на внутрішкільному контролі.
Із ними систематично проводилась робота. За кожним із них закріплені наставники – класні керівники. Учні систематично відвідувались на дому, запрошувались на шкільну раду з профілактики правопорушень, де з ними проводяться профілактичні бесіди.
З боку адміністрації школи ведеться постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У школі заведено загальношкільні журнали обліку відвідування, створено систему звірки даних у журналі обліку та класних журналах. Підсумки відвідування аналізуються заступником директора з виховної роботи, класними керівниками, щомісяця розглядаються на нарадах при директорі, періодично на педрадах, радах профілактики. Вживаються необхідні заходи щодо залучення дітей до навчання. З учнями та їх батьками проводилась індивідуальна профілактична робота, направлена на недопущення пропусків навчальних занять без поважних причин.
Виховна проблема методичного формування класних керівників та інших за циклом об’єднань – дозволяє вирішити проблему школи, планування та реалізація роботи, яка здійснюється у відповідності до вікових особливостей учнів та вимог сьогодення. Головна увага приділяється проблемі вдосконалення виховного процесу, піднесення якості та ефективності роботи учнівського самоврядування, забезпечення злагодженості дій школи і сім’ї у виховані учнів, профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, забезпечення умов щодо збереження здоров’я учнів та запобіганням всім видам дитячого травматизму.
До планів роботи з учнівськими колективами класні керівники включають і організацію та участь дітей у загальношкільних справах, моніторинг та діагностику учнівської діяльності та поведінки.
Грамотно планують роботу з учнями класні керівники: Попов М.О. (6-А кл.) Цуркан Л.М. (8 кл.), Букатар Н.В. (5-Б кл.), Кирилюк М.В. (5-А кл.), Вайпан Х.В.(3-А кл.), Кіореско С.С. (3-Б кл.).
Різноманітні та цікаві форми роботи практикують класні керівники: Присняк Л.М. (1-А кл.) , Якобець К.В. (2 кл.), Попова Х.М.., (7-А кл.), Якобець К.В., (1-Б кл), Андрійчук Г.М. (4 кл), Неборак М.В. (7-Б кл.).
Цікаві форми індивідуальної роботи , багато працюють з батьками : Кіореско О.В. (10 кл.), Ігнатюк І.О.(11 кл.), Кирилюк М.В. (9 кл.), Ізвак А.Л. (6 –Б кл.).
Планується створити ініціативну групу з вивчення моніторингу активності класних керівників та класних колективів на 2021-2022 навчальний рік; посилити роботу із розвитку соціальної активності учнів через залучення їх до участі у виховних заходах у класі та роботі в учнівському самоврядуванні; урізноманітнити форми та методи методичної роботи з класними керівниками; урізноманітнити форми та методи виховної роботи з учнями та їх батьками.
Планування виховної роботи класними керівниками – один із головних факторів успішного виховного процесу. Класні керівники складають психолого-педагогічні характеристики класу, формують чіткі цілі та завдання виховної роботи з учнями. Планування ведеться за такими розділами: основні виховні заходи, індивідуальна робота з дітьми, охорона життя і здоров'я, робота з батьками.
Методичним супроводженням виховної роботи є засідання методичного формування класних керівників 5-11 класів, виступи класних керівників на педагогічних радах, нарадах при директорі.
На засіданнях методичного формування класних керівників 5-11 класів (керівник – Ігнатюк І.О.), головна увага приділялася проблемі вдосконалення виховного процесу, піднесення якості та ефективності роботи учнівського самоврядування, забезпечення злагодженості дій школи і сім’ї у вихованні учнів, профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, забезпечення умов щодо збереження здоров'я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму. Всі заплановані заходи були проведені на належному рівні відповідно про протиепідемічної ситуації.
Робота наших педагогів проявляється через учнів, які з гідністю відстоювали свою честь та честь школи у різних онлайн-конкурсах. Протягом року маємо таких переможців різних конкурсів:
- Храб Данило (1-А клас) – І місце в Обласному конкурсі з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку, номінація «Лего-конструювання», розділ «Авторські казки», керівник Присняк Л.М.
- Цуркан Олександра (3-А клас) - ІІІ місце в Обласному конкурсі з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку, номінація «Модель будиночна», керівник Вайпан Х.В.
- Кирно Арсеній (4 клас) - ІІІ місце в Обласному конкурсі з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку, номінація «Транспортна техніка», керівник Андрійчук Г.М.
- Присняк Євгенія (10 кл.) – ІІІ місце у конкурсі «Галерея мистецтв» номінація «Образотворче мистецтво», керівник Букатар Е.В.
- Кіореско Неля (4 клас) – ІІІ місце у фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Буковинська зіронька», керівник Цуркан Ю.В.
- Кирилюк Анастасія (7-Б клас) – ІІ місце у конкурсі «Новорічна композиція», керівник Кирилюк М.В.
- Присняк Євгенія (10 клас) – І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу малюнків «Охорона праці очима дітей», керівник Букатар Е.В.
- Букатар Ніколєта (5-Б клас) – ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Намалюй свою мрію», керівник Букатар Е.В.
- Ватаманюк Лілія (10 клас) – ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Історія України і державотворення», керівник Ізвак А.Л.
Профорієнтаційна робота побудована на зв’язку школи з закладами вищої освіти. Цього року, у зв’язку поширенням коронавірусної інфекції недостатньо уваги було приділено цьому напрямку. Зокрема, учні були залучені до дня відкритих дверей (онлайн) різних факультетів ЧНУ імені Ю.Федьковича, також учні 8-10 класів пройшли курс «Підприємництво для школярів», розроблений Міністерством цифрової трансформації України у партнерстві з «Київстар» та студією онлайн-освіти EdEra, отримали основи бізнес ідей та електронні сртифікати-підтвердження..
Виходячи з вищесказаного, можна зазначити, що виховна діяльність у школі на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам. І це нормальний процес, бо, як відомо, світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, змінюючи нас і наше ставлення до нього.
Поряд із зазначеними позитивними результатами у виховній роботі школи мають місце недоліки, а саме:
- не на достатньому рівні працюють органи учнівського самоврядування, актив школи потребує постійної допомоги педагога-організатора та класних керівників;
- не достатньо результативною була робота школи з профілактики запізнень учнів на навчальні заняття та відвідування уроків. Це свідчить про недостатню роботу класних керівників з цього напрямку роботи. У наступному навчальному році класним керівникам треба більше уваги приділяти роботі з профілактики запізнень учнів на уроки та відвідування ними навчальних занять.
- посилити роботу щодо профілактики нещасних випадків серед школярів, посилити профілактичну роботу по недопущенню жорстокості та насильства серед неповнолітніх та у сім’ї.
Проаналізувавши роботу школи за 2020/2021 навчального року, можна визначити коло питань, над якими необхідно працювати у наступному семестрі:
- сприяти розвитку і розширенню ролі учнівського самоврядування та залучення учнів не тільки 7-11 класів, а також 5-6 до активної діяльності в шкільному колективі;
- спрямовувати й координувати зусилля усіх педагогів та органів учнівського самоврядування на вдосконалення навчально-виховного процесу, забезпечувати єдність їхньої діяльності, розпочати роботу щодо навчання шкільного активу;
- запроваджувати практику рейтингової оцінки дисциплінованості класних колективів, урізноманітнити міри впливу на порушників дисципліни, залучати таких дітей до більш активного шкільного життя.
Педагогічним колективом - продовжувати здійснювати індивідуальний підхід до учнів, відповідально ставитися до вивчення умов життя учнів, урізноманітнювати види роботи з батьками, залучати батьків до позакласної роботи школи. Ретельно готуватися до проведення виховних годин, активно залучати до підготовки учнів, урізноманітнити форми проведення виховних справ, використовуючи інноваційні технології, чітко ставити виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.
Завдання виховної роботи на наступний н.р.:
- виховання національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу,
держави;
- формування високої духовності особистості;
- сприяння набуттю дітьми та учнівською молоддю соціального досвіду,
успадкуванню ними духовних надбань українського народу;
- утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення
історичної пам’яті;
- забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів;
- створення умов для соціального захисту дітей;
- створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини,
залучення учнів до різноманітної діяльності щодо інтересів, допомогти
знайти кожному справу до душі;
- організація педагогічно – доцільної системи учнівського самоврядування,
колективне планування діяльності вчителів та учнів через шкільне
самоврядування.
VIII. Соціальний захист.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.
IX. Профорієнтаційна робота
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час освітнього процесу: виховання трудових навичок у школярів на урках трудового навчання , розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють позакласні виховні заходи.
X. Фінансово – господарська діяльність.
У 2020/2021 навчальному році було значно покращено, за рахунок державної субвенції та коштів Новоселицької ТГ, матеріально-технічне забезпечення навчального закладу, а саме придбано:
- Наочність для перших класах ;
- комп’ютери та принтер для перших класах;
- комп’ютер та принтер для кабинета історії ;
- наочність ,комп’ютер , ламинатор та принтер для інклюзивних класах.
- облаштовано внутрішню вбиральню, яка забезпечена гарячою водою, милом, електричними рушниками.
- проведено заміну газових котлів;
встановленно вентиляційна система в харчоблоці.
А також залучаємо ініціативних батьків, спонсорів до ремонтних робіт.
Відділ освіти НовоселицькоЇ міської ради протягом навчального року повністью забеспечив заклад дизінфекційними засобами та антисептиком.
Водночас існують потреби у вдосконаленні освітнього середовища закладу:
- потребує встановленя пандус;
- потребує ремонту асфальтоване покриття подвір’я;
- необхідно завершити огорожу;
- необхідна заміна електропроводки в початковій ланці
- необхідно змінити перекриття даху школи;
- - недостатнє технічне забезпечення навчальних кабінетів (комп’ютер, ноутбук), що створює перешкоди для організації якісного, зокрема дистанційного освітнього процесу).
ХI. Охоплення учнів гарячим харчуванням.
У 2020-2021 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо).
Гарячим харчуванням охоплені учні 1-4 класу.
ХII. Охорона праці.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації освітнього процесу. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
ХІII. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у класних журналах класним керівником.
Перед осінніми, зимовими, весняними канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячому травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди з метою недопущення нещасних випадків з учнями в школі та поза її межами.
Випадки дитячого травматизму в навчальному закладі не зафіксовані.
Завдання на наступний навчальний рік
У наступному навчальному році педагогічний колектив школи продовжить працювати над такими завданнями:
- Забезпечення якісного виконання Державного стандарту освіти України з усіх предметів для всіх груп учнів.
2.Оновлення системи управління школою згідно з тенденціями розвитку управлінської науки і вимогами Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».
3.Реалізація основних освітніх програм, спрямованих на формування і розвиток громадянської позиції, професійної та соціальної адаптації учнів.
4.Вдосконалення знань педагогів про засоби та інструментарій дистанційного навчання для подальшого використання під час освітнього процесу.
5. Створення психолого-педагогічного середовища, що сприяє фізичному розвитку і збереженню здоров’я учнів, яке забезпечує сприятливі, психологічно комфортні, педагогічно і соціально виправдані умови навчання.