Як зберегти психічне здоров`я під час карантину?

Дата: 26 листопада 2020 о 21:19, Оновлено 11 листопада 2022 о 23:10

Як зберегти психічне здоров`я

під час карантину?

Діти і карантин: Яку роль у цьому відіграють батьки? | Дрогобицька Міська  Рада

Кожного дня все більша кількість людей долучається до теми «коронавірус». І це не про сам вірус, а про паніку щодо нього. Від цього неможливо заховатися - новини, соціальні мережи, знайомі,  просто люди у громадських місцях - загальна напруга росте.  Пам`ятки «як знизити ризик захворіти», які у великій кількісті заповнили приватні повідомлення - не заспокоюють,  а навпаки, підвищують тривожність.

Так що ж робити для зберігання спокою?

По-перше, включити здоровий глузд та зрозуміти головне: коронавірусна інфекція - це не найстрашніша інфекція у світі. Є інфекції набагато небезпечні. І впровадженні жорсткі  протиепідемічні заходи потрібні не для того, щоб усі не захворіли, а для того, щоб не захворіли люди з групи ризику - ослаблені іншими хворобами та літні особи. Саме у цієї категорії населення коронавірусна інфекція може викликати важкі ускладнення. Більшість же населення переносить цю хворобу як звичайний грип, або взагалі, безсимптомно.

Тому ставтеся до карантинних заходів, як до прояви вашої доброї волі по відношенню до ослаблених людей, а не як до приводу  для паніки. Це наша з вами соціальна відповідальність.

Заходи, які зараз впроваджені, необхідні для того, щоб запобігти розповсюдженню інфекції.  Їх введення не значить, що ситуація критична. Ні, вони як раз і впроваджені для того, щоб ситуація ніколи не стала критичною.

По-друге, треба усвідомити, що існують речі, на які ми не маємо можливості впливати. Тому зміну деяких умов життя на період карантину сприймайте, як необхідність, з якою треба змиритися.

По-третє: зменшіть до мінімума перегляд новин. У новинах навмисно пишуть лякаючі фрази, щоб збільшити кількість відвідувань своїх сайтів. Постійний потік новин може викликати занепокоєння навіть у психологічно найстійкіших осіб.

По-четвертеЗахищайте себе, та підтримуйте інших. Допомога іншим у важкий час корисна як для особи, яка отримує її, так і для особи, яка її надає. Та пам`ятайте прості правила:

• частіше мийте руки, зайвий раз не торкайтеся предметів, до яких торкалися інші люди, не торкайся свого обличчя;
  • зменшить кількість соціальних контактів;
  • при ознаках застуди звертайтеся до лікаря та користуйтеся медичною маскою.

По-п`яте:  згадайте, як давно ви займалися улюбленими справами? Раніше вам постійно бракувало часу на це? Скористайтеся нагодою та переключиться на щось приємне для себе.

Кожен з нас має потенціал  бути соціально-відповідальною дорослою людиною. Будьте врівноважені та здорові!

З повагою практичний психолог - Якобець К.В.