Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Річний звіт директора Рокитненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гогоман Парасковії Георгіївни про свою діяльність за звітний період 2019-2020 навчального року

Дата: 12 червня 2020 о 01:18, Оновлено 27 червня 2022 о 08:37

Звіт директора

Рокитненської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Гогоман Парасковії Георгіївни про свою діяльність

за звітний період 2019-2020 навчального року

Шановні присутні! Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи за період червень 2019р. – червень  2020р. Рік напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів. Ви знаєте, що відбуваються зміни сфері формування змісту середньої загальної освіти,  реалізація Закону про освіту прийнятого 28 вересня 2017р., реалізація Закону про загальну середню освіту, прийнятого 17 березня 2020 року, переглядаються та оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи.

Як директор протягом звітного періоду я керувалася статутом школи, свою діяльність здійснювала відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна XXI століття), Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції національного виховання, дотримувались норм Конвенції про права дитини та впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти у першому та другому класі та іншими нормативно-правовими документами, що регламентують роботу керівника.    У 2019-2020 навчальному році до керівного складу навчально-виховної роботи входили:

Гогоман П.Г.– директор школи;

Кіореско Л.С. – заступник директора з навчально- виховної роботи;

Кирилюк А.С. -заступник директора з виховної роботи.

Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їх безпосередня управлінська діяльність.

2. Загальна інформація про школу

Рік заснування

1963 рік

Директор школи

 Гогоман Парасковія Георгіївна, освіта вища, за фахом учитель  румунської мови та літератури , «спеціаліст вищої  кваліфікаційної категорії», «старший учитель». Заклад очолює з грудня 2018 року.

Контингент учнів

На кінець 2019/2020 навчального року у школі навчається 262 учнів, з них 1 – 4 класів – 85 учнів, 5 – 9 класів –133  учнів,учнів 10-11 класів -44 учнів. Випускників 9 класу – 28 учнів,випускників 11 класу-25 учнів. У цьому навчальному році наявний інклюзивний 3 та 7 клас .

Мова навчання

Румунська  мова та українська мова

Педагогічний колектив

 Педагогічний колектив нараховує 34 педагогів, з них 31 мають вищу освіту,  3 –спеціальну. Вищу кваліфікаційну категорію мають 14 вчителів, І кваліфікаційну категорію – 6 вчитель, категорію „спеціаліст ІІ категорії” -5 вчителі; категорію «Спеціаліст»  – 6 вчителів, звання «старший вчитель»- 9, «вчитель методист»-1

Забезпечення харчуванням

 Гарячим безкоштовним харчуванням у 2019/2020 навчальному році  було  забезпечено 17 учнів.

Творчий потенціал

Педагогічний коллектив працює над проблемою « Розвіток творчих здібностейяк умова формування талановитої особистості».

Гурткова робота

У школі працюють  гуртки:

  1. «Влучний стрілець» (11 кл.)  керівник Попов М.О.;

2. «Сокіл» («Джура») (9-11 кл.) керівник Попов М.О.;

3. «Захисник Батьківщини» (9-11 кл. керивник М.О.Попов

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів – 16 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи (15 ПК), футбольний майданчик,  майстерня, їдальня ,бібліотека,зал з вільної боротьби.

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ  УПРАВЛІННЯ ОСВІТНІМ    ПРОЦЕСОМ У 2019/2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти, що зараз навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормотивно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

        Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все з до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я.

Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.

Підсумки методичної роботи

Згідно з річним планом роботи закладу  у 2019/2020 навчальному році  

робота педагогічного колективу було спрямовано на продовження реалізації науково-методичної проблеми « Розвиток  творчих  здібностей як  умова   формування  талановитої  особистості».

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в школі була створена методична рада,  до складу якої входять директор школи, заступники директора з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних об’єднань , педагог організатор, соціальний педагог. Упродовж року  працювало  5 шкільних методичних об’єднань:

- МО початкових класів  (керівник – Якобець К.В.. ) ;

- МО вчителів суспільно-гуманітарних наук;(керівник – Ізвак А. Л. );

- МО  вчителів природничо-математичних наук  (керівник - Неборак В.Д. );

- МО  вчителів художньо-естетичного циклу (керівник - Попов М.О. );

- МО класних керівників (керівник - Ігнатюк І.О.)

Кожне з МО провело по 4-5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами, також на них затверджувались завдання для державної підсумкової атестації, олімпіад, завдання для річного оцінювання. На засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (запровадження Концепції Нової української школи, рекомендації МОН, обласної конференції, серпневої міської конференції, рекомендації відділу освіти  апарату виконавчого комітету Новоселицької міської ради щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2019/2020 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів), так і науково-методичні питання. Упродовж навчального року методичними об’єднанями  були проведені предметні тижні, матеріали яких оформлено у звітах і розміщені на сайті закладу.

 Кожен учитель працював над обраною власною науково-методичною проблемою. Методична робота в школі здійснювалась згідно плану роботи школи через колективну, групову, індивідуальну форми роботи.

Засідання методичної ради:

Вересень :

  1. Підсумки  роботи методичної ради, МО , за 2018/2019 н.р.
  2. Обговорення і затвердження  плану роботи  методичної  ради  на 2019/2020 навчальний рік.
  3. Розподіл обов’язків  між членами методичної ради.
  4. Затвердження  плану роботи щодо підготовки  учнів до проведення  І -ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад  з базових дисциплін  (шкільних і районних) участі учнів та вчителів у конкурсах.
  5. Обговорення планів роботи шкільних МО, нових навчальних програм  з базових дисциплін, підручників, рекомендацій Міністерства освіти й науки  України  щодо викладання предметів.
  6. Поновлення інформаційних матеріалів  в методичному  кабінеті на сайті школи.
  7. Організація роботи  школи молодого вчителя, молодого класного керівника.

        8.Інформація про нормативні документи з питань організації навчально-виховного процесу.

Листопад:

   1. Робота з обдарованим дітьми .

        2. Аналіз результатів шкільного етапу предметних олімпіад . Обговорення і затвердження  списків учнів (переможців) для участі  у районних  олімпіадах з базових дисциплін.

         3. Участь учителів школи  у щорічних конкурсах.

         4. Про хід атестації  педагогічними працівниками школи.

         5. Курсова передпідготовка вчителів школи

         6. Взаємовідвідування  уроків. Презентації вчителів школи.

  Лютий:

         1. Моніторинг  знань учнів  з основ наук за І семестр . Виконання навчальних програм учителями школи.

         2. Аналіз участі учнів І-ІІ етапах олімпіад  з базових дисциплін, конкурсах, творчих робіт.

         3. Організація гурткової  та позакласної роботи у школі, підготовка до участі у творчих конкурсах.

4. Впровадження в практику  діяльності  закладу інформаційно-комунікаційних  технологій.

5. Моніторинг діяльності вчителів школи, які мають педагогічні звання.

6. Обговорення та пропозиції щодо Положення про внутрішню систему якості освіти Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

7. Обговорення «Меморандуму співпраці» (НУШ).

8. Обговорення концепції Нової  української  школи.

9. Як налаштувати дистанційне навчання: досвід та поради вчителів.

Квітень:

1. Резуьтати чергової  атестації  вчителів  школи та підсумки  курсової   перед підготовки.

2. Стан навчально – виховного процесу в школі.

3. Робота шкільних факультативів, курсів за вибором , додаткових індивідуальних занять.

4. Обговорення нормативних документів.

5. Сучасні педагогічні технології, комп’ютеризація у навчально-виховного процесу.

6. Робота вчителів та здобуття навчання учнями під час дистанційного навчання.

Травень:

1. Підсумок діяльності роботи шкільних МО  щодо вдосконалення педагогічної майстерності  та фахового  рівня педагога.

2. Результати  адаптації учнів 1, 5 класів  до навчання . Підсумку моніторингу  навчального процесу  за навчальний рік.

3. Підсумки методичної роботи в школі, планування роботи  на наступний  навчальний рік.

4. Виконання навчальних програм  учителями школи.

5. Обговорення концепції Нової  української  школи.

6. Підсумки дистанційного навчання.

       Традиційною колективно-груповою формою методичної роботи в школі є проведення предметних тижнів,  як комплексу навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду вчителів. Вони вносять цікаві заходи та інноваційні технології до навчально-виховного процесу, удосконалюють організаційні якості вчителів та розвивають здібності учнів.   

       Було складено плани заходів у рамках предметних тижнів, учителі проводили цікаві уроки, різноманітні позаурочні заходи з учнями. На належному науково-методичному рівні проведено  предметні тижні початкових класів, суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного.

 Усі проведені заходи висвітлюються на сайті школи та на сторінках закладу соціальних мережах.

      Під час навчального року були запроваджені такі інноваційні форми методичної роботи спрямованих на розвиток особистості учня:

  • Дефіле нестандартних уроків;
  • Усний журнал «Освітні системи світу»;
  • Ділова гра «Зустрінемось на олімпіаді»;
  • Захист педагогічних проектів «Портрет обдарованої дитини»;
  • Обмін досвідом класних керівників «Мальовничий шлях до духовності».

У цьому році вивчається передовий педагогічний досвід вчителя біології Цуркана Л.М. («вища категорія», «старший учитель» ), який працює над темою: «Розвиток інтелектуальних здібностей учнів на уроках біології, через використання інтерактивних технологій навчання». Леонід Миколайович працював у складі експертної групи до підручника біології 9 класу автора  Шаламова. Також кожного року бере активну участь у дослідницьких проектах Буковинської Малої академії учнівської молоді. У цьому році свою роботу захистила учениця 10 класу Храб Даниїла на тему: « Вивчення видового різноманіття грибів трутовиків лісового біоценозу».

З метою виявлення і підтримки творчого потенціалу педагогів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності вчителі нашої школи  брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2020»:

- у номінації «Початкова школа »,   Присняк Лілія Михайлівна отримала Диплом за ІІ місце у І (зональному) турі «Учитель року-2020»;

- у номінації «Історія», Ізвак Альбіна Леонідівна отримала Диплом за ІІ місце у І (зональному) турі «Учитель року-2020».

З метою популяризації перспективного педагогічного досвіду та фахових здобутків, стимулювання педагогічних працівників до професійного зростання та творчого зростання, наші педагоги брали участь у І НеКонференції педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької та Мамалигівської ОТГ з теми «Професійна компетентність педагога як показник його особистісного розвитку та запорука успішного навчання учнів». До І НеКонференції брали участь учителі:

- Ткач І.В. – учитель фізичної культури, тематика з якою виступив Іван Володимирович «Розвиток фізичних якостей та підвищення інтересу учнів до здорового способу життя засобами елементів футболу»;

- 19 лютого 2020 р. провів на базі Новоселиької ЗОШ № 3 майстер-клас для вчителів фізкультури на тему: «Техніка володіння м ´ячем на уроках футболу».

- Цуркан Л.М. – учитель біології, тематика з якою виступив Леонід Миколайович «Розвиток інтелектуальних здібностей учнів на уроках біології, через використання інтерактивних технологій навчання».

- Попов М.О. – учитель фізичної культури та Захисту Вітчизни, тематика з якою виступив Микола Олексійович « Рухливі ігри в системі фізичного виховання школярів»;

- 14 березня 2018 року провів майстер-клас для молодих вчителів з предмету «Захист Вітчизни» на базі Тарасівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему:

«Впровадження в закладах освіти гуртків національно-патріотичного виховання»;

  - у 2019 році брав участь у районному та обласному Всеукраїнському конкурсі «Учитель року - 2019» , номінація «Захист Вітчизни» отримав Диплом за І місце у І (зональному) турі «Учитель року-2019».

У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19 в Україні, як і в багатьох країнах світу, запровадили карантин з 6 березня до кінця навчального року.     Протягом ІІ семестру ми працювали дистанційно за допомогою онлайн-ресурсів.

Формат навчання:

а) Онлайн – відеоконференції та вебінари

Jisti Meet; Zoom; Skype;Google Hangouts

б) Офлайн

Платформи для комунікації (офлайн навчання)

ClassDojo; Мій клас; Viber.

Закріплення матеріалу:

            Тестування: «На урок»; OnlineTestPad та – Всеосвіта.

            Наші учні  активно онлайн прийняли участі  на сайті «Всеосвіта» у

Всеукраїнській учнівській олімпіаді «Весна – 2020р.»

  • Українська мова – 43 учні брали участь та отримали Дипломи учасників і переможців.
  • Англійська мова – 4 учня отримали Диплом переможця.
  • Вступ до історії – 2 учня отримали Диплом переможця.
  • Інформатика – 1 учень отримав Диплом переможця.
  • Основи кібербезпеки – 2 учня отримали Диплом переможця.
  • Літературне читання – 3 учня отримали Диплом переможця.
  • Я у світі – 1 учень отримав Диплом переможця.
  • Математика – 3 учня отримали Диплом переможця.
  • Українське народознавства – 1 учень отримав Диплом переможця.
  • Онлайн Всеукраїнські конкурси :

          «ТГШ 206: Таємниці генія Шевченка.» - Цуркан Михайлина ( учениця 11-го кл) –   ІІІ місце; «Слово до слова» - Цуркан Михайлина ( учениця 11-го кл) – ІІІ місце.

Самоосвітою під час дистанційного навчання займалися також і вчителі : проходили дистанційні курси , семінари та вебінари.

На платформі «Всеосвіта» теми курсів:

            Кирилюк А. С. пройшла підвищення  кваліфікації  за видом «вебінар»    (дистанційно):

1. « Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовавх    карантину»; 

2. «Забезпечення безперервного  навчання  під час карантину за допомогою онлайн-олімпіад»;

3. «Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників. Можливості платформи  «Всеосвіта» для дистанційного навчання»;

                    4. «Створення та ведення блогу на платформі «Всеосвіта»;

                    5. «Онлайн-тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного та  стаціонарного навчання . Як зробити свої тести над сучасними» .

  На платформі MCFR «Самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти».

                      На платформі Prometheus теми курсів:

                    6. «Впровадження інновацій в школах.»

                    7. «Українська за 27 уроків».

                    8. «Протидія та попередження  булінгу в закладах освіти.»

                      На платформі  EDERA   теми курсів:

                    9.«Лайфхаки з української літератури».

                   10.«Лайфхаки з української мови».

                   11.«Українська мова від фонетики  до морфології».

                   12.«Ефективні комунікації для освітніх управлінців».

                   13.«Академічна доброчесність».

                   14.«Запобігання торгівлі людьми».

15. «Онлайн-курс з медіаграмотності».

Кирилюк А.С.  на платформі «Всеосвіта» створила й опублікувала свій зразок тестових завдань :

  1. «Наголос. Орфоепічна норма» (11 кл.);
  2. «Речення. Головні та другорядні члени речення» (5 к.);
  3. «Перифрази про письменників ЗНО» (11 кл.);
  4. Євген Гуцало «Лось» (5 кл.);
  5. «Звертання. Поширені та непоширені звертання. Вставні слова, виділення їх на письмі комами» (5 кл.);
  6. «Наголос. Орфоепічна норма» (11 кл.);
  7. Підсумкова контрольна робота з української літератури (10 кл.).

                      Має відповідні сертифікати та свідоцтва.

Попова Х.М.  на платформі «Всеосвіта» створила й опублікувала свій зразок тестових завдань :

       1. Підсумкова контрольна робота з української літератури (7 кл.);

                 2. Підсумкова контрольна робота з української літератури (5 кл.);

                 3. Євген Гуцало «Лось»;

          Попова Х.М. була відзначена свідоцтвою.

          Попова Х.М. пройшла підвищення  кваліфікації  за видом «вебінар» (дистанційно)

                   На платформі «Всеосвіта» тема курсів:

           1.  «Дистанційне навчання : інструменти для отримання миттєвого зв’язку».

          Кирилюк А. С.  пройшла підвищення  кваліфікації  за видом «вебінар»     (дистанційно) на платформі «Всеосвіта» тема курсів:

                1. «Дистанційне навчання : інструменти для отримання миттєвого зв’язку.»

                2. «Рефлексивне оцінювання в освітньому процесі як ресурс особистісного розвитку».

            Цуркан Л.М. пройшов підвищення кваліфікації «вебінар»

    1.  «Секрет ораторства для педагогів. Кейси та поради»

      2. «Дистанційне навчання: інструменти для отримання миттєвого зворотного зв´язку»

       3. «Особливості організації фізичного розвитку дошкільника».

Букатар Н.В. пройшла підвищення  кваліфікації  за видом «вебінар» (дистанційно)

    1. «Онлайн-тести: принципи успішної взаємодії під час дистанційного навчання»

     2. «Ігрові педагогічні прийоми: як пробудити в учнів інтерес до навчання»

     3. «Дистанційне навчання за допомогою GlassDojo  для учителів, учнів та їх батьків»

      4. «Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників. Можливості платформи «Всеосвіта» для дистанційного навчання»

      5. «Онлайн-тести від «Всеосвіти» - альтернативний інструмент для організації навчання» .

Кирилюк М.В. пройшла підвищення  кваліфікації  за видом «вебінар» (дистанційно)

  1. «Онлайн-тести від «Всеосвіти» - альтернативний інструмент для організації навчання» .
  2. «Дистанційне навчання за допомогою GlassDojo  для учителів, учнів та їх батьків»
  3. «Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників. Можливості платформи «Всеосвіта» для дистанційного навчання»
  4. Навчальний проєкт. Особливості проєктів з хімії.
  5. Цифрова грамотність: YuoTobe, Gmail, Google Диск. Інтеграція сучасних застосунків у Блог та Тести на «Всеосвіті»
  6. «Ігрові педагогічні прийоми: як пробудити в учнів інтерес до навчання»
  7. Онлайн- інструменти для створення навчальних відео та скринкастів»
  8. «Лепбук як інструмент реалізації практичного та творчого навчання»
  9. «Секрет ораторства для педагогів. Кейси та поради».

Запорукою ефективності навчально-виховного процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів. У цьому році атестувались 6 учителів: три учителі (Ткач І.В., Цуркан Л.М., Андрійчук Г.М.) на  підтвердження «вищої категорії» та підтвердження звання «старший учитель»; один учитель (Попов М.О.) на присвоєння «вищої категорії» та звання «старший учитель»; два учителя (Якобець К.В., Якобець Л.О.) підтвердження «категорії «спеціаліст».

Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Було перевірено строки проходження курсів підвищення кваліфікації, у жовтні закріплено за вчителями відповідальних від адміністрації для вивчення системи і узагальнення досвіду роботи.

Головним показником якості діяльності педагогічного колективу є досягнення учнів. Протягом навчального року в школі проводилася робота із залучення учнів до науково-дослідницької діяльності та участі у різних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, турнірів, змагань, конкурсів.

                     Результатом участі учнів у Всеукраїнській  учнівській  олімпіади у ІІ турі  є       призові місця, які вибороли наші учні. Так маємо:

  • хімія ( Кирилюк М.В.) – 3 призери;
  • астрономія (Неборак В.Д.) – 1 призер;
  • біологія (Цуркан Л.М.) – 2 призери;
  • географія (Букатар Н.В.) – 2 призери;
  • румунська мова (Кіореско О.В) – 3 призери;
  • історія (Ізвак А.Л.) – 2 призери;
  • правознавство (Ізвак А.Л.) – 2 призери;
  • французька  мова (Кирилюк М.В., Ігнатюк І.О.) – 2 призери;
  • трудове навчання ( Цуркан Л.М.) – 1 призер;
  • математика (Попова А.А., Майданська Р.В.) – 4 призери;
  • українська мова (Попова Х.М. ,Кирилюк А.С.) – 3 призери.    

Конкурси:

  • Літературний конкурс  ім. Т.Г. Шевченко
  • Мовний конкурс ім. П.Яцика
  • Конференція старшокласників «Модель ООН. Україна. Новоселиця -2019»
  • Конкурс юних декламаторів творів Міхая Емінеску.

Участі учнів у Всеукраїнській  учнівській  олімпіади у ІІІ (обласному) турі :

- румунська мова та література – ІІІ місце (Паскар О. 8 клас);

-  правознавства – ІІ місце (Попова Д. 10 клас);

- трудове навчання – ІІІ місце (Дудник В. 10 клас).

  Згідно плану роботи проведено засідання педагогічних рад, на яких                               розглядались питання згідно роботи над проблемою школи.

Методичний кабінет поповнився новими матеріалами: тематичними розробками уроків учителів, доповідями на засіданнях педагогічних рад, засіданнях методичних об’єднань. Продовжено практику систематизації виступів учителів на засіданнях педагогічної ради. 

            Навчальний процес у школі було організовано відповідно до навчального плану на 2019/20200 н. р. і плану роботи закладу.

Підсумки виховної роботи

Виховна робота - це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. Основні завдання виховної діяльності Рокитненської ЗОШ  визначені Законом України «Про освіту», «Про охорону дитинства», постанови КМУ від 17.10.2018 № 845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання» (зі змінами), «Про запобігання та протидію домашньому насильству», наказу Міністерства освіти і науки України від 31.10.2011 №1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», «Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки», затвердженої рішенням колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 15.04.2016 №1/2, листа ДОНу від 25 лютого 2020 року № 01-31/573 «Про виконання Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини « на період до 2021 року,  листа ДОНу від 25 лютого 2020 року № 01-31/576 «Щодо виконання постанови КМУ від 24.02.2016 №111 « Про затвердження Державної цільової програми протидії торгівлі людьми на період 2020 року», наказу ДОН від 17.03.2020 «Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243, Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання  в загальноосвітніх навчальних закладах та іншими.

Адміністрацією школи та педагогічним колективом  створено систему виховної  роботи, структура якої забезпечує реалізацію завдань усіх її напрямків через проведення різних форм виховної  діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників навчально-виховного процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «школа-учні-батьки». 

У 2019/2020 навчальному році педагогічний колектив  продовжив працювати над реалізацією виховної теми: «Підвищення загальної культури учнів засобами морального та патріотичного виховання». Виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формуванні та розвитку соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.

Пріоритетними  напрямками виховної роботи  на 2019/2020  навчальний рік  було визначено:

  • впровадження Основних орієнтирів  виховання учнів 1-11 класів  загальноосвітніх навчальних закладів України;
  • створення в закладі цілісної моделі виховної системи;
  • посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання;
  • удосконалення превентивного виховання;
  • урізноманітнення форм і методів співпраці школи та сім’ї;
  • інтегрування зусиль органів учнівського самоврядування  та батьківської громади, педагогічного колективу при організації виховної роботи;
  • забезпечення відзначення важливих пам’ятних  та ювілейних дат 2019/2020 навчального року з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, морально-духовного, культурного розвитку дитини;
  • максимальне охоплення учнів позакласною та позашкільною роботою

та інші.

  Виховна робота у 2019/2020 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

   У навчальному закладі сформовано шкільні традиції проведення таких заходів - Свято першого дзвоника, День учителя, Свято осені, Новорічні ранки та новорічний вечір для старшокласників, День Захисника України, День соборності України, День памяті Героїв Небесної Сотні, День пам’яті героїв Крут, Міжнародний день рідної мови, Мерцішор,  День Пам’яті та примирення, День матері, День вишиванки, Свято останнього дзвоника. При проведенні цих свят охоплено 100%  учнів школи , батьківський комітет та колектив школи.

  Вся виховна робота в школі протягом 2019/2020 н.р. була спрямована в руслі національно-патріотичного виховання учнів, тобто у молодого покоління виховувалось почуття патріотизму, формування особистості здійснювалось на засадах духовності, моральності, толерантності.

    Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми Міністерства освіти та науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 кл. загальноосвітніх навчальних  закладів  України»,  Концепція громадянського виховання, національна  Програма патріотичного виховання та інші. Значна увага приділялась  національно-патріотичному вихованні школярів.

   У школі було проведено цикл Уроків мужності для учнів 5-11 класів, лейтмотивом яких стала тема єдності народу України та цілісності її території, любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників.

Цікаво проходили дні українського козацтва у школі, а саме:

  • конкурс малюнків та конкурс читців віршів на патріотичну тематику;
  • День Українського козацтва;
  • День  вишиванки;

У школі продовжується активна волонтерська діяльність. Учнями були проведені благодійні акції

  • «Благодійний ярмарок» (матеріальна допомога Телешману В.Д.);
  • Осіння акція «Милосердя» (допомога пенсіонерам села Рокитне та збір продуктів харчування на суму 5594 грн у ТОВ Червоного Хреста України );
  • Ярмарок «Масляниця» (на благодійних засадах).

Формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави здійснювалося через проведення циклів заходів, а саме:

- проведено лінійку пам’яті до Дня Гідності та Свободи, вшанувано пам’ять загиблих хвилиною мовчання;

- пам’яті   жертв Голодомору, всі  доєдналися до загальнодержавної хвилини мовчання та акції « Запалимо Свічку пам’яті» на знак вшанування невинно загиблих наших предків страшною мученицькою смертю у 1932-1933 роках;

- День пам'яті Героїв Крут, захід був проведений учнями 10 класу разом з класним керівником Ігнатюк І. О.;

- Тематичний тиждень «Пам’яті Небесної Сотні» захід провели учні 9 класу разом з класним керівником Кіореско О. В. Також учні нашої школи долучились до всеукраїнської акції «Янголи пам'яті» і зробили з паперу білих янголів, таким чином вшанувавши пам'ять Героїв Небесної Сотні;

-  Виховний захід до Міжнародного дня рідної мови був проведений учнями 6-их класів спільно з кл. керівниками Поповою Х.М. та Неборак М.В.;

- Напередодні жіночого свята лідерами УС на чолі з педагогом – організатором був проведений шкільний конкурс серед дівчат «Міс школи – 2020» ;

Протягом  року в школі проводилися заходи по відзначенню  пам’ятних дат, вшануванню видатних українців,

З метою формування ціннісного ставлення до людей, сім’ї та себе відзначалися:

- Міжнародний день толерантності;

- День Святого Миколая;

З метою формування ціннісного ставлення до мистецтва проведено:

- поїздка учнів до ЧНУ – перлини архітектури міста Чернівці;

- культпоїздки учнів до  кінотеатрутеатру, до головної ялинки міста ;

- виставка творчих робіт, малюнків учнів;

- розміщення світлин з роботами під час карантину ( дистанційно).

Протягом семестру активну позицію у виховній системі школи посіла бібліотека,  провівши різні заходи:

- Постійна виставка, присвячена Олімпійським іграм;

- Постійна виставка цікавих книжок, інциклопедій;

- «Прапор – державний символ України»;

- «Новинки літератури»;

-         Виставка творів до Тижнів української та румунскої мов, Міжнародного дня рідної мови; предметних тижнів.

Бібліотекою ведеться робота з поновлення фондів шкільної бібліотеки, покращення комплектування шкільної бібліотеки методичною, науково-популярною, довідковою, енциклопедичною, художньою літературою, періодичними виданнями.  Постійно проводяться екскурсії до бібліотеки.

За допомогою різних форм роботи, які пропонуються бібліотекарем,  учні збагачують свій запас знань про державні символи України, про свій рідний край і його історію; вчаться бережливого ставлення до книг. Ця робота дає змогу вкотре додати дітям часточки загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності і, звичайно ж, – любові до книг.

На превеликий жаль, з 6 березня всі освітні заклади України перейшли на дистанційне навчання, і наша школа не була винятком. Пандемія посадила учнів, батьків та вчителів під замок карантину. Ця форма навчання вимагала від учителів опановувати нові платформи для підтримання зв'язку із учнями та донести інформацію на відстані, з обмеженими можливостями спілкування. За цей період, виховна робота з учнями та самоосвітня діяльність здійснювалась також  у дистанційній формі. Тісний зв'язок  із учнями та батьками здійснювався через Viber, Instagram, Zoom, Telegram, Vseosvita, NaUrok та в телефонному режимі.  Під час карантину діти мали можливість працювати над власним розвитком.

                      Дистанційно ми провели такі заходи:

  • участь у челенджі «Залишайся вдома. Мий руки» на чолі з ЗДВР;
  • участь  в обласному проєкті «Буковинська молодь обирає здоров’я (в умовах карантину)». Активно відзначилися учні 10, 11, 7, 8, 6-Б та 2-А класів;
  • День міста Новоселиця. Лідерами Учнівського самоврядування нашої школи було організовано привітання у вигляді відеозвернення з нагоди 564 річниці заснування міста. Учні майже всіх класів активно долучилися до привітань, підготували відеоматеріали, малюнки текстові вітання;
  • День пам'яті та примирення (виготовлення маків);
  • День матері . Усі учні школи привітали своїх матусь (кожен клас підготував відеопривітання);
  • Міжнародний день сім'ї;
  • День Європи в Україні;
  • День  української вишиванки (відеоролик, у якому знялися представники усіх класів, продемонструвавши й розкривши особливості своєї вишиванки);
  • акція «Дефіле у вишиванці»;
  • вшанування пам'яті жертв політичних репресій (з опусканням державного прапора);
  • Свято останнього дзвоника (усі класні керівники спільно з директором школи підготували відеозвернення до учнів), з учнями 11 класу – у форматі Zoom-конференції;
  • акція «Героїв України вшановуємо в громаді і в родині»;

  Система профілактичної роботи з попередження усіх видів дитячого травматизму у 2019/2020 н.р. мала такі складові, як викладання предмету «Основи здоров'я» (1-9 класи), організація  медичного огляду учнів ; проведення усіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід та лекцій для учнів школи.

   Протягом року робота з профілактики усіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення у проведенні таких виховних заходів, як проведення місячника „Увага! Діти на дорозі!", Тижня безпеки життєдіяльності, днів безпеки життєдіяльності напередодні канікул.

  Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили конкурси та вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Мій друг світлофор»,  «Безпечний рух - запорука життя» та інше.

    Протягом 2019/2020 н.р. у школі для учнів 1-11 класів систематично проводились додаткові бесіди з усіх видів поточного травматизму. Були проведені всі види інструктажів. Велися журнали обліку всіх видів інструктажів та журнал реєстрації нещасних випадків, систематично проводились інструктажі з техніки безпеки перед проведенням екскурсій з відповідними записами у класних журналах та журналі інструктажів.

Протягом року проводились різні види профілактичних бесід з учасниками навчально-вихоаного процесу :

  • «Крок позаду від шкідливих звичок»;
  • «Алкоголь, тютюнопаління та наркотики»;
  • «Здоров’я та шкідливі звички»;
  • «Вплив алкоголю, наркотиків та токсинів на організм людини».

Проведено місячник боротьби з негативними явищами та наслідками шкідливих звичок серед молоді. Профілактика суїцидальної поведінки серед учасників освітнього процесу.

Проведено індивідуальні консультації за запитом  із здобувачами освіти, батьками, вчителями , а саме:

  • Профілактика правопорушень серед учнів школи ;
  • Пропуски занять без поважних причин;
  • Складання соціального паспорту класу;
  • Вирішення конфліктів із вчителями;
  • Подолання конфліктів у сім’ї;
  • Отримання матеріальної допомоги;
  • Вирішення інших соціальних питань.

У школі  налагоджена робота з батьками учнів, які пропускають заняття без поважних причин:

- зв'язок із родичами;

- відвідування за місцем проживання учнів;

Проведено бесіди з учнями на тему:

- «Знай свої права , дитино!»;

- «Протидія торгівля людьми»;

- «Торгівля людьми –сучасне рабство»;

- «Стоп  булінг».

  Свої здібності учні розвивають у шкільних гуртках. З метою створення додаткових умов для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, сприяння професійній орієнтації, формування моральних якостей у дітей та підлітків, розвитку творчих здібностей, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих учнів, організації їх змістовного дозвілля здійснено заходи щодо охоплення позашкільною освітою кожного учня школи. Для реалізації цих завдань у 2019/2020 н. р.  в школі діяли гуртки:

  1. «Влучний стрілець» (11 кл.)  керівник Попов М.О.;

2. «Сокіл» («Джура») (9-11 кл.) керівник Попов М.О.;

3. «Захисник Батьківщини» (9-11 кл.) керівник Попов М.О.

 Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час предметних тижнів, брали участь у культурно-масових заходах, які проходили в школі.

Щотижнева година класного керівника зазначена у шкільному розкладі, а тому на таких годинах були присутні всі школярі, що сприяє нерозривності виховного процесу, можливості через проведення диспутів, тестів, залучення до обговорення тих чи інших проблем визначати рівень вихованості учнів.

  Протягом року всі класні керівники працювали над вирішенням поставлених завдань перед класом та обраних тем по виховній роботі, вдосконалюючи свої вміння спілкуватися з дітьми і ефективно управляти їх діями, результат чого висвітлювали на батьківських зборах класу, які проходили раз на четверть, у визначені терміни (відповідно до затвердженого графіку). 

Протягом навчального року було проведено 4 засідання МО класних керівників, на яких було розглянуто питання планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи, вивчалися інноваційні технології, проводився моніторинг серед класних керівників щодо вивчення інноваційних технологій і їх впровадження у виховний процес. Розглядалися способи діагностування обдарованих дітей і способи роботи з педагогічно занедбаними учнями, проводилися педагогічні читання по проблемі розвитку компетентностей учнів по напрямках виховної діяльності навчального закладу, проводилася робота щодо формування виховних систем класів і їх оформлення, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід. Проведені 4/5 засідань МО згідно плану. Під керівництвом учителів були підготовлені й проведені  заплановані загальношкільні заходи (свята, тематичні тижні, тощо). Уся робота методоб’єднання класних керівників спрямована на всебічний, гармонійний розвиток особистості.  Робота ШМО класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.
Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити й розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.

       Основним завданням,  над яким працювало методичне об’єднання в 2019/2020 навчальному році, було всебічне підвищення компетенції й професійної майстерності кожного класного керівника, підвищення його творчого потенціалу, підвищення якості й ефективності системи виховної роботи класу, школи. Для організації поставленої задачі були проведені теоретичні й практичні семінари, засідання методичного об’єднання класних керівників.

Колективна методична робота дозволила класним керівникам оволодіти різними виховними засобами, що сприяють максимальній реалізації педагогічних можливостей в розвитку індивідуальних якостей особистості.

Під час взаємовідвідувань позакласних заходів, при організації відкритих годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки.                                                                                                                

 «Виховання – велика справа: ним вирішується доля людини». Ці слова В.Г.Бєлінського добре відомі, вони не втрачають своєї актуальності й набувають ще більшої значущості в наш час. Адже, дійсно, сьогодні як ніколи раніше доля людини залежить від того, як вона вихована.

Ключовою фігурою в цьому процесі залишається класний керівник. Саме від його особистості залежать зміни, творчий підхід, плідність діяльності у становленні системи виховної роботи, що спирається на духовно-моральні цінності суспільства, етичні норми, культуру, поведінку, принципи співжиття у соціумі.

Разом з тим в практиці роботи ШМО класних керівників є й невирішені проблеми, основними з яких є:

  •     питання організації й керівництва процесом самовиховання школярів недостатньо широко висвітлювались у ході роботи;
  •      недостатньо уваги приділялось питанням методики роботи з батьками з профорієнтації, спільної діяльності школи й родини у формуванні особистості дитини;
  •    недостатнє використання можливостей дитячих громадських організацій, використання різноманітних інтерактивних ігор, що сприяють набуттю досвіду відповідальної й безпечної поведінки.

Наше методичне об'єднання класних керівників обрало єдину виховну тему, що пов'язана з науково-методичною проблемою школи й на своїх засіданнях обговорює окремі її аспекти.

Протягом навчального року адміністрацією та класними керівниками була проведена певна робота з батьками:

-​ проведені класні та загальношкільні батьківські збори;

-​ тримався зв’язок з батьками телефонний та через щоденник,

-​ працював батьківський комітет, до складу якого входять батьки учнів.

  Батьків залучали до підготовки й проведення класних та загальношкільних форм виховної діяльності.

Серед недоліків можна виділити недостатній рівень системності в роботі формування відносин «батьки – вчителі». При проведенні загальношкільних батьківських зборів наявний низький відсоток відвідування батьків. Деякі батьки мало цікавляться успішністю та поведінкою своїх дітей. Бажано, щоб надалі батьки більше співпрацювали з адміністрацією школи , класними керівниками та вчителями предметниками,  у зацікавленні результатів успішності та поведінки, так і в залученні їх у позакласних та позашкільних формах виховної діяльності, розвитку здібностей і талантів.

Класним керівникам необхідно частіше спілкуватися з батьками, щодо виховання дітей, спонукати їх щодня цікавитись їх справами та продовжувати працювати за проблемою – створення позитивного клімату в класних колективах шляхом співробітництва педагогічного колективу та батьківської громадськості.

   Учнівське самоврядування є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя шкільного колективу, та чинником творчої самореалізації особистості.

   Діяльність учнівського самоврядування в 2019/2020 навчальному році була спрямована на активізацію, вдосконалення та оптимізацію учнівського самоврядування в школі, підвищення авторитету лідерства, формування активної громадянської та патріотичної позиції учнів, виховання самостійності у вирішенні питань, що пов’язані з внутрішньою шкільною діяльністю. У нашій школі учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів, які відбуваються як у школі, так і у суспільстві в цілому. Учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективному входженню в доросле життя.

   Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

  Протягом навчального року   учнівське самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій, метою яких було надання матеріальної допомоги дітям та сім’ям, які опинилися у скрутному становищі. Також  школа приймала участь у благодійних акціях шкільного та районного рівня, о.днак не вдалося все заплановане реалізувати через пандемію Covid-19.

  Протягом  навчального  року  питання  виховної  роботи  розглядались  на  педрадах та нарадах  при  директорові.

Виховна робота в Рокитненській ЗОШ І-ІІІ ступенів  передбачає кінцеву мету – забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою, толерантною елітою, виховати життєво компетентну, творчу особистість, здатну до розвитку, самовдосконалення, як громадянин, професіонал, носій культури, сім’янин. Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання, у впровадженні й апробації інноваційних технологій виховання, планування відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Разом з тим під час організації виховної роботи у школі було виявлено і ряд недоліків.

Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

Матеріально-технічна база навчального закладу:

Для забезпечення ефективності навчально-виховного процесу, оволодіння учнями базовими навчальними вміннями і навичками, спрямованих на розвиток здібностей кожної дитини адміністрацією створюються належні умови.

До послуг учнів – 16 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи (15 ПК),  футбольний майданчик,  майстерня, їдальня,бібліотека, зал з вільної боротьбию

Забезпеченість закладу меблями — 80%. Більшість кабінетів і класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм. Кожний кабінет, який функціонує у школі має свій паспорт.

Кожного року виконуються косметичні ремонти як у класах, так і у коридорах. Відремонтовано тротуарну частину в початковій школі.

Адміністрація школи спільно з учительським колективом, обслуговуючим персоналом та батьками учнів намагається створювати кращі умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, забезпечити школу новим сучасним обладнанням.

У школі функціонують їдальня на 50 посадочних місць. Було проведено озелененя території школи, посаджано 28 туй.

 

Фінансово-господарська діяльність

Фінансування потреб школи у 2019/ 2020 році здійснюється бухгалтерією  Новоселицької міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам школи, вчасно виплачувалися кошти за спожиту школою електроенергію, газ.   Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв та газу.

Проте,  покрівля  школи   потребує  капітального ремонту. Пріоритетним завданням стоїть ремонт внутрішньої вбиральні, заміна газових котлів, огорожі.

Забезпечення обов'язкової освіти

Аналіз структури і мережі школи за 2019/2020 н.р.

На кінець 2019/2020 навчального року у школі навчається  262 учнів, з них 1 – 4 класів – 85 учнів, 5 – 9 класів –  133 учні, 10-11 класів – 44.  Випускників 9 класу – 28 учнів, 11 класу -25 учнів. У цьому навчальному році наявний інклюзивний 3 та 7 класи .

Робота з педкадрами

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про загальну середню освіту» штатний розпис закладу затверджує директор школи на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених відділом освіти Ноаоселицької міської ради.

Кадрове забезпечення школи здійснюється в повній відповідності з навчальними планами загальноосвітнього навчального закладу. Пріоритетом у підборі кадрів є високий професіоналізм, володіння навичками ІКТ, прагнення до саморозвитку, активної професійної діяльності, працездатність, комунікабельність.

У закладі освіти працює 34 вчителі.

Кадровий склад за категоріями у вчителів виглядає наступним чином:

 

Вища кваліфікаційна категорія - 14; І кваліфікаційна категорія - 6;

ІІ кваліфікаційна категорія -5

Спеціаліст-6;

9 педагогічних працівників мають педагогічні звання «старший вчитль», 1- «вчитель-методист».  Всі вчителі працюють на постійній основі .

 

                        Медичне обслуговування учнів в навчальному закладі

Здійснювалось кваліфікованою медсестрою, яка працює по сумісництву. Медичного кабінету у школі не має, тому заклад використовує фельдшерсько-акушерський пункт.

Для попередження та виявлення захворювань протягом навчального року проводиться медичне обстеження вузькими спеціалістами.

Учні розподілені на фізкультурні групи згідно рекомендацій лікарів.

Організація харчування учнів у навчальному закладі

  • метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі було  організовано гаряче харчування учнів 1-11-х класів. Виконуються всі необхідні умови санітарного контролю щодо термінів і умов зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Медична сестра ретельно слідкувала за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконує усі вимоги санітарно-епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Обладнання харчоблоку  потребує оновлення: витяжка не працює.

Гарячим безкоштовним харчуванням у 2019/2020 навчальному році  було  охоплено 17 учнів.

Ефективність освітнього процесу

 

Контрольно-аналітична діяльність та робота з обдарованими учнями

Було вивчено і узагальнено наказами по школі стан викладання української  мови, історія України, всесвітня історія, математика та трудове навчання в початковій школі,  здійснено моніторинг навченості та якості освіти у 10 класі.

Дієвий орган у структурі методичної роботи-засідання педагогічних рад, на які виносилися питання звітного, проблемного, організаційного, підсумкового характеру. Підготовчий етап триває достатній час, протягом якого кожний учитель має змогу переглянути методичну літературу, систематизувати свої надбання, підготуватися до звіту тощо. З учителями проводилися наради, де виносилися проблемні питання, що стосувалися початкової та основної школи, а саме : критерії оцінювання, планування, форми і методи індивідуального підходу до шестиліток,адаптація учнів 5-х класів, ведення ділової документації, організація дистанційного навчання на період карантину.

За час карантину дуже змінилася система навчання. З одного боку, зміни, що виникли в освіті, спричинили певні незручності, а з іншого боку вони спонукали до пошуку нових рішень та ідей.

       Педагогічні працівники на цей час працювали як дистанційно, так і індивідуально. Класними керівниками були створені групи у соціальних мережах, де вчителі задавали який матеріал опрацювати, тестові, самостійні та контрольні роботи. Кожен учень відправляв роботи конкретно вчителю. З мого боку був контроль за цією роботою. Проте, хочу сказати, що деякі учні не виходили на зв'язок через відсутність з інтернетом, тому кожен учитель знаходив свій підхід індивідуально. На сьогоднішній день ведеться робота по закінченню навчального року і виставлення оцінок. Навчальний рік плануємо закінчити вчасно.

                          Важливою ланкою роботи був супровід дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються за інклюзивною формами навчання.

РОБОТА З БАТЬКАМИ

     Успіх навчання і виховання молодого покоління багато в чому залежить від того, настільки тісні відносини школи і сім`ї. Це, з одного боку, участь батьків у вихованні, яке здійснюється школою, з іншого – вплив школи на сім`ю.  Батьківські   комітети класів та школи є дієвою формою організації роботи з батьками.

                                                       Сайт школи

     Із сайту можна дізнатися загальну інформацію та контакти, історію школи, документацію та фінансову звітність. А також переглянути фотогалерею, інформацію та презентації педагогічного колективу.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ТА З ПРОФІЛАКТИКИ АНТИСОЦІАЛЬНИХ ЯВИЩ СЕРЕД УЧНІВ

Правове виховання сприяло формуванню у здобувачів освіти моральних почуттів, які регулювали б їхню поведінку: почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, справедливості, відповідальності. Завдяки правовихованню в дітей та молоді мають вироблятися навички і звички високоморальної поведінки. І нарешті, завданням правовиховання, яке визначає характер всієї виховної роботи, є забезпечення подолання окремими учнями шкідливих навичок і звичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

Правоосвітня та правовиховна робота в закладі у 2019/2020 навчальному році здійснювалась згідно із річним планом виховної роботи через систему заходів, які реалізувались адміністрацією закладу, класними керівниками, вчителями-предметниками, педагогом-організатором, соціально-психологічною службою, учнівським самоврядуванням.

Для налагодження ефективної та результативної роботи щодо забезпечення у школі правового виховання було видано ряд організаційних наказів. Питання, що стосуються правового виховання учнів розглядались на нарадах при директорові.

З метою активізації превентивної роботи спрямованої на збереження і розвиток умов, що сприяють здоров’ю, збереженню життя учнів і на попередження несприятливого впливу на них факторів соціального середовища діяла створена Рада профілактики правопорушень.

Класними керівниками та адміністрацією школи проводилася постійна індивідуальна робота з учнями, що потребують особливої педагогічної уваги. У школі  ведеться «Журнал обліку пропусків занять учнями школи», записи до якого вносять класні керівники після 1 уроку. Класні керівники вносять дані до класного журналу на сторінку «Облік відвідування (пропусків занять)» та виясняють причину відсутності учнів на заняттях .

В основу процесу навчання і виховання покладено увагу, любов до дитини, бажання творити добро, небайдужість, а це забезпечує відносини партнерства, повагу до особистості дитини, уміння її зрозуміти, сприйняти як особистість з усіма  її позитивними і негативними рисами. Уся робота сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння застосовувати їх в повсякденному житті. Завдяки цьому впродовж навчального року на внутрішкільному обліку не знаходився жоден учень. Система правовиховної роботи, яка склалася у школі, дає змогу зробити висновок, що певних результатів у правовому вихованні досягнуто.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

З метою забезпечення безпеки життєдіяльності учнів, керуючись відповідною нормативною базою, у школі була організована робота з безпеки життєдіяльності.

Своєчасно було складено необхідні акти-дозволи на проведення занять у кабінетах та майстерні. У вересні класними керівниками з усіма учнями школи проведено вступний інструктаж із безпеки життєдіяльності, протягом навчального року проводилися первинні інструктажі з техніки безпеки та з безпеки життєдіяльності перед виконанням лабораторних, практичних робіт, під час роботи в майстерні, на заняттях з трудового навчання та фізкультури. Перед виїздом на олімпіади чи змагання обов’язково проводився цільовий інструктаж.

Перед початком навчального року всі учні школи пройшли медичний огляд. Своєчасно і якісно була проведена підготовка школи до роботи в новому навчальному році та до зими. Упродовж року були проведені профілактичні заходи щодо попередження дитячого травматизму. Перед початком усіх канікул класні керівники проводили інструктажі і бесіди з безпеки життєдіяльності під час канікул. У жовтні  було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

На уроках «Основи здоров’я» відпрацьовано дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій і надання першої допомоги травмованим та потерпілим.

Класні керівники провели всі заплановані бесіди та заняття з дітьми по вивченню правил дорожнього руху, правил пожежної безпеки, правил користування природним газом, правил поведінки в громадських місцях та на воді.

На класних батьківських зборах проводилась роз’яснювальна робота з батьками щодо збереження здоров’я дітей.

Про пріоритетні напрямки роботи закладу на 2020/2021 н.р.

1. Поступова реалізація Концепції «Нової української школи», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.

2. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків.

3. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).

4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання розпочати роботу педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: «Формування конкурентно спроможної особистості в процесі навчання і виховання шляхом упровадження нових освітніх технологій».

5. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності. 

7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових  та комп’ютерних технологій.

8. Добудова внутрішньої вбиральні.

9. Заміна газових котлів, огорожі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.