Щодо організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти під час карантину

Дата: 17 березня 2020 о 22:30, Оновлено 23 лютого 2021 о 17:55

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ         ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

вул. М. Грушевського, 1, м. Чернівці, 58010, тел. (0372) 55-29-66, факс 57-32-84,

Е-mail: doncv@ukr.net   Код ЄДРПОУ 39301337

16.03.20 №  01-31/769                        На № ____________від ___________

Керівникам органів управління у сфері освіти районних державних адміністрацій, Чернівецької міської ради, об’єднаних територіальних громад

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України (далі - МОН) від 13.03.2020 № 1/9-160 Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації просить довести до відома керівників закладів загальної середньої освіти наступне.

Згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за № 703/23235 (далі - Положення), дистанційне навчання реалізовується шляхом:

• застосування дистанційної форми як окремої форми навчання;
  • використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах.

На підставі пункту 4.2 Положення під час карантину заклади освіти, які забезпечують навчання за денною, вечірньою, заочною, мережевою, а також індивідуальними формами здобуття освіти, можуть організувати освітній процес (навчальні заняття, консультації тощо) з використанням технологій дистанційного навчання. При цьому відсутня необхідність переведення учнів (вихованців) на дистанційну форму здобуття освіти.

Водночас слід брати до уваги, що використання технологій дистанційного навчання має здійснюватися з дотриманням таких умов:

перелік предметів чи тем навчальних програм, видів навчальних занять, які здійснюються за технологіями дистанційного навчання, визначаються закладом освіти за погодженням із законними представниками учня (вихованця) - пункт 4.3 Положення;

рішення щодо використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі приймається педагогічною радою закладу освіти - пункт 2.10 Положення;

наявності системотехнічного забезпечення, визначеного пунктом 5.3 Положення, зокрема це:

Використання конкретних веб-ресурсів (платформ дистанційного навчання, онлайн-курсів, відео-уроків тощо) здійснюється закладами освіти з урахуванням їх академічної та організаційної автономії (частина третя статті 2, частина перша статті 23 Закону України «Про освіту»). Крім того, педагогічні працівники мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі (частина перша статті 54 Закону України «Про освіту»).

Відповідно до пункту 5.3 Положення для забезпечення дистанційного навчання заклад освіти може створювати власні веб-ресурси або використовувати інші веб-ресурси, що підлягають перевірці у цьому закладі освіти.

Привертаємо увагу до того, що належна організація навчання за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти) потребує дотримання умов, визначених пунктами 2.2, 2.4, 5.2 Положення, а саме:

створення класів, груп з дистанційною формою навчання;

переведення (зарахування) на дистанційну форму навчання за письмовою заявою повнолітньої особи та/або батьків (одного із батьків) або законного представника неповнолітньої особи;

наявність визначеного законодавством переліку підстав для переведення (зарахування) на дистанційну форму навчання;

наявність відповідного рішення педагогічної ради закладу освіти, погодженого з органом управління освітою у сфері управління якого перебуває відповідний заклад освіти (для та державних і комунальних закладів освіти);

наявність кадрового і системотехнічного забезпечення, визначеного розділом V Положення;

підвищення педагогічними працівниками закладів освіти, в яких організована дистанційна форма навчання, своєї кваліфікації щодо організації та володіння технологіями дистанційного навчання.

Директор Департаменту                                                           Микола ХАРАТІН

Ірина ПОДОРОЖНА, 551816