Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Кабінет страхувальника

Дата: 28 червня 2020 о 14:35, Оновлено 23 лютого 2021 о 17:52

Роботодавцю на замітку

 «Кабінет страхувальника» – швидкий та зручний спосіб отримання інформації та послуг на вебпорталі Пенсійного фонду України. Тут роботодавець може переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримати електронні довідки щодо працівників, їхнього страхового стажу та розміру заробітної плати для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами тощо.

Аби стати користувачем е-кабінету роботодавця, потрібно увійти на вебпортал, використовуючи кваліфікований електронний підпис; через BankID або за допомогою мобільного додатку «Пенсійний фонд». Ознайомитись з детальною інструкцією щодо реєстрації можна за посиланням https://portal.pfu.gov.ua в інформаційному полі головного меню «Як зареєструватися».

Отримати довідки можна онлайн

Достовірність всіх довідок, сформованих на вебпорталі Пенсійного фонду України, підтверджується QR-кодом. Перевірити довідку з QR-кодом можна виконавши такі дії:

1. Увійти до розділу «Верифікація виданих документів» (у верхньому меню вебпорталу).

2. Увести перевірочний код документа, що міститься під QR-кодом.

3. Натиснути на пункт «Отримати код підтвердження».

4. На телефон запитувача надійде SMS з кодом підтвердження.

5. Увести код у поле «Пароль з SMS».

6. Натиснути «Отримати документ».

7. У полі попереднього перегляду має з’явитися документ на підтвердження того, що довідку видав Пенсійний фонд України.

Нагадуємо, що для отримання довідок немає потреби відвідувати органи Пенсійного фонду.

Дистанційно – швидко, зручно, ефективно!

Буковинці онлайн, тобто дистанційно, без особистого відвідування сервісних центрів, можуть вирішити питання, пов’язані з нарахуванням, виплатою пенсій, отриманням довідок, консультацій, роз’яснень.

Так, роботодавець, скориставшись «кабінетом страхувальника» на вебпорталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua), має можливість отримати необхідну інформацію щодо своїх працівників, які перебувають у трудових відносинах зі страхувальником, про їх страховий стаж та розмір заробітної плати для здійснення нарахувань виплат за лікарняними листами. А саме, страхувальник може замовити та отримати в електронному вигляді  з QR-кодом «Довідку про трудовий та страховий стаж» (за період з 2004 року) та довідку за формою ОК-7 (з 2011 року та лише за період перебування у трудових відносинах з даним роботодавцем). Також, можливо переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ та стан розрахунків зі сплати ЄСВ.

Також, вирішити пенсійні питання дистанційно, не виходячи з дому, можуть і застраховані особи та пенсіонери, отримуючи необхідну інформацію через «особистий кабінет» на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Правильно формуйте звітність

Актуальним питанням пенсійного забезпечення громадян є накопичення в Пенсійному фонді України інформації про стаж, заробітну плату та сплачені внески за кожну застраховану особу, що є підтвердженням участі людини в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Проте, мають місце випадки, коли роботодавці допускають помилки у звітності, що вноситься до Реєстру застрахованих осіб, що призводить до втрати страхового стажу застрахованими особами та порушення їх конституційного права на його зарахування.

Пенсійна служба краю звертається до роботодавців: правильно формуйте звітність! Адже подання звітності з помилками та не виправлення цих помилок, приводить до того, що інформація про заробіток (дохід), стаж, періоди трудових відносин, сплату внесків, в розрізі їхніх працівників, не потрапляє до їх персональних карток, а це є порушенням права громадянина на гідну пенсію в майбутньому!

Отримуйте консультації не виходячи з дому

Якщо у вас виникли запитання щодо пенсійного забезпечення, звертайтесь до фахівців пенсійної служби через відеозв’язок – таким чином зможете отримати фахові консультації не виходячи з дому. Це особливо актуально у період обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню небезпечної інфекції. Сподіваємось, невдовзі загроза мине і життя увійде у звичне русло. Бережіть себе, зберігайте спокій і залишайтеся удома, а якщо у вас виникли питання, то звертайтесь на відеозв’язок  info_pfu

Відеоадреси сервісних центрів Головного управління можна знайти за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/cv (у розділі «КОНТАКТИ»).

Шановні роботодавці! Будьте відповідальними за долю людей, які у вас працюють!

З метою зменшення податкового навантаження, серед роботодавців простежується практика укладання з працівниками на постійній основі договорів цивільно-правового характеру замість трудових. Відповідно до законодавства цивільно-правовий договір застосовується для реалізації визначених обсягів, найчастіше разових робіт, після виконання яких, дія його припиняється. За таким договором не виплачується щомісячна зарплата, а здійснюється винагорода за конкретно виконану роботу (надані послуги).

На практиці, роботодавці часто укладають цивільно-правові договори з особами для виконання роботи штатних працівників, що позбавляє їх права на щорічну відпустку, соціальну відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, оплату тимчасової непрацездатності чи соціальних виплат у разі нещасних випадків на виробництві.

Крім цього, здійснюючи виплату працівнику за таким договором у розмірі меншому, ніж законодавчо встановлений мінімум, роботодавець не має обов’язку нараховувати єдиний соціальний внесок, виходячи із мінімальної заробітної плати відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зазначене в подальшому може вплинути на набуття такою особою необхідного страхового стажу для призначення пенсії, оскільки до страхового стажу зараховуються місяці, за які у повному обсязі сплачено страхові (єдиний) внески, не нижче встановленого законом мінімального розміру.

Пенсійна служба області наполегливо закликає роботодавців будувати трудові відносини на засадах ділової порядності, оформляючи з найманими працівниками трудові договори, справедливо оплачуючи їхню працю та щомісячно сплачуючи єдиний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний.

Майбутня пенсія напряму залежить від соціальної стабільності

Ми звикли скаржитися на погані дороги, медичне обслуговування, забезпеченість загальноосвітніх закладів, малі розміри пенсійних виплат, однак не замислюємося звідки беруться кошти, які спрямовуються на фінансування витрат для їх утримання.

Безпосередньо левову долю у надходженнях до бюджету Пенсійного фонду становлять надходження від єдиного соціального внеску, базою нарахування якого є фонд оплати праці працівників, зайнятих на підприємствах, установах, організаціях та у фізичних осіб-підприємців. Мінімізація роботодавцями заробітної плати працівників та їх зайнятості впливає не лише на надходження платежів до бюджету Пенсійного фонду, які спрямовуються на здійснення пенсійних виплат, а й на набуття страхового стажу працівників, необхідного для отримання соціальних та пенсійних виплат, а також на розмір пенсійної виплати при досягненні пенсійного віку.

Шановні громадяни нашого краю! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього, вимагайте від роботодавців легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та відповідної, гідної Вас, заробітної плати. У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до контролюючих органів для захисту своїх конституційних прав.

Шановні роботодавці! Легалізуйте зайнятість працівників та забезпечте відповідний рівень оплати їх праці. Це дозволить зняти соціальну напругу серед населення та забезпечить кожному працюючому реальну соціальну захищеність.

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

Однією з актуальних проблем сьогодення є соціальний захист населення. Та у розумінні більшості громадян ця тема стосується виключно пенсіонерів або осіб з інвалідністю. Навряд чи будь-хто з молоді погодиться віднести себе до категорії незахищених чи малозахищених верств населення. Однак, якщо аналізувати сучасний стан ринку праці та зайнятості населення, то саме осіб працездатного віку можна віднести до цих категорій.

Погоджуючись на неофіційні умови праці, особи втрачають не тільки  страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, що не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та допомог. А до настання пенсійного віку, у разі нелегальної зайнятості, вони ще й позбавляють себе низки соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Крім цього, ризикує і сам роботодавець, оскільки чинним законодавством передбачені чималі суми штрафу за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу).

Потурбуйтесь про безпеку своїх рідних – допоможіть освоїти сучасні пенсійні онлайн-сервіси

Сьогодні дистанційний формат отримання пенсійних послуг – найкращий спосіб вирішити потрібне питання та вберегти себе від ризику захворювання.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звертається до молоді із проханням допомогти рідним та знайомим оволодіти сучасними пенсійними онлайн-сервісами. Вони спрощують взаємодію громадян з пенсійною службою краю, заощаджують час, забезпечують максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Дотримуймося заходів безпеки, щоб не провокувати захворюваності та прискорити повне завершення карантину.

Кваліфікований електронний підпис – просто і зручно!

Що таке кваліфікований електронний підпис?

Кваліфікований електронний підпис, в минулому – електронний цифровий підпис – це сучасна альтернатива традиційного підпису від руки. Він не виглядає, як ваш підпис, але має таку ж юридичну силу. Отримавши кваліфікований електронний підпис (КЕП) ви матимете  можливість користуватись усім переліком послуг вебпорталу Пенсійного фонду України: від подати заяву про призначення пенсії «в один дотик» до отримання довідок та документів, правомірність яких  підтверджується QR-кодом та багато іншого.

Варто зауважити, що всі дані у файлі кваліфікованого електронного підпису зашифровані. За умови правильного зберігання власником його підробка неможлива. Електронний документ також не можливо підробити: будь-які зміни, не санкціоновано внесені в текст документа, будуть миттєво виявлені.

Для чого потрібен КЕП?

Кваліфікований електронний підпис потрібен для підтвердження вашої особистості на онлайн-сервісах і підписання електронних документів. Накладання КЕП завершує утворення електронного документа, надаючи йому юридичної сили.

На вебпорталі Пенсійного фонду України надається ряд електронних послуг:

  • За допомогою КЕП можна отримати довідку про трудовий і страховий стаж, довідку про доходи пенсіонера, індивідуальні дані за формами ОК-5, ОК-7.
  • Можна подивитися заробітну плату і суму, яка зараховується для пенсії.
  • Подати заяву на призначення або перерахунок пенсії.
  • Подати Заяву на внесення змін до Електронної пенсійної справи.
  • Подати Анкету на внесення змін до Реєстру Застрахованих осіб.
  • Замовити електронне пенсійне посвідчення.

Де можна отримати КЕП?

Інформацію про акредитовані центри сертифікації ключів (АЦСК) можна отримати з Електронного реєстру суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з КЕП на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України, який здійснює акредитацію центрів сертифікації ключів https://czo.gov.ua/ca-registry

На Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) розміщено перелік АЦСК, з електронними ключами яких можливо зареєструватися на порталі.

Строк дії сертифікатів КЕП, не перевищує два роки. Після закінчення цього терміну, для накладення КЕП на документи, необхідно здійснити повторне отримання послуг.

Крім того, цифровий підпис можна оформити також через банк – так званий BankID. Однак строк дії буде меншим – лише рік з моменту отримання.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.