Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Освітня програма Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2020/2021 навчальний рік ІІІ ступінь

Дата: 17 липня 2020 о 18:34, Оновлено 17 вересня 2021 о 05:57

Загальні положення освітньої програми
                   Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступнів                                                                                  закладу загальної середньої освіти ІІІ ступеня

      Освітня програма загальної середньої освіти ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» від 14.01.2004 №24, Типових освітніх програм затверджені наказами МОНУ № 408.

     Освітня програма визначає:

  • загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором, в рамках навчальних планів (таблиці 1-3);
  • очікувані результати навчання учнів в рамках навчальних програм, перелік яких наведено в таблиці 4; зміст окремих предметів, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН);
  • форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

  Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін.

    Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів профільної середньої освіти для 10-11-х класів складає 2660 годин/навчальний рік: для 10-х класів – 1330 годин/навчальний рік, для 11-х класів – 1330 годин/навчальний рік.  

   Навчальний план для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти розроблено відповідно до Державного стандарту, з метою його впровадження у частині повної загальної середньої освіти з 1 вересня 2020 року. Він містить загальний обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов’язкових предметів, профільних предметів і спеціальних курсів, а також передбачає години на факультативи, індивідуальні заняття тощо, згідно (додатка 2).

  Очікувані результати навчання здобувачів освіти.

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою.

Навчальні ресурси: підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетентність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетентність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, та оцінювати результати своєї коригувати навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємливість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетентності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення: культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси: математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення: усвідомлення взаємозв’язку окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

 Перелік освітніх галузей.

 Типову освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах.

Рекомендовані форми організації освітнього процесу

 Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;

розвитку компетентностей;

перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;

корекції основних компетентностей;

комбінований урок.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

  • кадрове забезпечення освітньої діяльності;
  • навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;
  • матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;
  • якість проведення навчальних занять;
  • моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

  • оновлення методичної бази освітньої діяльності;
  • контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;
  • моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;
  • створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

      Освітня програма включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на вивчення навчальних предметів інваріантної складової, введення спецкурсів, курсів за вибором та факультативів, а саме:

    - з метою забезпечення Державного стандарту загальної освіти (освітня галузь «Мови і літератури») виділено додаткові години на вивчення предмета «Українська мова» 10 клас – 1 година, 11 клас – 1 година;  на викладання історії України в 10 класі – 0,5 години, 11 клас – 1 година на тиждень, на викладання алгебри та геометрії  в 10 та 11 класах - по   0,5 годин. На викладання курсу «Захист Вітчизни» у 10  , 11 класах виділено додатково з варіативної складової по 0,5 годин на тиждень; на викладання біології та екології в 10  класі – 0,5 годин ,  на викладання географії в 11 класі - 0,5 годин, на викладання математики (алгебра та  геометрія) виделено додатково по 1 години на тиждень в 10 та 11 класах.

     З метою забезпечення українознавчого спрямування змісту освіти та громадянського виховання школярів передбачено впровадження курсів за вибором:

    - «Українознавство» -  10 ,11 клас –  по 0,5 годин на тиждень.

       Керуючись методичними рекомендаціями ОІППО, крім поглиблення предметів інваріантної складової, у варіативну складову включаються такі  факультативи.

      Факультативи: Стилістика української мови  (  11 клас –  1 година на тиждень); «Основи біологічної статистики в науково-дослідницькій роботі учнів» ( 11 клас –  1 годиа на тиждень).

Освітня програма закладу базової середньої освіти передбачає досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

      Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднена на веб-сайті закладу освіти. На основі освітньої програми закладом освіти складено навчальний план закладу освіти, що конкретизує організацією освітнього процесу (додаток 1, 2, 3, 4).

                                                                              

Додаток 1

до Освітньої програми Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

                   Затверджую

            Директор Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

                 _____________П.Г.Гогоман

                             «____»_____________2020 р

Навчальний план Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів

старшої школи 10-11 класи   (Таблиця 2 до Типової освітньої програми)

Освітні галузі

                Предмети

Кількість годин на тиждень

10  клас   

11  клас

1

Мова і література

Українська мова

2+1

2+1

Українська  література

2

2

Зарубіжна література

1

1

 Іноземна мова (франц. мова /англ . мова)

2/2

2/2

 Румунська   мова і література

2

2

2..

Суспільствознавство

Історія України 

1,5+0,5

1,5+1

 Всесвітня історія

1

1

  Громадянська освіта

2

-

3.

Математика

 Алгебра

1.5+0,5

1.5+0,5

Геометрія

1.5+0,5

1.5+0,5

4.

Природознавство

 Біологія і екологія

2+0,5

2

Географія

1,5

1+0,5

Фізика і астрономія

3

4

Хімія

1,5

2

5.

Здоров҆я і

фізична культура

Фізична культура

3

3

Захист Вітчизни

1.5+0,5

1,5+0,5

.6.

 Вибірково-обов҆язкові предмети

Інформатика

1

2

Технології

2

1

Разом

29+3

28+3

Додаткові години 1 на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття

6

7

Гранично допустиме тижневе навантаження на учня

33

33

Курси за вибором

Українознавство

0,5

0,5

Факультативи, індивідуальні заняття

Основи біологічної статистики в науково-дослідницькій роботі учнів

1

Стилістика української мови

1          1

Всього фінансуються(без урахування поділу класу на групи)

38

38

Додаток 2

до Освітньої програми Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

                   Затверджую

            Директор Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

                 _____________П.Г.Гогоман

                             «____»_____________2020 р

Перелік навчальних програм

для учнів Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів  ІІІ ступеня

(затверджені наказами МОН від 23.10.2017 № 1407 та від 24.11.2017 № 1539

№ п/п

Назва навчальної програми

Рівень вивчення

1

Українська мова в школах з румунською мовою навчання

Рівень стандарту

Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я. Я.)

Рівень стандарту

2

Біологія і екологія

Рівень стандарту

Всесвітня історія

Рівень стандарту

Географія

Рівень стандарту

Громадянська освіта (інтегрований курс)

Рівень стандарту

Зарубіжна література

Рівень стандарту

 Захист Вітчизни

Рівень стандарту

Інформатика

Рівень стандарту

Історія України

Рівень стандарту

Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)

Рівень стандарту

Технології

Рівень стандарту

Українська література

Рівень стандарту

Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Ляшенка О. І.)

Рівень стандарту

Фізична культура

Рівень стандарту

Хімія

Рівень стандарту

Румунська мова та література (інтегрований курс) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою

Рівень стандарту

Іноземні мови

Рівень стандарту

Додаток 3

до Освітньої програми Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

                   Затверджую

            Директор Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

                 _____________П.Г.Гогоман

                             «____»_____________2020 р

Перелік навчальних програм курсів за вибором та факультативів

для учнів Рокитненської  ЗОШ І-ІІІ ступеня

№з/п

Навчальні програми

Клас

Документ про надання грифа МОНУ

1.

Стилістика української мови

11

Авраменко О.,Чукіна В., Програма факультативного курсу«Стилістика української мови» для 10-11 класу загальноосвітніх навчальних закладів.Ліст ІІТЗО від 02 .07 .2013 №14.1/12-г-260.

2.

Українознавство

   10,11

Затверджена Вченою радою Нац.науково-дослідного інститута укр-ва МОНУ (пр №4 від 14.06.2012) пролонговано у 2016 році

3.

Основи біологічної статистики в науково-дослідницькій роботі учнів

    11

Лист ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН України від 27.01.2014 № 14.1/12-Г-58

                                                                                                                                       

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.