Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Новини

14 березня 2024 року відбулося ІІІ засідання атестаційної комісії І рівня у 2023/2024 н.р., під час якого було обговорено результати анкетувань, моніторингу якості знань учнів з предметів за фахом учителів, що атестуються, розглянуто й затверджено атестаційні матеріали педпрацівників.

Сьогодні в будинку з левами відбулась презентація кращих фоторобіт учнівської та студентської молоді, які перемогли в обласному конкурсі мистецької акції-реконструкції з відтворення історії життя Тараса Шевченка «Шевченко у фокусі ХХІ століття».
Учень нашого ліцею, Пілат Олександр, став переможцем цього конкурсу та був нагороджений дипломом ІІІ ступеня, керівник Христина ПОПОВА.
Вітаємо із заслуженою перемогою!
#Шевченку210

З 15 по 19 грудня 2023 року юні математики Рокитненського ліцею традиційно долучилися до Всеукраїнського етапу математичного конкурсу «Кенгуру».
Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики, бажання донести до наших школярів частину математичної краси та культури. Його особливість полягає в тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це в першу чергу її особиста перемога.
Вітаємо наших "кенгурят"! Пишаємося нашими переможцями! Щиро вдячні всім, хто долучився до проходження конкурсу!

Сьогодні у рамках відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка учні 6 класу презентували буклети, переглядали відео про життя Тараса Григоровича Шевченка, обмінювалися своїми думками, враженнями та роздумами щодо життя та творчості великого українського поета. Крім цього, під час заходу до них завітали учениці 8 класу, які декламували вірші Тараса Шевченка, додаючи особливу атмосферу святковості та підкреслюючи поетичний дух заходу. Це об'єднало учнів різних класів у спільному вшануванні творчості Шевченка та зміцнило духовні зв'язки в шкільному колективі.

Сьогодні учні 10 класу взяли участь у захоплюючій літературній активності, яка звела їх до письмового творчого виконання диктанту за твором "Садок вишневий коло хати". Після успішного завершення диктанту учні працювали над ілюстрацією, щоб втілити свої уявлення про те, як виглядає "Садок вишневий коло хати". Кожен учасник зі своїм унікальним поглядом та талантом намагався передати красу природи, спокій і гармонію, які описав у поезії Тарас Шевченко.
Ця творча діяльність не лише допомогла учням поглибити свої знання з української літератури, а й надихнула їх на творчість та розвиток художніх здібностей.

Крім цього, сьогодні відувся шкільний конкурсі читців та декламаторів української поезії
з нагоди 210-ї річниці
від дня народження Т.Г. Шевченка
#Шевченку210

Датується часом перебування Т. Шевченка в Оренбурзі після закінчення Аральської експедиції.
У О. Кониського репродукується як автопортрет, виконаний 1848 р. в експедиції Бутакова. (А. Я. Конисский, Жизнь украинского поэта Тараса Григорьевича Шевченко, Одесса, 1898, стор. 308).
Як видно з напису, що на звороті автопортрета, А. Венгржиновський передав портрет своєму племіннику (прізвище його не встановлене).
#Шевченку210
Конкурс "Шевченко у фокусі ХХІ ст."
Монюк Іван, учень 8-Б класу

У 1859 році була зроблена третя світлина в ательє А. Деньєра. Це невелика за розміром фотографія, на якій Шевченко зображений на весь зріст, у смушковій шапці, кожусі і з палицею. Цей знімок став джерелом натхнення для багатьох художників та скульпторів.
#Шевченку210
Конкурс "Шевченко у фокусі ХХІ ст."
Пілат Олександр учень 10 класу

Що ви можете зробити, щоб відчути себе щасливим, підняти настрій, підтримати життєвий тонус?
Поділіться «формулою щастя»
#КолоПіклування2024
#Ментальне_здоровя

Світлина Шевченка зроблена в ательє А. Деньєра у квітні 1859 року. На ній поет у смушковій шапці й кожусі. Після смерті Шевченка художники користувалися цим знімком для створення живописних, графічних і скульптурних портретів поета.
#Шевченку210
Конкурс "Шевченко у фокусі ХХІ ст."
Пілат Олександр, учень 10 класу

Сьогодні наші вихованці долучилися до заходів у рамках мистецької світлиці "Червона рута - гімн поколінь, що прагне змінити світ на краще", а саме:
Виставка малюнків "У світі пісень Володимира Івасюка";
Пісенний вернісаж: "Життя як пісня..." до 75-річчя від Дня народження композитора, поета, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, Героя України - Володимира Івасюка.
#Івасюку75
#вихованняБуковини2024
#НПВБуковини2024

Ziua de 1 Martie este specifică pentru românii de pretutindeni. Îi unește sărbătoarea MĂRȚIȘORULUI. Mărțișorul tradițional este împletit din două fire alb și roșu, care simbolizează dragoste și puritate. De-a lungul timpului, tradițiile și obiceiurile legate de acest mic talisman, s-au modificat, dar esența s-a păstrat.
În liceul Răchitna se păstrează această tradiție de a confecționa și a dărui persoanelor dragi acești ciucurași deosebiți. Surpriza plăcută a dus zâmbete și mici bucurii din partea elevilor clasei a 11-a, care au dăruit MĂRȚIȘOARE profesorilor, dorindu-le ca primăvara să le aducă bucurie și PACE.

Săptămâna LIMBII ROMÂNE în liceul Răchitna a luat sfârșit. În decursul acestor zile frumoase elevii și-au dezvoltat performanțele la orele de limbă și literatură.
,,Mult e dulce și frumoasă
Limba ce-o vorbim...”
Ea este o comoară prețioasă și valoroasă. Să o păstrăm, să o protejăm, să o vorbim corect, să ne mândrim cu ea - limbă mamei, limbă sfântă. Să o transmitem așa frumoasă, dulce și armonioasă generațiilor viitoare.

Вітаємо Кирилюка Сергія, учня 9 класу, який виборов ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Український сувенір», що проходив у Києві, керівник Леонид Цуркан.

Раніше Сергій став абсолютним переможцем обласного етапу.
Молодець! Творчих успіхів і нових перемог!

În perioada 26.02-01.03.2024 în liceul Răchitna se va desfășura SĂPTĂMÂNA LIMBII ROMÂNE.
În cadrul săptămânii elevii vor participa la un șir de activități organizate de profesorii săi spre a-și altoi dragostea față de graiul matern. Își vor dezvolta performanțele la orele de limbă română prin diverse metode netradiționale. Activitățile planificate sperăm că vor conștientiza , că limba este cheia fermecată cu care descui o țară și cunoști un popor. Istoria, neamul, folclorul, tradițiile, obiceiurile, religia, literatura-toate se unesc prin limbă maternă, în cazul nostru- limbă romānă.

Цього року минає 10 років від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України.

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя символізує опір окупації, що триває вже десять років.

З цієї нагоди та в рамках обласного проєкту «Крим – колиска українського сонця» у нашому ліцеї проведено дискусійне засідання на тему «Спротив триває!». Також організовано виставку дитячих малюнків «Мій Крим»
#КримЦеУкраїна2024 #НПВБуковини2024

«Зрозуміти Крим» - саме так називається диктант єдності, приурочений до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, який писали сьогодні в нашому ліцеї у рамках проєкту «Крим - колиска українського сонця»

Пишемо диктант єдності разом!
Сильні, бо єдині!
#КримЦеУкраїна #НПВБуковини2024

25 лютого 2024 року в Чернівецькій області стартував ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.

За результатами І етапу конкурсу-захисту, у ІІ етапі свій учнівський проєкт «Житлобудівництво східних словʼян
у VIII - XIII ст.» за напрямком гуманітарний і суспільний презентувала Катерина Кирилюк, учениця 9 класу нашого ліцею.

До складу фахового журі увійшли представники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Буковинського державного медичного університету та викладачі Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.

Вітаємо Катерину Кирилюк з ІІ місцем у конкурсі (учитель Нікіта ЯКОБЕЦЬ, науковий керівник Віталій КАЛІНІЧЕНКО, асистент кафедри всесвітньої історії ЧНУ ім. Юрія Федьковича, і бажаємо нових здобутків та перемог!
Дякуємо науковому керівнику та вчителю, які стимулюють інтерес до науки!

З метою вшанування творчої спадщини Кобзаря, залучення молоді до літературного надбання українського народу - поетичних творів українського генія, національного пророка i прозаїка Tapaca Григоровича Шевченка, розкриття краси поетичного слова та підтримки талановитих читців, у Новоселиці пройшов І етап онлайн-Конкурсу відеодекламації «Шевченкове слово…», присвяченого 210-річниці із дня народження видатного українського поета.

Вітаємо Цуркана Максима, учня 6-А класу, з ІІІ місцем у Конкурсі (керівник Юлія ЦУРКАН).
Молодець, до нових результатів!

З 19 лютого по 23 у нашому ліцеї був проведений тематичний Тиждень фізики, астрономії та інформатики.
Метою організації і проведення різних заходів під час предметного тижня було:
- підвищення інтересу учнів до фізики, астрономії та інформатики, розвиток ініціативи, учнівської творчості;
- виховання в учнів потреби щодо використання науково-популярної літератури та інших джерел інформації для поповнення знань;
- поглиблення знань учнів;
- професійна орієнтація.

Провідна роль в організації предметного Тижня належить не тільки вчителю, а й учням, але особливістю є те, що приймати участь можуть усі учні, не тільки які вивчають фізику та інформатику.
Тиждень фізики, астрономії та інформатики – це час тісної співпраці вчителя та учнів.
Зусилля вчителя в організації позакласної роботи позитивно позначаються на результатах навчання з предметів. Відбувається поглиблення, розширення і систематизація знань учнів.
Тиждень пройшов організовано, на високому методичному рівні. Усі заплановані заходи були успішно проведені та досягнули поставленої мети, якою було поглибити і розширити знання учнів з інформатики; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення, почуття колективізму, відповідальності, вміння працювати командою, виховувати потребу співпереживання і взаємодопомоги.
До участі в заходах фізики, астрономії та інформатики намагалися залучити учнів усіх класів. Щоб цього досягти, крім загальних заходів, проводилися тематичні ігри та різноманітні конкурси для всіх класів. Учні мали можливість перевірити свої теоретичні знання з предметів, розгадували кросворди, розв’язували логічні задачі й головоломки із сірниками, грали в ігри, відповідали на запитання вікторини, зобразили в малюнках своє бачення фізики та астрономії.
Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності.
Найбільш активні були нагородженні цінними призами - високими оцінками.

«Мій настрій» - уміння фіксувати свій емоційний стан, зосередження на позитивних емоціях, усвідомлення та саморегуляція, проведене щотижневе коло «Ти як?»

#КолоПіклування2024
#Ментальне_здоровя

Сьогодні, 22 лютого 2024 року, у районному будинку культури м. Новоселиця відбувся
І етап Всеукраïнського фестивалю
дитячоï та юнацькоï творчостi «Чистi роси».
Фестиваль проводився у номінації «Літературна творчість» та був присвячений творчості Тараса Шевченка з нагоди 210-ої річниці від дня народження Кобзаря.

Наш заклад представила Катерина Кирилюк, учениця 9 класу, яка серед читців-декламаторів відзначилась баладою «Хустина», ліро-епічним твором морального характеру.

Вітаємо Катерину з ІІ місцем у Фестивалі (керівник Юлія ЦУРКАН).