Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Річний звіт з методичної роботи  Рокитненського ліцею на 2022/2023 навчальному році

Дата: 24 червня 2023 о 00:07, Оновлено 25 червня 2023 о 20:59

Річний звіт з

методичної роботи 

Рокитненського ліцею
на 2022/2023  навчальному році

У 2022/2023  навчального року навчально-виховна та методична робота в  Рокитненському ліцею  здійснювалася відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність», Концепцією громадянського виховання та освіти, указом президента України «Про національну стратегію розвитку освіти в Україні», керівних документів Міністерства освіти і науки України, інших чинних законодавчих та нормативних документів, розпоряджень Новоселицької міської ради , Новоселицької ТГ, cтатутом навчального закладу, перспективними та річними планами.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на продовження реалізації науково-методичної проблеми «Формування конкурентно-спроможної особистості в процесі навчання і виховання шляхом впровадження нових освітніх технологій».

Методична робота – цілісна система заходів, які прискорюють формування педагогічного досвіду та спрямовані на всебічне підвищення професійної майстерності педагогів, на збагачення і розвиток творчого потенціалу колективу, на досягнення високих результатів навчання і виховання.

На сучасному етапі розвитку освіти, організація методичної роботи має постійно творчо доповнюватися та збагачуватися, враховуючи вимоги держави і суспільства. Важливо побудувати та організувати методичну роботу таким чином, щоб кожен учитель мав змогу повніше розкрити власні здібності та обдарування, раціонально організувати педагогічний процес на виконання окремих проблем навчання та виховання учнів, вирішення яких здійснюється усім педагогічним колективом.

Зміст методичної роботи був відображений у розділах плану роботи закладу, у планах  роботи методичної ради, заступника директора школи та в планах роботи фахових спільнот. На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами закладу, з метою подальшого вдосконалення методичної роботи було видано наказ по школі «Про організацію методичної роботи в 2022/2023 навчальному році». На виконання завдань, передбачених у планах, на початку навчального року були створені: графік проведення атестації, наказ про роботу з обдарованими учнями, складені плани ФС. На початку кожного семестру проводилися інструктивно-методичні наради для голів ФС та класних керівників із питань планування роботи, складено графіки  позакласних заходів, подано заявку на проходження курсової підготовки, відбулися консультації для учителів із питань планування самоосвіти, перспективний план підвищення кваліфікації.

Методична служба в закладі становить ціліс­ну, створену на наукових досягненнях, надбаннях передового досвіду й конкретному аналізі проблем учителів систему взаємопов’язаних заходів, дій і засобів, спрямованих на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя закладу, на збагачення й розвиток творчого потенціа­лу педагогічного колективу в цілому, на досягнен­ня оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку конкретних учнів, класів.

Головна мета методичної роботи в закладі  передбачає зростання педагогічної майстерності педагогічного колективу і кожного зокрема, підтримку інноваційної діяльності педагогів  та впровадження дієвих форм роботи з обдарованими учнями.

Розвиток творчої особистості як учителя, так і учня, створення умов для повноцінного інтелектуального, духовного, фізичного розвитку всіх учасників навчального процесу шляхом подолання усталених стереотипів, застарілих підходів є головним завданням закладу. Одним із пріоритетних напрямів роботи Рокитненського ліцею є навчання, виховання й розвиток учня  як конкурентоспроможного випускника, здатного відчувати себе щасливим в сучасному суспільстві, вміти використовувати напрацьовані знання, здобуті в закладі.

Методична робота в педагогічному колективі мала на меті підтримати діловий настрій учителя, допомогти йому подолати професійні труднощі. Вибудувана структура методичної роботи в закладі дає змогу задовольнити потреби вчителів у постійному підвищенні фахового  рівня, виховувати вимогливість до вдосконалення своєї педагогічної праці, стимулювати бажання шукати більш раціональні методи навчання. Практика свідчить, що основна діяльність, здатна вплинути на підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів, їхньої компетенції та ерудиції, - це чітка організація на науковій основі методичної та дослідницької роботи в закладі.

Пріоритетом методичної роботи в закладі вважаємо постійний пошук нових педагогічних технологій, ідей і напрямів.

Уся робота з педагогічними кадрами була спрямована на виконання таких завдань:

- формування соціальної, комунікативної, комп’ютерної та інших видів компетентності учнів, індивідуалізації та диференціації навчання, спрямовану на набуття старшокласниками навичок самостійної, науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності;

- підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;

- удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників шляхом організації роботи фахових спільнот, проведення методичних та предметних тижнів;

- удосконалення системи роботи з обдарованими та здібними дітьми, створення системи пошуку юних талантів та обдарувань;

- активне користування технологіями дистанційного навчання;

- посилення педагогічного впливу на сім’ю, залучення батьків до участі в освітньому процесі;

- підвищення рівня профілактично-консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади, створення умов для реалізації відповідних програм щодо розвитку особистості учня, ураховуючи соціальний запит та особисту зацікавленість учнів, батьків, педагогів;

- розвиток учнівського самоврядування, широке залучення його до вирішення питань організації освітнього процесу, життєдіяльності закладу освіти;

-підвищення рівня позаурочної роботи з навчальних предметів;

- продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів;

-забезпечення психологічної підтримки загальношкільних методичних заходів;

-підвищення іміджу закладу освіти.

Основними задачами методичної роботи  є:

  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • використання системи неперервної освіти з метою підвищення мобільності педагогів;
  • розвиток ініціативи і творчості педагогічного колективу ;
  • підвищення ефективності та якості навчально-виховного процесу;
  • активне користування в практиці роботи інноваційних методів навчання та відміна авторитарного навчання, яке обмежує здатність учнів до навчання.

Методична проблема та задачі вирішувались через:

  • активну участь учителів у методичній роботі закладу;
  • удосконалення системи самоосвіти вчителів;
  • здійснення моніторингу навчальної діяльності як умови підвищення якості навчально-виховного процесу;
  • широке залучення вчителів та учнів до науково-дослідницької роботи.

Головною ціллю   методичної роботи було формування єдиного колективу педагогів, здатних переорієнтувати навчально-виховний процес на становлення життєстійкої  та життєспроможної особистості з продуктивним мисленням. Також   - розв’язання широкого кола проблем, пов’язаних з впровадженням інноваційних технологій, забезпечення організаційних умов для безперервного фахового вдосконалення  та кваліфікації педагогів.

При плануванні методичної роботи в навчальному закладі передбачалась реалізація окремих напрямків:

- вивчення відповідних нормативних документів про заклад, оволодіння методологічними й теоретичними основами відповідної галузі науки, сучасними досягненнями психолого-педагогічної науки, методикою викладання предмета, підвищення рівня управлінської діяльності, загальної культури вчителя;

- системне вивчення й аналіз навчальних планів, програм, підручників, посібників, інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій щодо змісту, форм і методів проведення уроку, позакласної роботи, навчально-виховного процесу в цілому;

- вивчення та використання на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду;

- розвиток ініціативи і творчості;

- вивчення й аналіз стану викладання, якості навчальних досягнень учнів, рівня їх вихованості, виявлення труднощів у засвоєнні програмного матеріалу;

- оволодіння сучасними методиками викладання й виховання, підвищення фахової майстерності та психолого-педагогічної підготовки вчителів.

У процесі роботи над проблемою, вирішувалися такі завдання:

  • науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
  • удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
  • забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
  • підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
  • підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
  • мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетентностей;
  • удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
  • підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
  • сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
  • робота над удосконаленням сучасного уроку;
  • професійне становлення молодих учителів тощо.

Основу методичної роботи складає діяльність фахових спільнот. Координує роботу  методична рада, до складу якої входять адміністрація та керівники фахових спільнот.

Гогоман Парасковія Георгіївна

Директор

Кіореско Лілія Серафимівна

заступник з НВР

Кирилюк Аліна Семенівна

заступник з ВР

Якобець Крістіна  Василівна

Психолог

Неборак Віталій Дмитрович

ФС природничо-математичного циклу

Кирилюк Марта Василівна

ФС класних керівників

Попов Микола Олексійович

ФС художньо-оздоровчого циклу

Якобець Крістіна Василівна

ФС початкових класів

Неборак Мальвіна Валеріївна

ФС суспільно-гуманітарного циклу

Впродовж ІІ семестру проведено 3 засідання, обговорено багато першочергових питань, серед яких питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та створення комфортних умов для їхнього навчання.

На засіданнях обговорювалися питання організації роботи над методичними темами вчителів, науково-методичного забезпечення навчання учнів, формування та моніторингового дослідження компетенцій учнів з базових навчальних дисциплін в умовах модернізації навчально-виховного процесу, обговорення Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

ФС вчителів початкових класів   (Якобець Кр. В. – керівник)

    У  2022 / 2023 н. р. методична робота вчителів початкових класів була спрямована на вирішенням проблемних завдань навчання і виховання учнів. З урахуванням рівня організації навчально – виховного процесу, особливостей складу учнів початкових класів, учителі, члени ФС працювали  над науково - методичною темою «Удосконалення педагогічної майстерності вчителів, як запорука покращення навчально-виховного процесу в початковій школі».

           Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань ФС вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів з використанням інноваційних технологій, творчих звітів учителів, що атестуються, опрацювання наочних посібників, дидактичного, роздаткового матеріалу, зміцнення навчально-матеріальної бази початкових класів, співпраця початкової ланки та ДНЗ, участь педагогів початкових класів у виставці педагогічних ідей.

         У ІІ семестрі 2022/2023 навчального року методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі дітей з особливими потребами. Головним напрямком у роботі МФ класоводи обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій.

На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів  НУШ а саме:

1.      Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів.

2.      Інтеграція у навчанні молодших школярів математики «Щоденні 3»

3.      Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики:

-Кейс-технологія;

-«Перевернуте навчання»;

- «Стортелінг»;

-« технологія  Боншо»;

-«технологія Квестів»;

-«технологія Кольорові капелюхи( 6 капелюхів мислення Едварда Де Боно»

4. Педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України.

5. Групові методи на уроках в початковій школі.

6. Гра по-новому-навчання по-іншому з LEGO. Практикум. Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок»

7. Інтерактивні прийоми роботи на уроках ЯДС:- технологія:

- «Перевернутий клас»

-«прийом Фішбоун»

-Прийом «Кубик Блума» тощо.

8. Використання задач екологічного змісту на уроках математики як засобу формування екологічної культури учнів тощо.

     Кожен вчитель брав активну участь у роботі ФС: готували доповіді, реферати, давали відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення. Всі вчителі початкових класів спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

    Члени ФС вчителів початкових класів приймали активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової укранської школи.

    Протягом навчального року молодші школярі брали активну участь в різноманітних конкурсах. Це тематичні конкурси малюнків, різні свята які проводилися в школі.

Всеукраїнський національно-патріотичний  конкурс «Я – козацького роду» та «Ми – патріоти», Всеукраїнський пізнавальний конкурс «Я – Людина», конкурс дитячих малюнків «Збережімо ґрунти рідної України» (3-А клас – Храб Даниїл, 4 клас – Жосан Еріка та  Жосан Софія) та мовознавчий конкурс імені П. Яцика (3-А клас –Попова Анна, 4 клас -Попова Ніколєта), Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру».  Проведення цих конкурсів для дітей є хорошою можливістю перевірити свої знання, навчитися працювати з тестами. Учні показували хороші результати та отримували дипломи різного ступеня.

    Готуючись до закінчення І семестру розглядались питання оцінювання учнів під час карантину та заповнення класного журналу.

     Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду проводилося шляхом опрацювання і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту; шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів», семінарів з метою обміну досвідом; проведення творчих звітів учителів, що атестуються.

         Було заплановано і проведено 5 засідань ФС вчителів початкових класів.      На засіданнях ФС початкових класів у  2022 / 2023 н. р. розглядалися нормативно - правові документи щодо організації навчально - виховного процесу в закладах освіти,  особливості нового Державного стандарту початкової освіти, нові навчальні програми, актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, інформація стосовно проведення навчальних, позакласних занять, велися огляд та обговорення педагогічної літератури, книг, періодичних видань тощо.

             У 2022/2023 н. р. атестувалися вчителі: Якобець К. В.  та Букатар Е. В.

            Відповідно до плану роботи  та з метою розвитку пізнавальних інтересів, поглиблення знань з навчальних предметів молодших школярів у листопаді  2022 року проведено тиждень початкових класів.   Робота тижня  була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. Молодші школярі та вчителі ділилися здобутками, родзинками власного педагогічного досвіду.

           У новому навчальному році фахова спільнота  вчителів початкової школи продовжуватиме працювати над проблемою: «Удосконалення педагогічної майстерності вчителів, як запорука покращення навчально-виховного процесу в початковій школі».

         Відповідно до поставленої проблеми основними пріоритетними напрямками роботи початкової школи стануть :

• Реалізація Державного стандарту початкової освіти, використання технологій продуктивного навчання з метою стимулювання креативності учнів ( звернувши увагу на формування галузевих компетентностей).

• Орієнтувати вчителів на системну роботу з учнями по розвитку аналітико-синтетичної діяльності при вивченні змістових ліній освітніх галузей початкової освіти, звернувши особливу увагу на уміння працювати з різними видами вправ, текстів, інструкцій.

• Вдосконалення роботи щодо формування здоров’язберігаючої компетентності дітей через формування доступних знань і уявлень про здоровий спосіб життя, про основи безпеки життєдіяльності.

• Моральний розвиток дитини, формування її морально-правової свідомості, поведінки – основні пріоритети у вихованні підростаючого покоління

• Орієнтувати вчителів на активізацію творчого потенціалу, залучення до творчої діяльності, зростання рівня творчої компетентності учнів.

• Сприяти використанню здоров’язберігаючих освітніх технологій, зміцненню фізичного, психологічного здоров’я школярів.

• Удосконалювати та розповсюджувати досвід особистісно-орієнтованого навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій.

• Створювати на уроках гуманну, доброзичливу атмосферу , комфортне середовище, систему неформальної ділової комунікації, в якій учитель і учень спілкуються як особистості цінуючи унікальність і своєрідність одне одного.

В цілому роботу методичного формування  вчителів початкових класів за 2022/2023 н. р. можна вважати задовільною.  Засідання МФ здійснювалися згідно плану ФС.                       

ФС вчителів початкових класів дбає про те. щоб школа була:

  • школою радості для учня,
  • школою творчості для вчителя,

школою спокою для батьків.          

ФС  суспільно-гуманітарного циклу  (Неборак М.В. – керівник)

       У 2022/2023 навчальному році  члени фахової спільноти суспільно-гуманітарного циклу працювали  над виконанням програм культурного та духовного відродження держави. Тому творча діяльність учителів була спрямована на пошуки способів реалізації вимог та завдань, поставлених перед педагогами  Державною національною програмою „Освіта”, Законом України „Про освіту “, Законом „Про мови в Україні”, Державним стандартом  та рекомендаціями головного управління Міносвіти і науки України „Про вивчення української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, правознавства, іноземних мов”.

   Робота ФC була зосереджена над реалізацією проблеми «Формування та вдосконалення професійної компетентності вчителів в умовах Нової української школи, підвищення якості освіти шляхом впровадження сучасних і нформаційно-комунікаційних  технологій» та спрямована на:

  • координацію навчальної, науково-методичної,  організаційної роботи вчителів-філологів, історії, правознавства, музичного мистецтва;
  • здійснення методичного забезпечення викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії та правознавства, музичного мистецтва;
  • втілення в практику нових методик і технологій, контроль стану викладання предметів;
  • обмін досвідом між членами ФC;
  • систему роботи з обдарованими дітьми;
  • участь у шкільних, міських та Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах.

          Фахова спільнота  вчителів суспільно-гуманітарного циклу має у своєму складі 9 учителів.

          Протягом  2022/2023 н.р. було проведено 4 засідання  ФC відповідно до плану роботи. На засіданнях розглядалися теоретичні питання, проводився обмін досвідом, обговорювалися демонстраційні уроки та заходи.

Основною метою роботи вчителів є формування національно-свідомої особистості, яка вільно володіє всіма засобами рідної мови в процесі комунікації, відзначається свідомим ставленням до мови, високою мовною компетентністю; виховання загальнолюдських цінностей; вироблення активної життєвої позиції. На реалізацію цієї мети направлена вся навчальна й позакласна діяльність.

Робота ФС вчителів суспільно-гуманітарного циклу спрямована на подальше вдосконалення педагогічної й методичної майстерності педагогів, їхнього науково-теоретичного рівня. Учителі впроваджують у навчально-виховний процес інноваційні педагогічні технології, які започатковують нові зразки діяльності педагога, сприяють їх професійному зростанню. Це впливає на підвищення науково-теоретичного та методичного рівня викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу.

В основу роботи вчителів покладено особистісну педагогіку. Це дає можливість створювати умови для розвитку пізнавальної діяльності учнів, добирати такі методи навчання, які передбачають широке використання індивідуальних можливостей учнів, спрямовані на формування самостійності, варіативного мислення. З цією метою застосовуються різні форми занять та прийоми діяльності учнів: уроки-екскурсії, робота в творчих групах, захист творчих проектів тощо.

У своїй роботі кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін використовує інтерактивні методи навчання, особливу увагу приділяючи груповим та індивідуальним формам роботи. Учителі по-новому підходять до контролю й оцінювання навчальних досягнень учнів. Серед таких методів – метод оцінювання власної відповіді з обґрунтуванням оцінки. Учителі намагаються працювати так, щоб уроки спонукали до постійного самовдосконалення та самовираження.

Учителі на уроках рідної мови й літератури, зарубіжної літератури та англійської мов формують культуру писемного мовлення, мислення, проводять систематичну роботу з вивчення орфографії, орфоепії, фонетики, словотвору, морфології, синтаксису й пунктуації. На уроках розвиваються навички всіх видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, говоріння, читання, письма. Це забезпечує покращення результативності під час викладання на уроці, а також спрямовує учнів на розвиток умінь слухати й розуміти сприйняте на слух, уміння говорити, спілкуватися, писати й сприйняти написане.

Особлива увага в роботі приділяється удосконаленню форм і методів проведення уроків. Свою діяльність вчителі спрямовують на вироблення навичок грамотного письма та говоріння, побудову логічно-смислових зв’язків у висловлюванні й аналізі програмового матеріалу, пошук наукових інновацій, упровадження інтерактивних методик для творчої самореалізації учнів на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Одним із критеріїв ефективності роботи ФC є результати участі учнів у конкурсах та предметних олімпіадах.

         Таким чином результати ІІ етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіадах  за 2022/2023 н. р. є такими:

-Олімпіада з української  мови та літератури:

Букатар Ніколєта (7Б клас) - 3 місце (вчитель Неборак М.В.)

Олімпіада  з румунської мови та літератури:

Паскар Ольга (11 кл.) – 2 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Ватаманюк Еріка (10 кл.) – 1 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Статнік Ніколіна (9Б кл.) – 2 місце (вчитель Гогоман П.Г.)

Галюк Катерина (8Б кл.) – 1 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Олімпіада  з румунської мови та літератури ІІІ етапу (обласного):

Паскар Ольга (11 кл.) – 3 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Міжнародний конкурс знавців української мови імені П. Яцика:

Кіореско Алесандро (5А кл.) – 2 місце (вчитель Попова Х.М.)

Кіореско Неля (6 кл.) – 3 місце (вчитель Неборак М.В.)

Конкурс імені Т.Г. Шевченка:

Кирилюк Неля (10 кл.) – 3 місце (вчитель Попова Х.М.)

Статнік Ніколіна (9Б кл.) – 2 місце (вчитель Неборак М.В.)

Кирилюк Катерина (8Б кл.) – 3 місце (вчитель Кирилюк А.С.)

Олімпіада з історії України:

Присняк  Дмитро (11 кл.) – 3 місце (вчитель Якобець Н.О.)

Олімпіада з Првознавства:

Ізвак Марія (11 кл.) – 1 місце (вчитель Якобець Н.О.)

Букатар Андрій (9Б кл.) – 3 місце (вчитель Якобець Н.О.)

У лютому-березні 2023 року відбувся конкурс серед учнів закладів освіти Новоселицької МР «Будуємо мости між Україною та Францією». Серед учасників конкурсу були і представниці нашого ліцею, а саме:

Ватаманюк Вілія та Статник Катерина в номінації «Медіасторі», Жосул Джесіка та Паскар Ольга в номінації «Образотворче мистецтво». Дівчата-учасниці конкурсу, нагороджені грамотами та цінними подарунками, вчителька французької мови -  Марта КИРИЛЮК та  учениця 11 класу Статник Катерина отримали ІІ місце у конкурсі та найвищу нагороду - поїздку до Франції.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації від 08.12.2022 №290 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань у 2022/2023н.р.», відповідного наказу відділу освіти Новоселицької міської ради від 02.01.2023 №01 та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді 18-20.01.2023 року в Новоселицькій та Мамалигівській ТГ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань.

- Присняк Дмитро - ІІІ місце (відділення історії) тема « Пластовий рух у міжвоєнний період» керівник Якобець Н.О.

Одним  із найважливіших пріоритетів  діяльності  роботи МФ є робота  з обдарованою молоддю, головними завданнями  якої є  плекання любові до рідної мови, історії, культури, формування  творчої особистості.  Показниками такої роботи стають предметні тижні, творчі позашкільні конкурси громадянського напряму.

  Проаналізувавши роботу за минулий рік, члени ФC обрали такі пріоритетні напрямки діяльності у 2023/2024 навчальному році:

 1.  Продовжувати роботу над  єдиною педагогічною темою закладу освіти та темою методичного об’єднання.

 2. Проводити роботу над реалізацією власних педагогічних ідей.

 3. Постійно підвищувати професійний, фаховий, самоосвітній рівні.

 4. Використовувати різні сучасні форми, методи, технології навчання.

 5. Забезпечувати зростання навчальних досягнень учнів.

 6. Продовжити вивчення народознавства на уроках гуманітарного циклу.        

ФС  художньо-оздоровчого циклу  працює над проблемою « Розвиток творчих здібностей учнів у процесі вивчення предметів художньо-оздоровчого циклу». (Попов М.О.- керівник)

Робота ФС художньо-оздоровчого циклу у 2022/2023 році спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів. В основу роботи було покладено нормативні документи, постанови та рішення, накази Міністерства освіти та науки України.

Методичне формування працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:

• підвищення професійної майстерності кожного вчителя;

• збагачення і розвиток творчого потенціалу педагогів;

• діагностика і визначення шляхів подолання труднощів у педагогічній діяльності вчителів;

• поглиблення методичної підготовки;

• активне впровадження інноваційних форм методичної роботи, досягнень психолого-педагогічної науки;

• стимулювання ініціативи й творчості членів методичного формування.

Згідно з планом роботи вчителів художньо-естетичного циклу  на 2022/2023 н. р. були заплановані та проведені два засідання.

          Були проведені заходи, конкурси, спортивні свята, військово-спортивні свята тощо:

-        Спортивно розважальне свято «Козацькі забави» - для учнів 8-А класу - присвячені Дню Захисника України - (вч. фізкультури  Попов М.О.);

-        Змагання з Воєнізованого кросу та Військового триборства  для юнаків 10-11 кл.- до Дня Захисників та захисниць України та до Дня ЗСУ –

( вч. ЗУ - Попов М.О.);

-        Онлайн тестування, конкурс : «ВІДУН», для учнів (10-11кл.) - присвяченні  31 річниці ЗСУ - ( вч. ЗУ - Попов М.О.);

-        Участь в районній гімназіаді з Воєнізованого кросу - І місце - ( Цуркан Дан, Фрунза Вадим, Неборак Дмитро) - ( вч. ЗУ - Попов М.О.);

-        Участь в районній гімназіаді з настільного тенісу - І місце - ( Цуркан Дан, Букатар Андрій, Бордіян Яна, Кіореско Неля ) - ( вч. фізкультури Ткач І.В.); (учасники обласних змагань 7-місце);

-        Проведення шкільної  та районної олімпіади з трудового навчання -

 І місце - (Кіореско П.В., учасник обласного етапу). - (вч. трудового навчання  Цуркан Л.М.)

-        Конкурс «Новорічна композиція» під назвою «Рухаємось до перемоги» І місце ( Цуркан Адріана та Пілат Іван); (вч. трудового навчання  Цуркан Л.М.)

-        Конкурс «Новорічна композиція» під назвою «Чарівний різдвяний оберіг» - І місце (Кирилюк Анастасія ); (вч. трудового навчання  Кирилюк М.В.)

-      Конкурс «Ми - патріоти України» - 42 учасників: серед них І місце (24 учнів); ІІ місце (15 учнів); ІІ місце (3 учнів)- класні керівники та ЗДВР;

-       Фестиваль-конкурс «Буковинські пересмішники» - Неборак Максим –

ІІ місце ( керівник Цуркан Ю.В.);

-      Конкурс шкільних малюнків «Мої Права: разом до Перемоги»-

* «Діти України мають право жити!» - Букатар Ніколєта (7-Б клас);

*  «Хто знає, для якої війни він народжений», - Кірно Христина (10 клас);

*  «Ми різні, але ми єдині. У цьому наша сила», - Жоссул Джесіка (10 клас);

*  «Хто знає, для якої війни він народжений», - Кірно Христина (10 клас).

-      Обласні змагання з вільної боротьби (22.02) з учасниками (2008-2010р.н.)

     СТАТНИК Орест ; ПАСКАР Єгор; КІОРЕСКО Олександр - ІІІ місце;

-   Змагання з вільної боротьби, присвячені захисникам України (14.05) - 

    І місце - Олександр ПРИСНЯК, Іван БЕЗЕГА, Іван ПІЛАТ, Павло КІОРЕСКО;

    ІІ місце - Матвій ПРИСНЯК, Федір ПРИСНЯК;

    ІІІ місце - Максим НЕБОРАК, Дмитро ЦУРКАН, Даніель БИРЛІБА, Олександр КІОРЕСКО.

   В закладі працює секція з «Футболу» - керівник секції Ткач І.В. Вихованці неодноразово були учасниками і призерами обласних змагань з «Шкіряного м’яча», взяли участь у різних турнірах, змаганнях з міні футболу - районного та обласного рівня.

       Щодо військово - патріотичної роботи – вчителем ЗУ були організовані, диспути, бесіди,  військово-спортивні змагання присвячені знаменним датам.

        В закладі  працюють два гуртка  військово-патріотичним напрямком:   гурток «Майбутній командир» з учнями 11 класу (15 уч.), та гурток «Сокіл»- з учнями 9-10 класів (15 уч.),  керівник гуртків Попов М.О.- вчитель ЗУ. 

         В квітні - травні взяли участь у І етапі Всеукраїнської  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»):

     * Рій «КОЗАЧАТА». Конкурс «Добре діло» - ІІ місце

     * Рій «100%  КОЗАКИ» – онлайн конкурси: «Впоряд», «Ватра», «Відун» - ІІ місце,  та з військово-прикладних змаганнях цього ж конкурсу - ІV місце.

         Під час навчального процесу вчителі активно долучалися до участі у різних конкурсах, вебінарах, коучингах, конференціях на різні теми, що пов’язані із викладання своїх предметів, цим саме підвищили свою педагогічну майстерність отримавши сертифікати , свідоцтва, подяки тощо. Учні теж активно долучалися до участі у різних конкурсах, фестивалях, змагань тощо.

        21 квітня вчителі технологій (трудового навчання та обслугоючої праці) Новоселицької та Мамалигівської територіальних громад зібралися на базі нашого ліцею за сприяння КУ «Новоселицький ЦПРПП». Тут відбулася зустріч професійної спільноти вчителів технологій, під час якої Кирилюк М.В. та Цуркан Л.М поділилися своїм досвідом роботи і провели майстер-клас для своїх колег - «Виготовлення фіалки в техніці «ганутель».

        Аналізуючи план роботи МФ вчителів художньо-естетичного циклу  можна сказати що план був виконаний   на задовільному рівні.

  Робота вчителів  була акцентована в напрямку доступного викладання матеріалу для дітей та набуття нових знань, умінь і навичок в умовах війни, пропаганди здорового способу життя, зміцнення та збереження здоров’я школярів, готовності до змін та до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

        У період між засіданнями з учнями проводилися індивідуальні консультації, члени ФС  підвищували свій професійний рівень шляхом самоосвіти, опрацьовували фахову методичну літературу. На уроках вчителі пробуджують інтерес до навчання, дають певну систему знань з кожного предмету.

ФС природничо-математичного циклу  працює над проблемою «Інноваційні технології навчання як засіб формування життєвих компетентностей учнів». (Неборак В.Д. – керівник)

Головною метою методичної роботи вчителів природничо-математичних наук є не лише надання допомоги вчителям у розвитку та підвищенні професійної майстерності, а й активізація творчого потенціалу кожного вчителя.

Вчителі ФС природничо-математичного циклу систематично використовують інноваційні технології, нові форми, методи і прийоми навчання, практично застосовують досягнення психолого-педагогічної науки і ефективний педагогічний досвід.

На засідання ФС протягом року обговорювалися такі теми як: «Вивчення та аналіз нормативних та науково-методичних документів. Методичні рекомендації МОН щодо організації навчально-виховного процесу на уроках природничо-математичних дисциплін у 5 -11 класах. Інструкція з ведення ділової документації. Критерії оцінювання. навчальних досягнень здобувачів освіти 6-11 класу. Ведення шкільної документації відповідно до «Інструкції з ведення класного журналу 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Календарно-тематичне планування уроків природничо-математичних наук», «Особливості Нового Державного стандарту базової і повної середньої освіти стосовно 6-11 класів, опрацювання Концепції Нової Української школи, обговорення змін в програмах предметів природничо-математичного циклу», розробка стратегії діяльності вчителя в умовах дистанційної та змішаної освіти в умовах воєнного стану. Аналіз ризиків та прорахування негативних наслідків падіння ефективності навчального процесу в умовах воєнного стану , проектна діяльність учнів як умова підвищення якості навчального процесу з біології, проектна діяльність учнів як умова підвищення якості навчального процесу з фізики та астрономії.

Під час проведення уроків та заходів були задіяні учні 5-11 класів. Вони приймали активну участь у підготовці і проведенні уроків та заходів. Проведені уроки показали високий рівень майстерності вчителів. Майже всі проведені уроки ґрунтувались на співтворчості вчителя та учнів. Плануючи структуру уроку вчителі орієнтувалися на особистісно-зорієнтоване навчання, використовували інтерактивні методи. Під час підготовки до уроку вчителями були враховані вікові особливості учнів, рівень підготовленості класу. Вчителі усвідомлюють, що на сучасному уроці важливо не стільки подати певну суму знань учням, скільки навчати здобувати її самостійно, стимулювати їхню пізнавальну активність. Збільшенню ефективності освітнього процесу сприяють не тільки наочні ресурси, які активно використовують в своїй роботі вчителі, але і пізнавальні навчальні програми, які дозволяють моделювати досліди та експерименти, а також тестування з швидким виводом на дошку результатів.

У 2022/2023 н. р. було проведено 5 засідань МО, на яких було заслухано вчителів з доповідями по самоосвіті; з досвіду роботи вчителів, що атестуються; обговорено питання про участь та результативність в олімпіадах, конкурсах; про підготовку та проведення НМТ.

Заходи проведені на протязі ІІ-го семестру 2022/2023 н. р.

З 07 лютого 2023 року по 10 лютого 2023 року, до Дня безпечного Інтернету, що відзначається під гаслом «Разом для найкращого Інтернету», для здобувачів освіти Рокитненського ліцею був проведений цілий сет заходів.

Святкування дня безпечного інтернету було розтягнуто на цілий тиждень для більш широкого охоплення учнів ліцею з 2-го по 11-ий класи.

Метою заходів є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для учнівськоїї молоді.

Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні інтернет-технологій і визначити роль, яку ми всі відіграємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти; слугують закликом для молодих людей, на об’єднання з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.

20.02.-24.02 предметний тиждень інформатики, фізики та астрономії. З метою поглиблення й розширення знань з фізики, астрономії та інформатики; підвищення інтересу учнів до предмету; формування пізнавальної активності, розширення кругозору учнів; формування креативних комунікативних умінь школярів; розвитку особистісних якостей та інтелектуальних здібностей учнів; систематизації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечують підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяють розкриттю внутрішнього потенціалу учнів з 20.02.2023 по 24.02.2023 року у Рокитненському ліцеї проходив тиждень фізики, астрономії та інформатики.  Протягом тижня були задіяні учні 2-11класів як очно так і у дистанційному форматі.

Заходи були спрямовані на  розвиток творчої фантазії, логічного мислення, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі. Учні ліцею приймають активну участь в конкурсах, турнірах та квестах,  мали можливість позмагатися у кмітливості, відповідаючи на запитання вікторин, виявити свої вміння.  Цікаві конкурси та змагання не залишили нікого байдужими. Також  готували проeкти та вчилися презентувати свої здобутки.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації від 08.12.2022 №290 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань у 2022/2023н.р.», відповідного наказу відділу освіти Новоселицької міської ради від 02.01.2023 №01 та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді 18-20.01.2023 року в Новоселицькій та Мамалигівській ТГ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань.

- Букатар Ніколєта - ІІІ місце (відділення хімії та біології , екології та аграрних наук), тема «Вегетативне розмноження кімнатних рослин», керівник Цуркан Л.М.

-  Галюк Катерина - ІІ місце (відділення математики, фізики і астрономії, технічних та комп‘ютерних наук), тема « Оптичні ілюзії»,  керівник Неборак В.Д.

19 лютого. Підведено підсумки обласної виставки–конкурсу «Новорічна композиція», яку проводив Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на базі Чернівецького краєзнавчого музею.

Серед найзмістовніших, оригінальні роботи наших вихованців, які й тут отримали призові місця, а саме:

ГРАН-ПРІ

 - Кирилюк Анастасія, учениця 9-Б класу, керівник – Кирилюк М.В.

І МІСЦЕ

 - Цуркан Андріана та Пілат Іван, учні 10 класу, керівник – Цуркан Л.М.

Робота Кирилюк Анастасії буде представлена на Всеукраїнському  конкурсі «Новорічна композиція» в м. Київ.

14 березня – День числа ПІ. У 7-му класі був проведений нетрадиційний урок математики - Попова А.А.

21 квітня вчителі технологій ( трудового навчання та обслуговуючої праці)  провели зустріч професійної спільноти вчителів технологій Новоселицької та Мамалигівської громад. Провели майстер-клас «Виготовлення фіалки в техніці ганутель» (Цуркан Л.М. та Кирилюк М. В.)

23 березня 2023 року, відбулися підсумки всебічного та комплексного оцінювання педагогічної діяльності педпрацівників - АТЕСТАЦІЯ – 2023,  атестацію пройшла вчитель математики Майданська Р. В., присвоєно ІІ категорію.

Спостерігається позитивна динаміка результатів, що вказує на зростання професіоналізму вчителів і вдосконалення педагогічної майстерності.

Міжнародний математичний конкурс  «Кенгуру»  2-11 кл.  Майданська Р. В. та  Попова А.А.

Протягом 24.04. по 28.04.2023 р. у нашому ліцеї проходив Тиждень безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Завданням цього тижня було: поглиблення знань учнів з питань цивільної оборони й розуміння важливості збереження власного життя , вироблення в учнів умінь та навичок грамотно і чітко діяти в НС для захисту власного здоров’я , виховання здорового покоління із сформованою культурою безпечної поведінки.

Результати II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад:

Фізика - Статник Лєра - ІІІ місце       (8-А клас - вч. Неборак В.Д.);

Інформатика (ІКТ) – Галюк Катерина (8-Б клас – вч. Неборак М. Віт). ;

Біологія - Кирилюк Христина - ІІІ місце      (10 клас - вч. Цуркан Л.М). ;

Географія - Кирилюк Катерина - ІІ місце      (8-Б клас - вч. Букатар Н.В). ;

Географія – Присняк Дмитро - І місце      (11 клас - вч. Букатар Н.В). ;

Географія – Букатар Андрій - ІІІ місце      (9-Б клас - вч. Букатар Н.В).

З аналізу роботи  ФС  у першому семестрі зроблено висновки і спрямовано напрямки подальшої роботи: треба створювати сприятливі міжособисті стосунки у учнівських колективах для розвитку інтелектуальної сфери і творчого росту. Треба ретельніше підходити до підготовки учнів до олімпіад, заздалегідь виявляти обдарованих дітей, більше приділяти увагу диференційованому підходу у навчанні природознавчих дисциплін.

Проаналізувавши роботу ФС, визначаємо такі проблеми:

•  недостатній рівень сучасного науково-методичного забезпечення з інформатики, математики; фізики, хімії, біології, географії;

•  в недостатній мірі використовуються інтерактивні технології під час викладання природничо-математичних дисциплін через відсутність матеріально-технічного забезпечення;

•  недостатня результативність участі в районному етапі предметних учнівських олімпіад.

Підсумки роботи дозволяють признати роботу ФС вчителів природничо-математичного циклу задовільною. Методична робота проводилася за схемою та була спрямована на підвищення якості знань, практичної спрямованості навчання з метою успішної соціалізації учнів у суспільстві, розвиток пізнавальних та творчих здібностей кожного учня та учителя.

ФС ставить  такі напрямки роботи в 2023 /2024 н. р:

•  удосконалювати форми і методів індивідуальної роботи вчителів з учнями;

•  удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, методичної і фахової підготовки членів ФС;

•  впровадження найбільш ефективних технологій навчання та виховання школярів;

•  впроваджувати в систему своєї роботи передовий досвід кращих вчителів Новоселицької громади та працювати над підвищенням свого методичного рівня викладання навчальних предметів;

•  розвиток позитивної мотивації творчості педагогів, мотивації до навчання учнівського колективу;

•  приділяти увагу роботі з обдарованими дітьми;

•  приділяти належну увагу роботі з учнями, які мають початковий рівень знань;

•  приділяти належну увагу використанню інноваційних технологій та на уроках;

•  проведення системної підготовки учнів до здачі ДПА,ЗНО та НМТ

•  продовжувати  відвідування відкритих уроків та взаємовідвідування уроків вчителями ФС;

•  вчителям систематично працювати над підвищенням фахового рівня шляхом проходження online курсів, самоосвіти, формальних та неформальних тренінгів.   

  ФС  класних керівників працює над проблемою  « Формування в учнів толерантності, патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі  виховання цілісного ставлення до держави та суспільства». (Кирилюк М.В. – керівник)

        Пріоритетним напрямком виховної роботи педагогічного колективу є національно-патріотичне виховання, головною метою якого є набуття молодими громадянами  соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

 На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя, та розвиток творчої особистості.

Учителі фахових спільнот неухильно виконують Державні стандарти освіти загальної середньої освіти з метою побудови навчального процесу на основі компетентнісного і діяльнісного підходів до навчання учнів. Членами фахових спільнот були опрацьовані вимоги нормативно –правових документів МОН України. В практичній діяльності постійно використовується компетентнісно-діяльнісний підхід до навчання учнів, методологія комп’ютерного навчання як моделювання креативно-пізнавальної діяльності в навчальному процесі, продуктивні технології, інтерактивні техніки, спрямовані на розвиток креативного потенціалу особистості учня, підвищення ефективності та якості освіти.

Вчителі ФС особливу увагу приділяють підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень здобувачів освіти, розвитку обдарованості учнів.

Діяльність педагогів спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

Було опрацьовано нормативні документи Міністерства освіти та науки України, обласного управління освіти та  відділу освіти Новоселицької міської ради.

Слід зазначити, що теми, обрані ФС для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, витікають із загальної проблемної теми закладу і є цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).

Індивідуальні теми педагогів споріднені із науково-методичною проблемою закладу, витікають із проблемної теми ФС і спрямовані на вирішення проблем модернізації освіти у більш вузькому значенні. Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу.

Значну роль в організації методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядаються питання ефективності викладання предметів, виховної роботи, впровадження перспективного педагогічного досвіду.

Впродовж навчального року належна увага з боку адміністрації ліцею приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Впродовж 2022/2023 н. р. адміністрацією ліцею відвідано  уроки і заходи вчителів, проведено індивідуальні консультації з учителями, перевірено календарно-тематичне планування, вибірково – поурочні плани, робочі зошити учнів з математики, української мови,  систематично перевірялись класні журнали, вивчено стан викладання образотворчого мистецтва у 4 класі, музичного мистецтва 5-8 класи, географії 7-11 класи, історії України 6-11 класи.  За наслідками внутрішкільного контролю надано рекомендації учителям-предметникам, учням та їх батькам щодо поліпшення організації навчально-виховного процесу. Питання, хід та результати контрольно-аналітичної діяльності систематично обговорювались на нарадах при директорі, засіданнях ФС, наслідки узагальнені в наказах по закладу.

Методична робота позитивно впливає на якість навчального процесу та на діяльність педагогічних працівників.

Насамперед, процес роботи закладу в основному залежить від всіх учасників освітнього процесу, які мають стимулювати та заохочувати здобувачів освіти до навчання та, зокрема, виховувати щасливу та здатну до життя людину.

Сучасні учні спонукають вчителів бути розвиненими, нестандартними, цікавими та творчими у своїй роботі, учити по-новому. Тому, робота педагога повинна бути результативною та незвичайною.

Таким чином, як провідна форма підвищення фахового рівня спеціалістів галузі методична робота є життєво необхідною потребою кожного окремого педагога і водночас обов’язковою вимогою суспільства, найважливішою умовою забезпечення ефективного функціонування освітніх закладів. Лише організована на наукових засадах методична робота може забезпечити підтримання належної професійної «форми» педагогічного колективу, забезпечити адекватну реакцію на всі інноваційні процеси, що відбуваються в освіті.

Сучасний вчитель повинен стати творчою особистістю, він повинен йти в ногу з часом, прагнути до змін, вчителі повинні бути «агентами змін» та мати до цього стрімке бажання. Це головне завдання вчителів на сучасному етапі становлення освітнього процесу. Це зумовлює актуальну потребу наукового розроблення та обґрунтування питання методичного супроводу професійної діяльності вчителя в сучасних умовах.

     Самоосвіта педагога - це свідома робота над удосконаленням своєї особистості як професіонала, адаптація своїх індивідуально-неповторних особливостей до вимог педагогічної діяльності, постійне підвищення професійної компетентності і безперервне удосконалення якостей своєї особистості. Члени ФС є постійними учасниками семінарів, вебінарів та конференцій які засвіченні  сертифікатами.

         Методична робота ― важлива та невід’ємна складова навчального процесу, що має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічних колективів навчальних закладів, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу. Вона має ґрунтуватися на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів і конкретного аналізу результатів навчально-виховного процесу. Участь у методичній роботі має бути професійним обов’язком кожного педагогічного працівника. 

   Аналіз стану методичної , навчально-виховної роботи за навчальний рік дають підстави вважати, що науково-методична проблема, над якою працював педагогічний колектив,  реалізована.

       Проте в організації методичної роботи є певні недоліки і упущення:

  1. Недостатньою є  матеріально-технічна база і методичне забезпечення предметів.
  2. Недостатньо висвітлюється напрацювання педагогічних працівників у ЗМІ, на сайтах відділу освіти та КУ «ЦПРПП», на сайті ліцею.
  3. Реалізація творчого потенціалу вчителів обмежується  в основному на рівні закладу.

Причинами вказаних недоліків є:

1.Недостатня індивідуальна робота з вчителями.

2.Інертність певної категорії вчителів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.