Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт директора Рокитненського ліцею Гогоман Парасковії Георгіївни про свою діяльність за звітний період 2022-2023 навчального року

Дата: 9 червня 2023 о 15:00, Оновлено 23 серпня 2023 о 10:10
175 переглядів

Звіт директора

Рокитненського ліцею

Гогоман Парасковії Георгіївни про свою діяльність

за звітний період 2022-2023 навчального року

 І .Вступ

    Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін –   змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, пов’язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Тому створення високоефективної системи якісної освіти – це об’єктивна вимога часу.

   На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від  28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність та підсумки роботи колективу протягом 2022/2023 навчального року.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу:

Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  «Про основні засади мовної  політики в Україні»,  Державні стандарти початкової,  базової і  повної  загальної  середньої  освіти ,  Наказ МОН України від 09.01.2019 №17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 року за №250/3322,   Положення про Державну службу якості освіти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 168, Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти затверджений наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205.

Основна мета моєї діяльності, як керівника, у 2022/2023 навчальному році:

  • Створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІІ ступенів;
  • Вдосконалення педагогічної системи закладу відповідно до запитів батьків та учнів;
  • Забезпечення функціонування та розвитку закладу , підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів.

ІІ. Загальна інформація про школу.

         Приміщення  Рокитненського  ліцею  –   введено      в експлуатацію в 1963 році як восьмирічна загальноосвітня  школа.  В 1968 році реорганізована у повну загальноосвітню середню школу, в січень 2021 року перейменовна на Рокитненський заклад загальної середньої освіти а у Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області. Рішенням  ХІІ сесії  VІІІ скликання від 30 вересня 2021 перейменовано на Рокитненський ліцей  Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області.

Приміщення  закладу  є  нетиповим,  у  ньому  налічується  17  класів. Приміщення початкової школи налічує 4 класи, але на жаль у цьому році ми не проводили заняття із за відсутності укриття . Заклад не працює  за кабінетною системою, але в наявності є такі кабінети оснащені матеріально-технічною базою: кабінет української мови, математики, історії, географії, румунської мови. Всі кабінети початкової ланки    мають  обладнання та засоби навчання для формування ключових  компетентностей і наскрізних умінь учнів за вимогами НУШ, яке  практично  використовується.  Усі  вчителі  забезпечені  робочим  місцем.   Освітній  процес у цьому році за необхідністю  організований  в дві  зміни за змішаною формою навчання.

  У закладі  освіти  не  вистачає  приміщень,  необхідних  для  якісної  реалізації  освітньої  програми  та  організації  освітнього  процесу, а саме класних кімнат, актової та спортивної зали , методичного кабінету та вчительської.

ІІІ. Виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту»

На виконання статті 35 Закону України  «Про  освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо

охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які  проживають на території села . Усі діти охоплені навчанням.

Всі випускники 9 класу минулого 2021/2022 навчального року продовжують навчання, про що свідчать результат наведеної нижче таблиці:

Клас

Випущено

ПТНЗ

ВНЗ

І – ІІ рівня акредитації

ВНЗ

ІІІ-ІV рівня акредитації

Працюють

9 клас

20

-

 2

-

-

11клас

25

4

3

5

-

ІV. Стан і розвиток шкільної мережі.

     У навчальному закладі станом  на 05.09.2022 року в закладі навчалось  252 учні  (проєктна  потужність  -  400) . 

 У 1-4 класи   –  3 учні  навчались дистанційно.

 У 5-9 класи –   6 учнів  навчались дистанційно .

У 10-11 класи – 3 учні навчались дистанційно . Для одного учня 10-го класу за заяву батьків  організовано сімейна форма навчання.  3 учні 11-го класу закінчили навчання за індивідуальною формою навчання-екстернат .

Мова навчання – українська та румунська. У закладі укомплектовано18 класів, серед яких 10 класів з румунською мовою навчання , а 8 -з українською мовою.   Середня наповнюваність класів становила 14 учнів.    У школі організовано освітній процес за змішаною, індивідуальною (екстернат, інклюзивною ),сімейної формами навчання, що забезпечує право кожної дитини на рівний доступ до освіти. Прийом дітей до закладу освіти здійснюється відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 № 367. Територія обслуговування ліцею:  с. Рокитнє.

  В умовах карантинних обмежень  усі учні навчалися  із  використання технологій  дистанційного  навчання.

Зміна  контингенту учнів за навчальними роками

Навчальний рік

2018-2019

2019-2020

2020 /2021

2021/2022

2022/2023

Кількість учнів

     276

     262

       256

    256  +

8(ВПО)

252

    На базі закладу діє учнівське самоврядування у складі: голови, заступника, секретаря, комісій з питань навчально-виховної, соціальної роботи, організації спортивних заходів, виховної та позаурочної діяльності, комісії дисципліни та порядку та шкільного прес-центру.

     Учні страшої школи залучені до гурткової роботи :

    1. («Джура») (9-10 кл.) керівник Попов М.О.;

     2. «Майбутній командир» (10-11 кл.) керівник Попов М.О

 Кадрове забезпечення.

    Освітній процес у 2022/2023 н.р. забезпечували 29 педагогів . Шість  педагогів перебувають  у відпустці по догляду за дитиною. На початку навчального року було здійснено аналіз якісного складу педагогічного колективу та визначені напрями роботи кожного підрозділу щодо підвищення педагогічної майстерності та фахового рівня. Заклад укомплектовано педагогічними кадрами відповідно до поданого розподілу за кваліфікаційними категоріями:

11 вчителів мають  вищу кваліфікаційну категорію :

  • з них  6 - вчителів мають звання  «старший учитель», 1 – вчитель-методист; 1 -  відмінник освіти .
  • 9 - вчителів  мають І категорію.
  • 2 - вчителі – ІІ категорії.
  • 5 - вчителів – спеціалісти.
  • 2 - студенти

     Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. За останніми директивами МОНУ до вчителів (незалежно від того, який предмет викладає, посади, яку обіймає, віку) висувається вимога вміння працювати з комп'ютером,  проектором . Треба віддати належне адміністрації, вчителям, які докладають чимало зусиль і енергії, щоб у ліцеї здійснювалося навчання,  опановувалися нові освітні технології, щоб навчальний процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у молоді здорових життєвих принципів і переконань. Впродовж року педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням в освітній процес інформаційно-комунікаційних технології. У закладі  проведено мережу Інтернет , але заклад  недостатньо  забезпечений   комп’ютерною технікою. Компютери закладу освіти не достатньо  забезпечені    технічними  програмами та  інструментами  контролю  за безпечним користуванням мережею Інтернет, більшість  комп’ютерів   потребують оновлення. 

   Заклад  освіти  має  власний  сайт,  його  інформаційне  наповнення завжди достатньо ілюструє діяльність закладу. 

Навчальний процес

 У 2022/2023  навчального року навчально-виховна та методична робота в  Рокитненському ліцею  здійснювалася відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність», Концепцією громадянського виховання та освіти, указом президента України «Про національну стратегію розвитку освіти в Україні», керівних документів Міністерства освіти і науки України, інших чинних законодавчих та нормативних документів, розпоряджень Новоселицької міської ради , Новоселицького ОТГ, cтатутом навчального закладу, перспективними та річними планами.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на продовження реалізації науково-методичної проблеми «Формування конкурентно-спроможної особистості в процесі навчання і виховання шляхом впровадження нових освітніх технологій».

Методична робота – цілісна система заходів, які прискорюють формування педагогічного досвіду та спрямовані на всебічне підвищення професійної майстерності педагогів, на збагачення і розвиток творчого потенціалу колективу, на досягнення високих результатів навчання і виховання.

На сучасному етапі розвитку освіти, організація методичної роботи має постійно творчо доповнюватися та збагачуватися, враховуючи вимоги держави і суспільства. Важливо побудувати та організувати методичну роботу таким чином, щоб кожен учитель мав змогу повніше розкрити власні здібності та обдарування, раціонально організувати педагогічний процес на виконання окремих проблем навчання та виховання учнів, вирішення яких здійснюється усім педагогічним колективом.

Зміст методичної роботи був відображений у розділах плану роботи школи, у планах  роботи методичної ради, заступника директора школи та в планах роботи шкільних фахових спільнот. На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами закладу, з метою подальшого вдосконалення методичної роботи було видано наказ по школі «Про організацію методичної роботи в 2022/2023 навчальному році». На виконання завдань, передбачених у планах, на початку навчального року були створені: графік проведення атестації, наказ про роботу з обдарованими учнями, складені плани ФС. На початку кожного семестру проводилися інструктивно-методичні наради для голів ФС та класних керівників із питань планування роботи, складено графіки  позакласних заходів, подано заявку на проходження курсової підготовки, відбулися консультації для учителів із питань планування самоосвіти, перспективний план підвищення кваліфікації.

Методична служба в закладі становить ціліс­ну, створену на наукових досягненнях, надбаннях передового досвіду й конкретному аналізі проблем учителів систему взаємопов’язаних заходів, дій і засобів, спрямованих на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя закладу, на збагачення й розвиток творчого потенціа­лу педагогічного колективу в цілому, на досягнен­ня оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку конкретних учнів, класів.

Головна мета методичної роботи в закладі  передбачає зростання педагогічної майстерності педагогічного колективу і кожного зокрема, підтримку інноваційної діяльності педагогів  та впровадження дієвих форм роботи з обдарованими учнями.

Розвиток творчої особистості як учителя, так і учня, створення умов для повноцінного інтелектуального, духовного, фізичного розвитку всіх учасників навчального процесу шляхом подолання усталених стереотипів, застарілих підходів є головним завданням закладу. Одним із пріоритетних напрямів роботи Рокитненського ліцею є навчання, виховання й розвиток учня  як конкурентоспроможного випускника, здатного відчувати себе щасливим в сучасному суспільстві, вміти використовувати напрацьовані знання, здобуті в закладі.

Методична робота в педагогічному колективі мала на меті підтримати діловий настрій учителя, допомогти йому подолати професійні труднощі. Вибудувана структура методичної роботи в закладі дає змогу задовольнити потреби вчителів у постійному підвищенні фахового  рівня, виховувати вимогливість до вдосконалення своєї педагогічної праці, стимулювати бажання шукати більш раціональні методи навчання. Практика свідчить, що основна діяльність, здатна вплинути на підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів, їхньої компетенції та ерудиції, - це чітка організація на науковій основі методичної та дослідницької роботи в закладі.

Пріоритетом методичної роботи в закладі вважаємо постійний пошук нових педагогічних технологій, ідей і напрямів.

Уся робота з педагогічними кадрами була спрямована на виконання таких завдань:

- формування соціальної, комунікативної, комп’ютерної та інших видів компетентності учнів, індивідуалізації та диференціації навчання, спрямовану на набуття старшокласниками навичок самостійної, науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності;

- підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;

- удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників шляхом організації роботи фахових спільнот, проведення методичних та предметних тижнів;

- удосконалення системи роботи з обдарованими та здібними дітьми, створення системи пошуку юних талантів та обдарувань;

- активне користування технологіями дистанційного навчання;

- посилення педагогічного впливу на сім’ю, залучення батьків до участі в освітньому процесі;

- підвищення рівня профілактично-консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади, створення умов для реалізації відповідних програм щодо розвитку особистості учня, ураховуючи соціальний запит та особисту зацікавленість учнів, батьків, педагогів;

- розвиток учнівського самоврядування, широке залучення його до вирішення питань організації освітнього процесу, життєдіяльності закладу освіти;

-підвищення рівня позаурочної роботи з навчальних предметів;

- продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів;

-забезпечення психологічної підтримки загальношкільних методичних заходів;

-підвищення іміджу закладу освіти.

Основними задачами методичної роботи  було:

  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • використання системи неперервної освіти з метою підвищення мобільності педагогів;
  • розвиток ініціативи і творчості педагогічного колективу ;
  • підвищення ефективності та якості навчально-виховного процесу;
  • активне користування в практиці роботи інноваційних методів навчання та відміна авторитарного навчання, яке обмежує здатність учнів до навчання.

Методична проблема та задачі вирішувались через:

  • активну участь учителів у методичній роботі закладу;
  • удосконалення системи самоосвіти вчителів;
  • здійснення моніторингу навчальної діяльності як умови підвищення якості навчально-виховного процесу;
  • широке залучення вчителів та учнів до науково-дослідницької роботи.

Головною ціллю   методичної роботи було формування єдиного колективу педагогів, здатних переорієнтувати навчально-виховний процес на становлення життєстійкої  та життєспроможної особистості з продуктивним мисленням. Також   - розв’язання широкого кола проблем, пов’язаних з впровадженням інноваційних технологій, забезпечення організаційних умов для безперервного фахового вдосконалення  та кваліфікації педагогів.

При плануванні методичної роботи в навчальному закладі передбачалась реалізація окремих напрямків:

- вивчення відповідних нормативних документів про заклад, оволодіння методологічними й теоретичними основами відповідної галузі науки, сучасними досягненнями психолого-педагогічної науки, методикою викладання предмета, підвищення рівня управлінської діяльності, загальної культури вчителя;

- системне вивчення й аналіз навчальних планів, програм, підручників, посібників, інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій щодо змісту, форм і методів проведення уроку, позакласної роботи, навчально-виховного процесу в цілому;

- вивчення та використання на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду;

- розвиток ініціативи і творчості;

- вивчення й аналіз стану викладання, якості навчальних досягнень учнів, рівня їх вихованості, виявлення труднощів у засвоєнні програмного матеріалу;

- оволодіння сучасними методиками викладання й виховання, підвищення фахової майстерності та психолого-педагогічної підготовки вчителів.

У процесі роботи над проблемою, вирішувалися такі завдання:

  • науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
  • удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
  • забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
  • підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
  • підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
  • мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетентностей;
  • удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
  • підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
  • сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
  • робота над удосконаленням сучасного уроку;
  • професійне становлення молодих учителів тощо.

Основу методичної роботи складає діяльність фахових спільнот. Координує роботу  методична рада, до складу якої входять адміністрація та керівники фахових спільнот.

Гогоман Парасковія Георгіївна

Директор

Кіореско Лілія Серафимівна

заступник з НВР

Кирилюк Аліна Семенівна

заступник з ВР

Якобець Крістіна  Василівна

Психолог

Неборак Віталій Дмитрович

ФС природничо-математичного циклу

Кирилюк Марта Василівна

ФС класних керівників

Попов Микола Олексійович

ФС художньо-оздоровчого циклу

Якобець Крістіна Василівна

ФС початкових класів

Неборак Мальвіна Валеріївна

ФС суспільно-гуманітарного циклу

Впродовж ІІ семестру проведено 3 засідання, обговорено багато першочергових питань, серед яких питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та створення комфортних умов для їхнього навчання.

На засіданнях обговорювалися питання організації роботи над методичними темами вчителів, науково-методичного забезпечення навчання учнів, формування та моніторингового дослідження компетенцій учнів з базових навчальних дисциплін в умовах модернізації навчально-виховного процесу, обговорення Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

ФС вчителів початкових класів   (Якобець Кр. В. – керівник)

    У  2022 / 2023 н. р. методична робота вчителів початкових класів була спрямована на вирішенням проблемних завдань навчання і виховання учнів. З урахуванням рівня організації навчально – виховного процесу, особливостей складу учнів початкових класів, учителі, члени ФС працювали  над науково - методичною темою «Удосконалення педагогічної майстерності вчителів, як запорука покращення навчально-виховного процесу в початковій школі».

           Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань ФС вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів з використанням інноваційних технологій, творчих звітів учителів, що атестуються, опрацювання наочних посібників, дидактичного, роздаткового матеріалу, зміцнення навчально-матеріальної бази початкових класів, співпраця початкової ланки та ДНЗ, участь педагогів початкових класів у виставці педагогічних ідей.

         У ІІ семестрі 2022/2023 навчального року методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі дітей з особливими потребами. Головним напрямком у роботі МФ класоводи обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій.

На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів  НУШ а саме:

1.       Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів.

2.       Інтеграція у навчанні молодших школярів математики «Щоденні 3»

3.       Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики:

-Кейс-технологія;

-«Перевернуте навчання»;

- «Стортелінг»;

-« технологія  Боншо»;

-«технологія Квестів»;

-«технологія Кольорові капелюхи( 6 капелюхів мислення Едварда Де Боно»

4. Педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України.

5. Групові методи на уроках в початковій школі.

6. Гра по-новому-навчання по-іншому з LEGO. Практикум. Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок»

7. Інтерактивні прийоми роботи на уроках ЯДС:- технологія:

- «Перевернутий клас»

-«прийом Фішбоун»

-Прийом «Кубик Блума» тощо.

8. Використання задач екологічного змісту на уроках математики як засобу формування екологічної культури учнів тощо.

     Кожен вчитель брав активну участь у роботі ФС: готували доповіді, реферати, давали відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення. Всі вчителі початкових класів спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

    Члени ФС вчителів початкових класів приймали активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової укранської школи.

    Протягом навчального року молодші школярі брали активну участь в різноманітних конкурсах. Це тематичні конкурси малюнків, різні свята які проводилися в школі.

Всеукраїнський національно-патріотичний  конкурс «Я – козацького роду» та «Ми – патріоти», Всеукраїнський пізнавальний конкурс «Я – Людина», конкурс дитячих малюнків «Збережімо ґрунти рідної України» (3-А клас – Храб Даниїл, 4 клас – Жосан Еріка та  Жосан Софія) та мовознавчий конкурс імені П. Яцика (3-А клас –Попова Анна, 4 клас -Попова Ніколєта), Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру».  Проведення цих конкурсів для дітей є хорошою можливістю перевірити свої знання, навчитися працювати з тестами. Учні показували хороші результати та отримували дипломи різного ступеня.

    Готуючись до закінчення І семестру розглядались питання оцінювання учнів під час карантину та заповнення класного журналу.

     Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду проводилося шляхом опрацювання і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту; шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів», семінарів з метою обміну досвідом; проведення творчих звітів учителів, що атестуються.

         Було заплановано і проведено 5 засідань ФС вчителів початкових класів.      На засіданнях ФС початкових класів у  2022 / 2023 н. р. розглядалися нормативно - правові документи щодо організації навчально - виховного процесу в закладах освіти,  особливості нового Державного стандарту початкової освіти, нові навчальні програми, актуальні проблеми методики викладання шкільних дисциплін, інформація стосовно проведення навчальних, позакласних занять, велися огляд та обговорення педагогічної літератури, книг, періодичних видань тощо.

             У 2022/2023 н. р. атестувалися вчителі: Якобець К. В.  та Букатар Е. В.

             Відповідно до плану роботи  та з метою розвитку пізнавальних інтересів, поглиблення знань з навчальних предметів молодших школярів у листопаді  2022 року проведено тиждень початкових класів.   Робота тижня  була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. Молодші школярі та вчителі ділилися здобутками, родзинками власного педагогічного досвіду.

           У новому навчальному році фахова спільнота  вчителів початкової школи продовжуватиме працювати над проблемою: «Удосконалення педагогічної майстерності вчителів, як запорука покращення навчально-виховного процесу в початковій школі».

         Відповідно до поставленої проблеми основними пріоритетними напрямками роботи початкової школи стануть :

• Реалізація Державного стандарту початкової освіти, використання технологій продуктивного навчання з метою стимулювання креативності учнів ( звернувши увагу на формування галузевих компетентностей).

• Орієнтувати вчителів на системну роботу з учнями по розвитку аналітико-синтетичної діяльності при вивченні змістових ліній освітніх галузей початкової освіти, звернувши особливу увагу на уміння працювати з різними видами вправ, текстів, інструкцій.

• Вдосконалення роботи щодо формування здоров’язберігаючої компетентності дітей через формування доступних знань і уявлень про здоровий спосіб життя, про основи безпеки життєдіяльності.

• Моральний розвиток дитини, формування її морально-правової свідомості, поведінки – основні пріоритети у вихованні підростаючого покоління

• Орієнтувати вчителів на активізацію творчого потенціалу, залучення до творчої діяльності, зростання рівня творчої компетентності учнів.

• Сприяти використанню здоров’язберігаючих освітніх технологій, зміцненню фізичного, психологічного здоров’я школярів.

• Удосконалювати та розповсюджувати досвід особистісно-орієнтованого навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій.

• Створювати на уроках гуманну, доброзичливу атмосферу , комфортне середовище, систему неформальної ділової комунікації, в якій учитель і учень спілкуються як особистості цінуючи унікальність і своєрідність одне одного.

В цілому роботу методичного формування  вчителів початкових класів за 2022/2023 н. р. можна вважати задовільною.  Засідання МФ здійснювалися згідно плану ФС.                       

ФС вчителів початкових класів дбає про те. щоб школа була:

  • школою радості для учня,
  • школою творчості для вчителя,

школою спокою для батьків.          

ФС  суспільно-гуманітарного циклу  (Неборак М.В. – керівник)

       У 2022/2023 навчальному році  члени фахової спільноти суспільно-гуманітарного циклу працювали  над виконанням програм культурного та духовного відродження держави. Тому творча діяльність учителів була спрямована на пошуки способів реалізації вимог та завдань, поставлених перед педагогами  Державною національною програмою „Освіта”, Законом України „Про освіту “, Законом „Про мови в Україні”, Державним стандартом  та рекомендаціями головного управління Міносвіти і науки України „Про вивчення української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, правознавства, іноземних мов”.

   Робота ФC була зосереджена над реалізацією проблеми «Формування та вдосконалення професійної компетентності вчителів в умовах Нової української школи, підвищення якості освіти шляхом впровадження сучасних і нформаційно-комунікаційних  технологій» та спрямована на:

  • координацію навчальної, науково-методичної,  організаційної роботи вчителів-філологів, історії, правознавства, музичного мистецтва;
  • здійснення методичного забезпечення викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії та правознавства, музичного мистецтва;
  • втілення в практику нових методик і технологій, контроль стану викладання предметів;
  • обмін досвідом між членами ФC;
  • систему роботи з обдарованими дітьми;
  • участь у шкільних, міських та Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах.

          Фахова спільнота  вчителів суспільно-гуманітарного циклу має у своєму складі 9 учителів.

          Протягом  2022/2023 н.р. було проведено 4 засідання  ФC відповідно до плану роботи. На засіданнях розглядалися теоретичні питання, проводився обмін досвідом, обговорювалися демонстраційні уроки та заходи.

Основною метою роботи вчителів є формування національно-свідомої особистості, яка вільно володіє всіма засобами рідної мови в процесі комунікації, відзначається свідомим ставленням до мови, високою мовною компетентністю; виховання загальнолюдських цінностей; вироблення активної життєвої позиції. На реалізацію цієї мети направлена вся навчальна й позакласна діяльність.

Робота ФС вчителів суспільно-гуманітарного циклу спрямована на подальше вдосконалення педагогічної й методичної майстерності педагогів, їхнього науково-теоретичного рівня. Учителі впроваджують у навчально-виховний процес інноваційні педагогічні технології, які започатковують нові зразки діяльності педагога, сприяють їх професійному зростанню. Це впливає на підвищення науково-теоретичного та методичного рівня викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу.

В основу роботи вчителів покладено особистісну педагогіку. Це дає можливість створювати умови для розвитку пізнавальної діяльності учнів, добирати такі методи навчання, які передбачають широке використання індивідуальних можливостей учнів, спрямовані на формування самостійності, варіативного мислення. З цією метою застосовуються різні форми занять та прийоми діяльності учнів: уроки-екскурсії, робота в творчих групах, захист творчих проектів тощо.

У своїй роботі кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін використовує інтерактивні методи навчання, особливу увагу приділяючи груповим та індивідуальним формам роботи. Учителі по-новому підходять до контролю й оцінювання навчальних досягнень учнів. Серед таких методів – метод оцінювання власної відповіді з обґрунтуванням оцінки. Учителі намагаються працювати так, щоб уроки спонукали до постійного самовдосконалення та самовираження.

Учителі на уроках рідної мови й літератури, зарубіжної літератури та англійської мов формують культуру писемного мовлення, мислення, проводять систематичну роботу з вивчення орфографії, орфоепії, фонетики, словотвору, морфології, синтаксису й пунктуації. На уроках розвиваються навички всіх видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, говоріння, читання, письма. Це забезпечує покращення результативності під час викладання на уроці, а також спрямовує учнів на розвиток умінь слухати й розуміти сприйняте на слух, уміння говорити, спілкуватися, писати й сприйняти написане.

Особлива увага в роботі приділяється удосконаленню форм і методів проведення уроків. Свою діяльність вчителі спрямовують на вироблення навичок грамотного письма та говоріння, побудову логічно-смислових зв’язків у висловлюванні й аналізі програмового матеріалу, пошук наукових інновацій, упровадження інтерактивних методик для творчої самореалізації учнів на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Одним із критеріїв ефективності роботи ФC є результати участі учнів у конкурсах та предметних олімпіадах.

         Таким чином результати ІІ етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіадах  за 2022/2023 н. р. є такими:

-Олімпіада з української  мови та літератури:

Букатар Ніколєта (7Б клас) - 3 місце (вчитель Неборак М.В.)

Олімпіада  з румунської мови та літератури:

Паскар Ольга (11 кл.) – 2 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Ватаманюк Еріка (10 кл.) – 1 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Статнік Ніколіна (9Б кл.) – 2 місце (вчитель Гогоман П.Г.)

Галюк Катерина (8Б кл.) – 1 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Олімпіада  з румунської мови та літератури ІІІ етапу (обласного):

Паскар Ольга (11 кл.) – 3 місце (вчитель Кіореско О.В.)

Міжнародний конкурс знавців української мови імені П. Яцика:

Кіореско Алесандро (5А кл.) – 2 місце (вчитель Попова Х.М.)

Кіореско Неля (6 кл.) – 3 місце (вчитель Неборак М.В.)

Конкурс імені Т.Г. Шевченка:

Кирилюк Неля (10 кл.) – 3 місце (вчитель Попова Х.М.)

Статнік Ніколіна (9Б кл.) – 2 місце (вчитель Неборак М.В.)

Кирилюк Катерина (8Б кл.) – 3 місце (вчитель Кирилюк А.С.)

Олімпіада з історії України:

Присняк  Дмитро (11 кл.) – 3 місце (вчитель Якобець Н.О.)

Олімпіада з Првознавства:

Ізвак Марія (11 кл.) – 1 місце (вчитель Якобець Н.О.)

Букатар Андрій (9Б кл.) – 3 місце (вчитель Якобець Н.О.)

У лютому-березні 2023 року відбувся конкурс серед учнів закладів освіти Новоселицької МР «Будуємо мости між Україною та Францією». Серед учасників конкурсу були і представниці нашого ліцею, а саме:

Ватаманюк Вілія та Статник Катерина в номінації «Медіасторі», Жосул Джесіка та Паскар Ольга в номінації «Образотворче мистецтво». Дівчата-учасниці конкурсу, нагороджені грамотами та цінними подарунками, вчителька французької мови -  Марта Кирилюк  та  учениця 11 класу Статник Катерина отримали  ІІ місце у конкурсі та найвищу нагороду - поїздку до Франції.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації від 08.12.2022 № 290 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань у 2022/2023н.р.», відповідного наказу відділу освіти Новоселицької міської ради від 02.01.2023 №01 та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді 18-20.01.2023 року в Новоселицькій та Мамалигівській ТГ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань.

- Присняк Дмитро - ІІ місце (відділення історії) тема « Пластовий рух у міжвоєнний період» керівник Якобець Н.О.

Одним  із найважливіших пріоритетів  діяльності  роботи МФ є робота  з обдарованою молоддю, головними завданнями  якої є  плекання любові до рідної мови, історії, культури, формування  творчої особистості.  Показниками такої роботи стають предметні тижні, творчі позашкільні конкурси громадянського напряму.

  Проаналізувавши роботу за минулий рік, члени ФC обрали такі пріоритетні напрямки діяльності у 2023/2024 навчальному році:

 1.  Продовжувати роботу над  єдиною педагогічною темою закладу освіти та темою методичного об’єднання.

 2. Проводити роботу над реалізацією власних педагогічних ідей.

 3. Постійно підвищувати професійний, фаховий, самоосвітній рівні.

 4. Використовувати різні сучасні форми, методи, технології навчання.

 5. Забезпечувати зростання навчальних досягнень учнів.

 6. Продовжити вивчення народознавства на уроках гуманітарного циклу.        

ФС  художньо-оздоровчого циклу  працює над проблемою « Розвиток творчих здібностей учнів у процесі вивчення предметів художньо-оздоровчого циклу». (Попов М.О.- керівник)

Робота ФС художньо-оздоровчого циклу у 2022/2023 році спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів. В основу роботи було покладено нормативні документи, постанови та рішення, накази Міністерства освіти та науки України.

Методичне формування працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:

• підвищення професійної майстерності кожного вчителя;

• збагачення і розвиток творчого потенціалу педагогів;

• діагностика і визначення шляхів подолання труднощів у педагогічній діяльності вчителів;

• поглиблення методичної підготовки;

• активне впровадження інноваційних форм методичної роботи, досягнень психолого-педагогічної науки;

• стимулювання ініціативи й творчості членів методичного формування.

Згідно з планом роботи вчителів художньо-естетичного циклу  на 2022/2023 н. р. були заплановані та проведені два засідання.

          Були проведені заходи, конкурси, спортивні свята, військово-спортивні свята тощо:

-         Спортивно розважальне свято «Козацькі забави» - для учнів 8-А класу - присвячені Дню Захисника України - (вч. фізкультури  Попов М.О.);

-         Змагання з Воєнізованого кросу та Військового триборства  для юнаків 10-11 кл.- до Дня Захисників та захисниць України та до Дня ЗСУ –

( вч. ЗУ - Попов М.О.);

-         Онлайн тестування, конкурс : «ВІДУН», для учнів (10-11кл.) - присвяченні  31 річниці ЗСУ - ( вч. ЗУ - Попов М.О.);

-         Участь в районній гімназіаді з Воєнізованого кросу - І місце - ( Цуркан Дан, Фрунза Вадим, Неборак Дмитро) - ( вч. ЗУ - Попов М.О.);

-         Участь в районній гімназіаді з настільного тенісу - І місце - ( Цуркан Дан, Букатар Андрій, Бордіян Яна, Кіореско Неля ) - ( вч. фізкультури Ткач І.В.); (учасники обласних змагань 7-місце);

-         Проведення шкільної  та районної олімпіади з трудового навчання -

 І місце - (Кіореско П.В., учасник обласного етапу). - (вч. трудового навчання  Цуркан Л.М.)

-         Конкурс «Новорічна композиція» під назвою «Рухаємось до перемоги» І місце ( Цуркан Адріана та Пілат Іван); (вч. трудового навчання  Цуркан Л.М.)

-         Конкурс «Новорічна композиція» під назвою «Чарівний різдвяний оберіг» - І місце (Кирилюк Анастасія ); (вч. трудового навчання  Кирилюк М.В.)

-      Конкурс «Ми - патріоти України» - 42 учасників: серед них І місце (24 учнів); ІІ місце (15 учнів); ІІ місце (3 учнів)- класні керівники та ЗДВР;

-       Фестиваль-конкурс «Буковинські пересмішники» - Неборак Максим –

ІІ місце ( керівник Цуркан Ю.В.);

-      Конкурс шкільних малюнків «Мої Права: разом до Перемоги»-

* «Діти України мають право жити!» - Букатар Ніколєта (7-Б клас);

*  «Хто знає, для якої війни він народжений», - Кірно Христина (10 клас);

*  «Ми різні, але ми єдині. У цьому наша сила», - Жоссул Джесіка (10 клас);

*  «Хто знає, для якої війни він народжений», - Кірно Христина (10 клас).

-      Обласні змагання з вільної боротьби (22.02) з учасниками (2008-2010р.н.)

     Статник  Орест ; Паскар  Єгор; Кіореско Олександр - ІІІ місце;

-   Змагання з вільної боротьби, присвячені захисникам України (14.05) - 

    І місце - Олександр Присняк, Іван Безега, Іван Пілат, Павло Кіореско;

    ІІ місце - Матвій Присняк, Федір Присняк;

    ІІІ місце - Максим Неборак, Дмитро Цуркан, Даніель Бирліба, Олександр Кіореско.

   В закладі працює секція з «Футболу» - керівник секції Ткач І.В. Вихованці неодноразово були учасниками і призерами обласних змагань з «Шкіряного м’яча», взяли участь у різних турнірах, змаганнях з міні футболу - районного та обласного рівня.

       Щодо військово - патріотичної роботи – вчителем ЗУ були організовані, диспути, бесіди,  військово-спортивні змагання присвячені знаменним датам.

        В закладі  працюють два гуртка  військово-патріотичним напрямком:   гурток «Майбутній командир» з учнями 11 класу (15 уч.), та гурток «Сокіл»- з учнями 9-10 класів (15 уч.),  керівник гуртків Попов М.О.- вчитель ЗУ. 

         В квітні - травні взяли участь у І етапі Всеукраїнської  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»):

     * Рій «КОЗАЧАТА». Конкурс «Добре діло» - ІІ місце

     * Рій «100%  КОЗАКИ» – онлайн конкурси: «Впоряд», «Ватра», «Відун» - ІІ місце,  та з військово-прикладних змаганнях цього ж конкурсу - ІV місце.

         Під час навчального процесу вчителі активно долучалися до участі у різних конкурсах, вебінарах, коучингах, конференціях на різні теми, що пов’язані із викладання своїх предметів, цим саме підвищили свою педагогічну майстерність отримавши сертифікати , свідоцтва, подяки тощо. Учні теж активно долучалися до участі у різних конкурсах, фестивалях, змагань тощо.

        21 квітня вчителі технологій (трудового навчання та обслугоючої праці) Новоселицької та Мамалигівської територіальних громад зібралися на базі нашого ліцею за сприяння КУ «Новоселицький ЦПРПП». Тут відбулася зустріч професійної спільноти вчителів технологій, під час якої Кирилюк М.В. та Цуркан Л.М поділилися своїм досвідом роботи і провели майстер-клас для своїх колег - «Виготовлення фіалки в техніці «ганутель».

        Аналізуючи план роботи МФ вчителів художньо-естетичного циклу  можна сказати що план був виконаний   на задовільному рівні.

  Робота вчителів  була акцентована в напрямку доступного викладання матеріалу для дітей та набуття нових знань, умінь і навичок в умовах війни, пропаганди здорового способу життя, зміцнення та збереження здоров’я школярів, готовності до змін та до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

        У період між засіданнями з учнями проводилися індивідуальні консультації, члени ФС  підвищували свій професійний рівень шляхом самоосвіти, опрацьовували фахову методичну літературу. На уроках вчителі пробуджують інтерес до навчання, дають певну систему знань з кожного предмету.

ФС природничо-математичного циклу  працює над проблемою «Інноваційні технології навчання як засіб формування життєвих компетентностей учнів». (Неборак В.Д. – керівник)

Головною метою методичної роботи вчителів природничо-математичних наук є не лише надання допомоги вчителям у розвитку та підвищенні професійної майстерності, а й активізація творчого потенціалу кожного вчителя.

Вчителі ФС природничо-математичного циклу систематично використовують інноваційні технології, нові форми, методи і прийоми навчання, практично застосовують досягнення психолого-педагогічної науки і ефективний педагогічний досвід.

На засідання ФС протягом року обговорювалися такі теми як: «Вивчення та аналіз нормативних та науково-методичних документів. Методичні рекомендації МОН щодо організації навчально-виховного процесу на уроках природничо-математичних дисциплін у 5 -11 класах. Інструкція з ведення ділової документації. Критерії оцінювання. навчальних досягнень здобувачів освіти 6-11 класу. Ведення шкільної документації відповідно до «Інструкції з ведення класного журналу 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Календарно-тематичне планування уроків природничо-математичних наук», «Особливості Нового Державного стандарту базової і повної середньої освіти стосовно 6-11 класів, опрацювання Концепції Нової Української школи, обговорення змін в програмах предметів природничо-математичного циклу», розробка стратегії діяльності вчителя в умовах дистанційної та змішаної освіти в умовах воєнного стану. Аналіз ризиків та прорахування негативних наслідків падіння ефективності навчального процесу в умовах воєнного стану , проектна діяльність учнів як умова підвищення якості навчального процесу з біології, проектна діяльність учнів як умова підвищення якості навчального процесу з фізики та астрономії.

Під час проведення уроків та заходів були задіяні учні 5-11 класів. Вони приймали активну участь у підготовці і проведенні уроків та заходів. Проведені уроки показали високий рівень майстерності вчителів. Майже всі проведені уроки ґрунтувались на співтворчості вчителя та учнів. Плануючи структуру уроку вчителі орієнтувалися на особистісно-зорієнтоване навчання, використовували інтерактивні методи. Під час підготовки до уроку вчителями були враховані вікові особливості учнів, рівень підготовленості класу. Вчителі усвідомлюють, що на сучасному уроці важливо не стільки подати певну суму знань учням, скільки навчати здобувати її самостійно, стимулювати їхню пізнавальну активність. Збільшенню ефективності освітнього процесу сприяють не тільки наочні ресурси, які активно використовують в своїй роботі вчителі, але і пізнавальні навчальні програми, які дозволяють моделювати досліди та експерименти, а також тестування з швидким виводом на дошку результатів.

У 2022/2023 н. р. було проведено 5 засідань МО, на яких було заслухано вчителів з доповідями по самоосвіті; з досвіду роботи вчителів, що атестуються; обговорено питання про участь та результативність в олімпіадах, конкурсах; про підготовку та проведення НМТ.

Заходи проведені на протязі ІІ-го семестру 2022/2023 н. р.

З 07 лютого 2023 року по 10 лютого 2023 року, до Дня безпечного Інтернету, що відзначається під гаслом «Разом для найкращого Інтернету», для здобувачів освіти Рокитненського ліцею був проведений цілий сет заходів.

Святкування дня безпечного інтернету було розтягнуто на цілий тиждень для більш широкого охоплення учнів ліцею з 2-го по 11-ий класи.

Метою заходів є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для учнівськоїї молоді.

Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні інтернет-технологій і визначити роль, яку ми всі відіграємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти; слугують закликом для молодих людей, на об’єднання з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.

20.02.-24.02 предметний тиждень інформатики, фізики та астрономії. З метою поглиблення й розширення знань з фізики, астрономії та інформатики; підвищення інтересу учнів до предмету; формування пізнавальної активності, розширення кругозору учнів; формування креативних комунікативних умінь школярів; розвитку особистісних якостей та інтелектуальних здібностей учнів; систематизації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечують підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяють розкриттю внутрішнього потенціалу учнів з 20.02.2023 по 24.02.2023 року у Рокитненському ліцеї проходив тиждень фізики, астрономії та інформатики.  Протягом тижня були задіяні учні 2-11класів як очно так і у дистанційному форматі.

Заходи були спрямовані на  розвиток творчої фантазії, логічного мислення, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі. Учні ліцею приймають активну участь в конкурсах, турнірах та квестах,  мали можливість позмагатися у кмітливості, відповідаючи на запитання вікторин, виявити свої вміння.  Цікаві конкурси та змагання не залишили нікого байдужими. Також  готували проeкти та вчилися презентувати свої здобутки.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації від 08.12.2022 №290 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань у 2022/2023н.р.», відповідного наказу відділу освіти Новоселицької міської ради від 02.01.2023 №01 та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді 18-20.01.2023 року в Новоселицькій та Мамалигівській ТГ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань.

- Букатар Ніколєта - ІІІ місце (відділення хімії та біології , екології та аграрних наук), тема «Вегетативне розмноження кімнатних рослин», керівник Цуркан Л.М.

-  Галюк Катерина - ІІ місце (відділення математики, фізики і астрономії, технічних та комп‘ютерних наук), тема « Оптичні ілюзії»,  керівник Неборак В.Д.

19 лютого. Підведено підсумки обласної виставки–конкурсу «Новорічна композиція», яку проводив Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на базі Чернівецького краєзнавчого музею.

Серед найзмістовніших, оригінальні роботи наших вихованців, які й тут отримали призові місця, а саме:

ГРАН-ПРІ

 - Кирилюк Анастасія, учениця 9-Б класу, керівник – Кирилюк М.В.

І МІСЦЕ

 - Цуркан Андріана та Пілат Іван, учні 10 класу, керівник – Цуркан Л.М.

Робота Кирилюк Анастасії буде представлена на Всеукраїнському  конкурсі «Новорічна композиція» в м. Київ.

14 березня – День числа ПІ. У 7-му класі був проведений нетрадиційний урок математики - Попова А.А.

21 квітня вчителі технологій ( трудового навчання та обслуговуючої праці)  провели зустріч професійної спільноти вчителів технологій Новоселицької та Мамалигівської громад. Провели майстер-клас «Виготовлення фіалки в техніці ганутель» (Цуркан Л.М. та Кирилюк М. В.)

23 березня 2023 року, відбулися підсумки всебічного та комплексного оцінювання педагогічної діяльності педпрацівників - АТЕСТАЦІЯ – 2023,  атестацію пройшла вчитель математики Майданська Р. В., присвоєно ІІ категорію.

Спостерігається позитивна динаміка результатів, що вказує на зростання професіоналізму вчителів і вдосконалення педагогічної майстерності.

Міжнародний математичний конкурс  «Кенгуру»  2-11 кл.  Майданська Р. В. та  Попова А.А.

Протягом 24.04. по 28.04.2023 р. у нашому ліцеї проходив Тиждень безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Завданням цього тижня було: поглиблення знань учнів з питань цивільної оборони й розуміння важливості збереження власного життя , вироблення в учнів умінь та навичок грамотно і чітко діяти в НС для захисту власного здоров’я , виховання здорового покоління із сформованою культурою безпечної поведінки.

Результати II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад:

Фізика - Статник Лєра - ІІІ місце       (8-А клас - вч. Неборак В.Д.);

Інформатика (ІКТ) – Галюк Катерина (8-Б клас – вч. Неборак М. Віт). ;

Трудове навчання - Кіореско Павло - І місце  (11 клас - вч. Цуркан Л.М.);

Біологія - Кирилюк Христина - ІІІ місце      (10 клас - вч. Цуркан Л.М). ;

Географія - Кирилюк Катерина - ІІ місце      (8-Б клас - вч. Букатар Н.В). ;

Географія – Присняк Дмитро - І місце      (11 клас - вч. Букатар Н.В). ;

Географія – Букатар Андрій - ІІІ місце      (9-Б клас - вч. Букатар Н.В).

З аналізу роботи  ФС  у першому семестрі зроблено висновки і спрямовано напрямки подальшої роботи: треба створювати сприятливі міжособисті стосунки у учнівських колективах для розвитку інтелектуальної сфери і творчого росту. Треба ретельніше підходити до підготовки учнів до олімпіад, заздалегідь виявляти обдарованих дітей, більше приділяти увагу диференційованому підходу у навчанні природознавчих дисциплін.

Проаналізувавши роботу ФС, визначаємо такі проблеми:

•   недостатній рівень сучасного науково-методичного забезпечення з інформатики, математики; фізики, хімії, біології, географії;

•   в недостатній мірі використовуються інтерактивні технології під час викладання природничо-математичних дисциплін через відсутність матеріально-технічного забезпечення;

•   недостатня результативність участі в районному етапі предметних учнівських олімпіад.

Підсумки роботи дозволяють признати роботу ФС вчителів природничо-математичного циклу задовільною. Методична робота проводилася за схемою та була спрямована на підвищення якості знань, практичної спрямованості навчання з метою успішної соціалізації учнів у суспільстві, розвиток пізнавальних та творчих здібностей кожного учня та учителя.

ФС ставить  такі напрямки роботи в 2023 /2024 н. р:

•   удосконалювати форми і методів індивідуальної роботи вчителів з учнями;

•   удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, методичної і фахової підготовки членів ФС;

•   впровадження найбільш ефективних технологій навчання та виховання школярів;

•   впроваджувати в систему своєї роботи передовий досвід кращих вчителів Новоселицької громади та працювати над підвищенням свого методичного рівня викладання навчальних предметів;

•   розвиток позитивної мотивації творчості педагогів, мотивації до навчання учнівського колективу;

•   приділяти увагу роботі з обдарованими дітьми;

•   приділяти належну увагу роботі з учнями, які мають початковий рівень знань;

•   приділяти належну увагу використанню інноваційних технологій та на уроках;

•   проведення системної підготовки учнів до здачі ДПА,ЗНО та НМТ

•   продовжувати  відвідування відкритих уроків та взаємовідвідування уроків вчителями ФС;

•   вчителям систематично працювати над підвищенням фахового рівня шляхом проходження online курсів, самоосвіти, формальних та неформальних тренінгів.   

  ФС  класних керівників працює над проблемою  « Формування в учнів толерантності, патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі  виховання цілісного ставлення до держави та суспільства». (Кирилюк М.В. – керівник)

        Пріоритетним напрямком виховної роботи педагогічного колективу є національно-патріотичне виховання, головною метою якого є набуття молодими громадянами  соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

 На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя, та розвиток творчої особистості.

Учителі фахових спільнот неухильно виконують Державні стандарти освіти загальної середньої освіти з метою побудови навчального процесу на основі компетентнісного і діяльнісного підходів до навчання учнів. Членами фахових спільнот були опрацьовані вимоги нормативно –правових документів МОН України. В практичній діяльності постійно використовується компетентнісно-діяльнісний підхід до навчання учнів, методологія комп’ютерного навчання як моделювання креативно-пізнавальної діяльності в навчальному процесі, продуктивні технології, інтерактивні техніки, спрямовані на розвиток креативного потенціалу особистості учня, підвищення ефективності та якості освіти.

Вчителі ФС особливу увагу приділяють підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень здобувачів освіти, розвитку обдарованості учнів.

Діяльність педагогів спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

Було опрацьовано нормативні документи Міністерства освіти та науки України, обласного управління освіти та  відділу освіти Новоселицької міської ради.

Слід зазначити, що теми, обрані ФС для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, витікають із загальної проблемної теми закладу і є цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).

Індивідуальні теми педагогів споріднені із науково-методичною проблемою закладу, витікають із проблемної теми ФС і спрямовані на вирішення проблем модернізації освіти у більш вузькому значенні. Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу.

Значну роль в організації методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядаються питання ефективності викладання предметів, виховної роботи, впровадження перспективного педагогічного досвіду.

Впродовж навчального року належна увага з боку адміністрації ліцею приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Впродовж 2022/2023 н. р. адміністрацією ліцею відвідано  уроки і заходи вчителів, проведено індивідуальні консультації з учителями, перевірено календарно-тематичне планування, вибірково – поурочні плани, робочі зошити учнів з математики, української мови,  систематично перевірялись класні журнали, вивчено стан викладання образотворчого мистецтва у 4 класі, музичного мистецтва 5-8 класи, географії 7-11 класи, історії України 6-11 класи.  За наслідками внутрішкільного контролю надано рекомендації учителям-предметникам, учням та їх батькам щодо поліпшення організації навчально-виховного процесу. Питання, хід та результати контрольно-аналітичної діяльності систематично обговорювались на нарадах при директорі, засіданнях ФС, наслідки узагальнені в наказах по закладу.

Методична робота позитивно впливає на якість навчального процесу та на діяльність педагогічних працівників.

Насамперед, процес роботи закладу в основному залежить від всіх учасників освітнього процесу, які мають стимулювати та заохочувати здобувачів освіти до навчання та, зокрема, виховувати щасливу та здатну до життя людину.

Сучасні учні спонукають вчителів бути розвиненими, нестандартними, цікавими та творчими у своїй роботі, учити по-новому. Тому, робота педагога повинна бути результативною та незвичайною.

Таким чином, як провідна форма підвищення фахового рівня спеціалістів галузі методична робота є життєво необхідною потребою кожного окремого педагога і водночас обов’язковою вимогою суспільства, найважливішою умовою забезпечення ефективного функціонування освітніх закладів. Лише організована на наукових засадах методична робота може забезпечити підтримання належної професійної «форми» педагогічного колективу, забезпечити адекватну реакцію на всі інноваційні процеси, що відбуваються в освіті.

Сучасний вчитель повинен стати творчою особистістю, він повинен йти в ногу з часом, прагнути до змін, вчителі повинні бути «агентами змін» та мати до цього стрімке бажання. Це головне завдання вчителів на сучасному етапі становлення освітнього процесу. Це зумовлює актуальну потребу наукового розроблення та обґрунтування питання методичного супроводу професійної діяльності вчителя в сучасних умовах.

     Самоосвіта педагога - це свідома робота над удосконаленням своєї особистості як професіонала, адаптація своїх індивідуально-неповторних особливостей до вимог педагогічної діяльності, постійне підвищення професійної компетентності і безперервне удосконалення якостей своєї особистості. Члени ФС є постійними учасниками семінарів, вебінарів та конференцій які засвіченні  сертифікатами.

         Методична робота ― важлива та невід’ємна складова навчального процесу, що має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічних колективів навчальних закладів, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу. Вона має ґрунтуватися на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів і конкретного аналізу результатів навчально-виховного процесу. Участь у методичній роботі має бути професійним обов’язком кожного педагогічного працівника. 

   Аналіз стану методичної , навчально-виховної роботи за навчальний рік дають підстави вважати, що науково-методична проблема, над якою працював педагогічний колектив,  реалізована.

       Проте в організації методичної роботи є певні недоліки і упущення:

  1. Недостатньою є  матеріально-технічна база і методичне забезпечення предметів.
  2. Недостатньо висвітлюється напрацювання педагогічних працівників у ЗМІ, на сайтах відділу освіти та КУ «ЦПРПП», на сайті ліцею.
  3. Реалізація творчого потенціалу вчителів обмежується  в основному на рівні закладу.

Причинами вказаних недоліків є:

1.Недостатня індивідуальна робота з вчителями.

2.Інертність певної категорії вчителів.

Виховна робота

    Виховна робота в Рокитненському ліцеї протягом 2022/2023 н.р. здійснювалась на виконання Законів України «Про освіту», «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Указів Президента України від 18.05.2019 №286/2019 «Про стратегію національно-патріотичного виховання», від 16.03.2022 №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», постанов Верховної Ради України від 17.12.2021 № 1982-ХІ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках», Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 689 «Питання проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні», від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р, розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.02.2020 №117-р «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року», наказів Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000 №439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України», від 31.10.2011 №1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», від 02.10.2018 № 1047 «Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами», Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації від 11.08.2022 №158 « Про організацію виховної роботи  в освітніх закладах області в 2022/2023 навчальному році», Наказу відділу освіти «Про організацію виховної роботи в освітніх закладах Новоселицької та Мамалигівської територіальних громад в 2022/2023 навчальному році», листів Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 № 1/11-5480 «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству», від 29.01.2019 № 1/19-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р.  № 2657-VIII, від 10.08.2022 № 1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н.р.», рішень Чернівецької обласної ради VII скликання від 06.08.2020 «Про започаткування обов’язкового виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах загальної середньої освіти Державного Гімну України», VIII скликання від 30.06.2021 № 150-3/21 «Про встановлення в Чернівецькій області Дня пам’яті загиблих буковинців під час проведення операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей», «Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2025 роки», затвердженої рішенням колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 15.04.2016 №1/2  з метою належної організації виховної діяльності в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої та вищої освіти

У Рокитненському ліцеї протягом 2022/2023 н.р. виховна робота проводилась з урахуванням науково-методичної проблеми ліцею: «Формування конкурентно-спроможної особистості в процесі навчання і виховання шляхом впровадження освітніх технологій» та відповідно до виховної проблеми: «Підвищення загальної культури учнів засобами морального та патріотичного виховання».

Проблеми організації виховної роботи розглядалися на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, засіданнях ФС класних керівників.

Управління виховною роботою у закладі здійснюють заступник директора з виховної роботи Кирилюк А.С., педагог-організатор Цуркан Ю.В., соціальні педагоги Рошка І.І. та Присняк Л.М., практичний психолог Якобець К.В., керівник ФС КК Кирилюк М.В.

Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

Основою виховного процесу у закладі є людина як найвища цінність.

Виховна система закладу - це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання.

 Виховну діяльність спрямовано за принципами :

•     системності;

•     національної спрямованості;

•     гуманізації та демократизації;

•     творчої діяльності;

•     самостійності і самореалізації;

•     врахування інтересів, запитів різних категорій учнів.

Виховання школярів реалізується в процесі організації :

  • освітньої  діяльності;
  • позаурочної та позакласної діяльності;
  • роботи органів учнівського врядування;
  • взаємодії з батьками.

Також здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

•    військово-патріотичне виховання;

•    громадсько-правове виховання;

•    екологічне виховання;

•    художньо-естетичне виховання;

•    родинно-сімейне виховання;

•    моральне виховання;

•    профорієнтаційне виховання;

•    превентивне виховання;

•    формування здорового способу життя;

•    розвиток творчих здібностей.

Та відповідно до основних орієнтирів виховання:

•   ціннісне ставлення до себе;

•   ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

•   ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

•   ціннісне ставлення до праці;

•   ціннісне ставлення до природи;

•   ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі працюють 7 класоводів 1-4 класів та 11 класних керівників 5-11 класів.

     Усі класні керівники сумлінно виконують свої посадові обов’язки:

  • організовують життя колективу - класу відповідно до вікових особливостей НУШ, інтересів учнів та вимог суспільства;
  • планують і проводять виховну роботу в класах ;
  • ведуть у встановленому порядку документацію класу;
  • доводять до відома адміністрації закладу всі недоліки в забезпеченні навчально - виховного процесу;
  • беруть участь в засіданні ФС, педагогічних радах закладу;
  • ведуть активну пропаганду здорового способу життя;
  • підтримують постійний контакт з батьками;
  • забезпечують дотримання правил техніки безпеки життєдіяльності під час здійснення  навчального процесу та проводять виховні заходи. 

      У початковій школі весь процес виховання був спрямований на розвиток в учнів тих рис, які допоможуть реалізувати себе як частинку суспільства, як неповторну індивідуальність зі своїми запитами, планами самореалізації. Класоводи працювали над створенням такого простору, в якому виховна система охоплювала весь педагогічний процес: навчальні заняття, позаурочну діяльність учнів (позакласні виховні заходи тощо). Важливою метою цієї роботи було створення умов для розвитку та самореалізації особистості, залучення кожного учня до участі в різних сферах діяльності на основі діагностики його нахилів та здібностей.

        Виховна система ліцею – це спосіб життя учнівського колективу, всі сторони якого підлягають певним цілям і забезпечують у процесі свого функціонування досягнення заданого результату – певних меж розвитку й моральних якостей особистості. У рамках реалізації завдань виховної роботи школи була проведена певна робота.

     Відповідно до щомісячного й щотижневого планування виховної роботи, на виконання листів ДОН, наказів ВО протягом навчального року класні колективи долучилися до наступних заходів:

Всеукраїнські місячники:

    • Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»;
    • Місячник благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану;
    • Місячник Червоного Хреста України.

Всеукраїнські тижні:

    • Олімпійський тиждень;
    • Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності;
    • Тиждень безпеки дорожнього руху;
    • Тиждень інклюзивної освіти;
    • Тиждень духовності;
    • Тиждень безпеки життєдіяльності.

Міжнародні, всесвітні та всеукраїнські дні:

    • Всесвітній день прибирання «Word Cleanup Day»;
    • Міжнародний день миру;
    • День європейської кооперації;
    • Всеукраїнський день бібліотек;
    • Міжнародний день захисту тварин;
    • Європейський день боротьби з торгівлею людьми;
    • Міжнародний день толерантності;
    • Всесвітній день читання вголос;
    • День безпечного Інтернету;
    • Всесвітній тиждень нрошей;
    • Міжнародний день землі;
    • Міжнародний день протидії булінгу;
    • День Європи у рамках Декади громадянської освіти;
    • День Біблії;
    • День захисту дітей.

       Особлива увага в Рокитненському ліцеї приділялася національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню.

    Відповідно до календару знаменних і пам’ятних дат в нашому ліцеї проводились в усіх класах єдині уроки, бесіди, круглі столи, читання віршів, конкурси та виставки малюнків, акції та флешмоби:

-Щоденна загальнонаціональна хвилина мовчання о 9:00;

-День Державного прапора та День Незалежності України – підняття Державного прапора, фоточелендж #українська символіка, відеоролик;

-День пам’яті захисників України – експозиція малюнків та листів, книжкова виставка, перегляд документальних фільмів;

-Єдиний урок «Ми українці! Честь і слава незламним»;

-Тематичні години спілкування до Дня Миру, акція «Голуб миру»;

-День захисників і захисниць України – тематичні уроки, вікторини, змагання, челендж #Дякую_захисникам _України

-День української писемності та мови – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, інформаційні хвилини, конкурси;

-День Гідності та Свободи України – години спілкування, бесіди, акція «Жовта стрічка», конкурс «Я – Людина!»;

-Тематичні уроки й виставка під гаслом «ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЙМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО!» з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору, акція «Запали свічку»;

-Магічний урок доброти до Дня волонтера, збір коштів для потреб ЗСУ;

-Уроки мужності, спортивно-розважальні змагання до Дня Збройних Сил України;

-Години спілкування «Хустка наш оберіг», флешмоб #зроби фото з хусткою до Дня української хустки;

-День Соборності України – патріотичний відеоролик;

-Заходи з нагоди підняття Державного прапору України;

-День єднання – інформмаційні хвилини;

-День Державного Герба – години спілкування;

-Інформаційні години до Дня Героїв Небесної Сотні, інформаційна кампанія «Ангели небесного легіону», тиха акція «Ангели пам’яті»;

-День кримського спротиву російській окупації – історична хвилина;

-Інформаційні хвилини з нагоди ортимання розписаного прапора України від бійців 93 ОМБр «Холодний Яр»;

-Читання партіотичних віршів Тараса Шевченка з нагоди 209 річниці від дня народження, години спілкування;

-Читання партіотичних віршів Ліни Костенко з нагоди 93 річниці від дня народження;

-Участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»);

-Години спілкування до Дня Європи;

-Години спілкування, виготовлення маків-символів Дня пам’яті та примирення;

-Флешмоб #вишиванка_код_нації;

-Малюнки на асфальті до Дня захисту дітей.

    Організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання учнівської молоді було розгянуто на засідання фахової спілноти класних керівників у лютому та травні на відповідні теми «Формування в учнів культури поведінки та спілкування, навчання їх способів розв’язання конфліктів» та «Використання сучасних інноваційних технологій виховання у роботі класного керівника».

      Класні керівники працювали за індивідуальними планами,  змістовна наповнюваність яких відповідає віковим особливостям учнів, ключовим напрямкам та основним орієнтирам виховання. Кожен класний керівник працює над власним проблематичним питанням, яке є актуальним для того чи іншого класного колективу

 Важливе місце у діяльності класних керівників займає робота з батьками. Батьківські збори проводилися згідно з чинними положеннями, де обговорювалися актуальні питання виховання дітей, моделювалися певні ситуації, які могли б допомогти батькам у вирішенні тих чи інших питань спілкування дітей з батьками. Мають місце також індивідуальні консультації для батьків. Батьківські комітети класів активно беруть участь у житті класу, також співпрацюють зі шкільним комітетом. Протягом останніх трьох місяців батьківська громадськість разом із педагогічним колективом долучилися до збору гуманітарної допомоги військовим та переселенцям з різних куточків України, які постраждали від російської агресії. Крім того, за рахунок батьків було організоване гаряче харчування, яким у середньому було охоплено 55 учнів. Також 10 учнів пільгової категорії харчувалися у ліцеї за кошти місцевого бюджету.

   Інтереси, потреби та творчу ініціативу учні мають змогу розвивати через роботу в Учнівському самоврядуванні. Діяльність органів  Учнівського самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, більш ефективному входженню учнів у доросле життя. Органом Учнівського самоврядування в нашому ліцеї є учнівська рада. Вона  має двоступеневу  структуру – загальношкільну і класну з чітким взаємозв’язком, що знаходить своє відображення у підпорядкуванні. А також у консультативному педагогічному керівництві органів Учнівського  самоврядування з боку педагогічного колективу закладу.

Рада має своє положення, структуру, яка складається з комісій: навчання і творчості, культури і відпочинку та преси, дисципліни і порядку, соціальної допомоги, спорту та охорони здоров’я, працює за складеним планом. Членами ради є учні 7 – 11 класів, які обираються шляхом голосування на звітньо – виборчій конференції у вересні.

Члени Учнівського самоврядування здійснюють контроль за виконанням режиму дня учнями закладу,  організовують взаємодопомогу у навчально-виховному процесі, слідкують за дисципліною і порядком, беруть участь у  благодійній діяльності.

Виховання учнів в позакласній роботі позитивно впливає на становлення особистості учнів, виводить їхні моральні уявлення за межі повсякденних відносин. Пріоритетного значення в нашому ліцеї набуває завдання формувати в учнів систему загальнолюдських цінностей – морально-етичних (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), що здійснюється через систему виховних заходів, які проводяться в нашому ліцеї та соціально-політичних (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність), що досягається шляхом залучення учнівського активу до Учнівського самоврядування.

Протягом 2022/2023 н.р. за участю учнівського самоврядування було проведено такі виховні заходи:

І семестр

« День Знань». Свято для 1 та 11 класів.

Передвиборча агітація . Вибори УС

Місячник безпеки дорожнього руху: « Увага! Діти на дорозі!»

Всеукраїнський олімпійський тиждень: «Разом до перемоги!»

Акція до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»

Всесвітня акція «Голуб Миру» до Міжнародного дня миру

Благодійна акція «Смілива гривня» на потреби ЗСУ.

Челендж «#ЯуБезпеці»

День Учителя 2022. День УС. Привітання вчителів – ветеранів.

Всесвітній день тварин. Челендж: «Я та мій домашній улюбленець»

День Захисників та Захисниць. Челендж: «#Дякую_Захисникам_України»

Інформаційна хвилинка, щодо відзначення 80 років із часу створення Української повстанської армії.

Виставка – конкурс осінніх композицій «Золота Осінь»

Районна виставка –конкурс: «Галерея мистецтв» (І місце Цуркан Андріана)

Заходи з нагоди відзначення 104 річниці «Буковинського Віче»

Районний – фестиваль конкурс: «Буковинська зіронька» Бушуляк Емануела ІІІ місце.

Організація малюнків на передову.

Міжнародний день толерантності

Акція: «Жовта стрічка » до Міжнародного Дня Гідності та Свободи.

Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо! Флешмоб: «Свічка пам'яті» до дня вшанування пам'яті жертв голодоморів.

Благодійна акція до дня волонтнра та дня ЗСУ. (зібрано 15 тисяч грн для купівлі генератора)

День Збройних сил України

Інформаційна хвилинка, щодо відзначення дня вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС.

Новий Рік. Підготовка фотозони та ялинки.

ІІ семестр

Участь у обласному конкурсі фото та відеоробіт «Осінні барви Буковини»

День Соборності України

105 річниця Бою під Крутами (інформаційне відео за участю УС)

Урок безпеки із залученням представників МПО РОКИТНЕ

День Єднання (міні лінійка  за участю  УС)

Участь у Всеукраїнській акції – конкурсі малюнків «Ангели Небесного Легіону» до Дня Героїв Небесної Сотні

Фоточелендж «Смачна Масляна 2023»

I MARTIE. Sărbătoarea Mărţişorului (відеопривітання)

Шкільна виставка «Mărţişor»

Участь у районному фестивалі – конкурсі Буковинські пересмішники.

(Неборак Максим ІІІ місце)

Акція: « Купіть марку Червоного Хреста – допоможи нужденному»

Тиждень духовності

Фоточелендж « Писанка Challenge 2023»

« Горить Чорнобильська свіча» - день вшанування жертв Чорнобильської катастрофи

Районний конкурс малюнків «105 річниця Червоного Хреста України »

(І місце Кіореско Неля)

Тиждень Безпеки. Організація виставки малюнків.

Всесвітній день Європи.

«Фото виставка Ми це Європа»

Відеочелендж учнів з фотографіями ветеранів «Сторінками пам'яті Великої війни»

День Матері

Солодкий Ярмарок 2023 за участюУС

Зустріч з працівниками поліції у рамках тижня «БезпекаДорогаДіти2023»

Флешмоб : «Вишиванка 2023 року»

Участь у всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА: разом до ПЕРЕМОГИ» приурочений до Міжнародного дня Захисту Дітей

Святкова лінійка до « Свята Останнього Дзвоника»

Святкова міні ліній до вручення свідоцтв про закінчення повної загально – середньої освіти для учнів 11 класів

     З метою залучення талановитої молоді до позакласної та позашкільної роботи, виявлення  сфери обдарованості, класними керівниками та класоводами створено план роботи з обдарованими учнями, проведено онлайн-тестування з метою виявлення обдарованих вихованців у кожному класі, створено базу даних учнів класу, а учителями-предметниками картки обдарованих учнів.

Свої здібності учні розвивають у військово-патріотичних гуртках і діють 2 гуртки національно-патріотичного виховання:

1. «Майбутній командир» (15 учнів 10-11 кл.);

2. «Джура» (15 учнів 9-11 кл.). До складу гуртка входять 2 рої: «КОЗАЧАТА» - молодша вікова категорія та «100 % КОЗАКИ» - старша вікова категорія, які беруть активну участь у всіх заходах військово-патріотичного виховання, відзначенні пам’ятних дат в історії державотворення змаганнях та конкурсах, приурочених до них.

Одним з головних завдань гуртків є пропаганда здорового способу життя, розвитку патріотичної свідомості, готовності самореалізації громадянських та конституційних обов’язків. Цього року гуртківці взяли участь у змаганнях з воєнізованого кросу, які присвячені Дню захисників та захисниць України і вибороли І місце в зональних змаганнях Новоселицької МР.

До Дня ЗСУ на базі закладу проводилися заходи військово-паріотичного спрямування та проведено змагання з вогневої підготовки, фізичної підготовки, інтелектуальний конкурс про ЗСУ.

Цього року 2 групи (молодша і старша) змагалися у дитячо-юнацькій військово-партіотичній грі «Сокіл» («Джура»). За підсумками звіту про «Добре діло» молодша група виборола ІІ місце, а старша група – ІV. Також гуртківці (11 кл.) наші вихованці взяли участь у навчальних стрільбах з боєвої зброї.

У ліцеї створено сприятливі  умови для розвитку творчих здібностей учнів у художній самодіяльності. На високому рівні проводились загальношкільні конкурси, виставки малюнків, малюнки на передову. Організація роботи і залучення обдарованої молоді до участі у  фестивалях, конкурсах, змаганнях різних рівнів. Маємо такі досягнення:

Конкурс

Прізвище та ім’я учня

Керівник

Місце

1.

Космічні фантазії

Кіореско Неля

Букатар Е.В.

ІІІ

2.

Golden fest

Кіореско Неля

Кіореско Л.С.

І

3.

Галерея мистецтв

Цуркан Андріана

Цуркан Ю.В.

І

4.

Галерея мистецтв

Паскар Ольга

Кирилюк А.С.

ІІІ

5.

Галерея мистецтв

Букатар Ніколєта

Букатар Е.В.

ІІ

6.

Осінні барви Буковини

Цуркан Максим

Цуркан Ю.В.

І

Учні ліцею брали участь у мистецьких конкурсах дитячої творчості та декоративно-ужиткового мистецтва:

Конкурс

Прізвище та ім’я учня

Керівник

Місце

1.

Буковинська зіронька

Бушуляк Емануела

Цуркан Ю.В.

ІІІ

2.

Новорічна композиція

Кирилюк Анастасія

Кирилюк М.В.

І

3.

Новорічна композиція

Цуркан Андріана, Пілат Іван

Цуркан Л.М.

І

4.

VII  Міжнародний двотурий фестиваль мистецтв «Yula Art Fest»

Бушуляк Емануела

Новоселицька музична школа

І

Переможцями мовно-літературних конкурсів стали юні рокитненці:

Конкурс

Прізвище та ім’я учня

Керівник

Місце

1.

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Г.Шевченка

Кирилюк Катерина

Кирилюк А.С.

ІІ

2.

Статник Ніколіна

Неборак М.В.

ІІ

3.

Кирилюк Неля

Попова Х.М.

ІІІ

4.

Міжнародний конкурс з укр.мови ім. П.Яцика

Кіореско Алессандро

Попова Х.М.

ІІ

5.

Кіореско Неля

Неборак М.В.

ІІІ

6.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Галюк Катерина

Неборак В.Д.

ІІ

7.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Присняк Дмитро

Якобець Н.О.

ІІІ

8.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

Букатар Ніколєта

Цуркан Л.М.

ІІІ

Я – козацького роду

Якобець Микита

Якобець Х.В.

І

Я – козацького роду

Статнік Артем

Якобець Х.В.

І

Я – козацького роду

Букатар Андрій

Кіореско Л.С.

ІІ

Я – козацького роду

Статнік Ніколіна

Кіореско Л.С.

ІІ

Я – козацького роду

Чупак Дмитро

Якобець Н.О.

ІІІ

Я – козацького роду

Присняк Дмитро

Якобець Н.О.

ІІІ

Вихованці Рокитненського ліцею – переможці спортивних змагань:

 

Конкурс

Прізвище та ім’я учня

Керівник

Місце

1.

Відкритий обласний турнір «Олімпійські надії Поділля» з вільної боротьби

Цуркан Дмитро

Гогоман В.Д.

І

2.

Чемпіонат Чернівецької області з вільної боротьби, присвячений 50-річчю Одинака С.Т.

Цуркан Дмитро

Гогоман В.Д.

І

3.

Чемпіонат Чернівецької області з вільної боротьби, присвячений 50-річчю Одинака С.Т.

Статнік Рафаель

Гогоман В.Д.

ІІІ

4.

Чемпіонат області з настільтного тенісу серед дівчат

Кіореско Неля

Вакараш Р.

І

5.

Першість області з вільної боротьби

Присняк Олександр

Гогоман В.Д.

ІІІ

6.

Першість області з вільної боротьби

Статнік Рафаель

Гогоман В.Д.

ІІІ

7.

Першість області з вільної боротьби

Неборак Максим

Гогоман В.Д.

ІІ

8.

Першість області з вільної боротьби

Морошан Іван

Гогоман В.Д.

ІІІ

9.

Першість області з вільної боротьби

Якобець Микита

Гогоман В.Д.

ІІІ

10.

Кубок Чернівецької області з вільної боротьби

Статник Орест

Гогоман В.Д.

ІІІ

11.

Кубок Чернівецької області з вільної боротьби

Безега Іван

Гогоман В.Д.

ІІІ

      У цьому навчальному році конкурсні роботи «Новорічна композиція» Анастасії Кирилюк та «Галерея мистецтв» Андріани Цуркан та Івана Пілата, які посіли І місце у зональних конкурсах, посіли призові місця й в обласних конкурсах,  а саме «Галерея мистецтв» - І місце, «Новорічна композиція» - Гран-прі, ця ж робота Анастасії Кирилюк посіла перше місце у Всеукраїнському конкурсі у місті Києві.

   У цьому навчальному році наші вихованці взяли участь у багатьох онлайн конкурсах, зокрема у конкурсі «Ми – патріоти України» 72 учасників стали, які стали  й призерами конкурсу.

Чотири учасниці взяли участь у конкурсі «Мої права: разом до Перемоги» до Дня захисту дітей, підсумки ще підбито.

З метою забезпечення  повноцінного  розвитку   дітей  і  молоді,  охорони  та 

зміцнення  їхнього  здоров’я,  формування  фізичних  здібностей  особистості, пропаганди здорового способу життя, впродовж 2022/2023 навчального року було  проведено такі заходи:

    • різноманітні тематичні уроки у рамках Олімпійського тижня – рухливі ігри, естафети, Всеукраїнський олімпійський урок «Разом до Перемоги» з нагоди Дня фізичної культури та спорту, естафети «COOL GAMES», змагання з мініфутболу, веселі перерви;
    • профілактичні заходи у рамках Місячника «Увага! Діти на дорозі» - вивчення правил дорожнього руху, години спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя», «Кращий спосіб зберегти життя на дорогах – дотримуватися правил дорожнього руху», «Дорога від школи додому», «Безпека дітей на дорогах. Вивчаємо правила дорожнього руху», «Будь помітним на дорозі»;
    • тематичні уроки у рамках Місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, у тому числі зустріч із інспектором ювенальної превенції ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області та поліцейським офіцером громади СВГ ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області, тренувальні заняття на випадок сигналу «Увага всім! Повітряна тривога». Виставка стінгазет «Безпека праці – безпека життя», виготовлення лепбуків;
    • радіодиктант від Пса Патрона з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами;
    •  бесіди, вікторини на тему «Здоровим бути модно» до Дня здоров’я із залученням медичних працівників
    • Інформаційна кампанія «Я у безпеці» на базі «Пункту незламності» із залученням працівників МПО Рокитне;
    • Навчально-рятувальні заняття з пожежної безпеки за участі особового складу ДПРЧ-11 м. Новоселиця та МПО Рокитне;

        Система сімейного виховання, педагогічного всеобучу батьків та громадськості;

Значну роль у вихованні і навчанні школярів варто відвести спільним діям навчального закладу і сім’ї, ефективність яких залежить від особливостей організації роботи з батьками в сучасній школі. Проте, іноді в шкільному та сімейному вихованні немає узгодженості. Це ускладнює процес формування свідомості та поведінки дітей. Тісна співдружність школи та сім’ї допомагає забезпечити єдність вимог і виховних впливів.

Школа і сім’я, батьки і вчителі, батьківський комітет і адміністрація школи – єдине ціле. Їхня діяльність спрямована на дитину, її навчання, виховання, розвиток, становлення. Спільна робота закладу освіти і родини ґрунтується на принципах гуманістичної педагогіки: пріоритетності підкреслює величезне значення сім'ї у фізичному й духовному становленні особистості й суспільства; принцип громадянськості ґрунтується на усвідомленні педагогами і батьками місця кожної сім'ї у суспільно-державній системі;  принцип демократизму означає встановлення партнерських взаємин між закладом освіти і сім'єю у вихованні дітей;  принцип гуманізації взаємин педагогів і батьків. Він спрямовує класного керівника, вчителя, на: дії і заходи, які зміцнюють і підвищують авторитет батьків; прояв довіри до виховних можливостей родини, підвищення рівня її педагогічної культури і активності у вихованні; педагогічний такт, неприпустимість грубого втручання в життя сім'ї; життєстверджуючий, оптимістичний настрій у вирішенні проблем виховання, опору на позитивні якості дитини, сильні сторони родинного виховання, орієнтацію на успішний розвиток особистості; принцип ретроспективності орієнтує на осмислення і використання історичного досвіду виховання в українській родині; принцип педагогізації батьків передбачає, що одним із головних завдань ліцею залишається організація і здійснення педагогічного всеобучу.

Таким чином означені принципи є орієнтирами у роботі з батьками і спрямовують її на оволодіння ними необхідними знаннями, вміннями, навичками і розвиток батьківської компетентності.

Особлива увага приділяється питанням екологічного виховання цього року наш заклад долучився до кількох заходів:

    • Акція #побачив_прибери, прибирання спортивного майданчика, центрального стадіону та прилеглих територій;
    • Збір макулатури для переробки у рамках Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»;
    • Виготовлення екосумок у рамках Всеукраїнського проєкту «Мішечок»;
    • Підготовка ділянки й посадка цибулин під гаслом «Квіти саджай – перемогу наближай!», догляд паростків і квітів у рамках Блаодійного освітнього проєкту Flowers4schoolвід асоціації квіткових виробників Нідерландів;
    • Щорічна акція «Годівничка»;
    • Щорічна акція «Догдяд за птахами взимку»;
    • Заходи до Дня Землі;
    • Заходи у рамках Місячника благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану;

З метою забезпечення правового, гідного існування дитини, забезпечення сприятливих умов життєдіяльності дитини і її сім’ї, сприяння успішному вирішенню проблем дитини, сприяння гармонійному розвитку особистості учня у ліцеї працює соціально-психологічна служба.

На початоку навчального року розроблено новий План заходів, спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), який передбачає діяльність практичного психолога, соціального педагога, класних керівників, педагога-організатора, адміністрації закладу із запобігання проявів булінгу серед учасників освітнього процесу. У Рокитненському ліцеї протягом року з метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі, здійснювалася систематична робота над виконанням плану заходів за допомогою проведення різноманітних заходів,

Протягом вересня у всіх класах проведена просвітницька діяльність, спрямована на формування негативного ставлення до протиправних дій. Були проведені класоводами та класними керівниками години спілкування, на яких обговорювалися та були прийняті правила поведінки у класі та ліцеї. Також уся інформація та перелік нормативно-правових документів з протидії булінгу висвітлена на сайті ліцею. Оновлений інформаційний стенд та розміщені телефони гарячої лінії протидії булінгу та домашнього насильства.

Соціально-психологічною службою, протягом жовтня-місяця, були підготовлені брошури для педагогів з нормативними документами з профілактики булінгу (цькування) та постійно надавалася методична допомога із питань профілактики дитячого насильства в освітньому середовищі.

Соціальним педагогом у листопаді було проведено з учнями 6-го та 7-их класів анонімне онлайн-анкетування «Чи потерпаєш від булінгу?», учні обізнані, що таке булінг і не потерпають від булінгу, ні в школі, ні за її межами .

У листопаді практичний психолог спільно із медіаторами служби порозуміння ліцею провели інформаційні хвилинки на тему «Будуємо безконфліктні стосунки».

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» це є один єдиний ланцюг взаємопов’язаний із булінгом, ця акція тривала з 25 листопада по 10 грудня. Цього року була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля.

Соціально-психологічна служба залучила всіх учасників навчального процесу до даної акції, найменші виготовляли стіннівки та переглядали мультфільм про кібербезпеку, рекомендованим МОН «Хаппі та її суперсила», для середньої ланки та старшої, проведено ряд інформаційних хвилин, бесід, тренінгів «Конфлікти та їх вирішення»(7-Б), «Ми –проти насилля у будь-якому вигляді»(7-А), «До кого звернути у разі булінгу ,насильства»(5-А клас), створення стіннівок «Наші долоні проти насилля над жінками»; «Мій світ без насилля»(2-А, 4 та 10 клас); Протягом другого тижня лютого проведено профілактичні заходи з інформування учнів та батьків про можливий негативний вплив сучасного інформаційного простору на психічне та фізичне здоров’я дитини, серію заходів щодо безпеки дітей в Інтернеті:

  • Групова бесіда «Разом для найкращого Інтернету» у 1-3 кл. та бесіди :  «Користуймося інтернетом безпечно!» з учнями 6-8 класи;
  • Відео – урок «Інтернет – користь чи прихована небезпека» у 3-4 класах

Протягом березня-квітня та травня було проведено всі заходи, які були заплановані у плані, а саме:

  • Заняття з елементами тренінгу «Спілкування з однолітками. Стосунки між хлопцями й дівчатами» у 3-4 класах та 6-му та 7-их  класах;
  • Інформаційні хвилини «Кібербулінг-стоп!» з учнями 7-Б та 8-Б класи
  • Заняття з елементами тренінгу у 3-х кл. 7-х та 8-х класах «Як запобігти булінгу?. Поради та вправи для розвитку емпатії ».
  • Інформаційні хвилини до Міжнародного дня протидії булінгу з учнями 4-го,6-го та 8-их класів .

Аналіз виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Рокитненському ліцеї на 2022-2023 навчальний рік, показав, що заходи були виконані в повному обсязі.

Протягом 2022/2023 н. р. соціально-психологічна служба працювали у тісній співпраці з  класними керівниками, адміністрацією ліцею та представниками відділу освіти.

Загалом робота виконувалася по таких напрямках:

Діагностична робота:

- оформлено соціальні паспорти класів та складено банк даних ліцею;

- вивчення особливостей адаптаційного періоду першокласників до навчання за допомогою методик «Знайди зайвого героя»;

- анкетування батьків першокласників «Чи готова дитина до школи?» ;

- визначення соціального статусу п’ятикласників,методика «Соціометрія»

- моніторинг стану вживання учнями 9-их класів алкоголю, куріння та наркотичними речовинами;

- анкетування анонімне «Чи стикався ти із булінгом/насиллям?»(6-7 класи)

- анкетування «Взаємини в сім'ї» (8-А клас)

- малюнковий тест «Мій клас і я в ньому» (5-А клас)

- проєктивна методика «Малюнок сім’ї» ( 3-А клас)

- анкета «Чи надійний ти друг» (6-ий клас та 8-А клас)

- анкета «Я і мій клас» (8-А клас)

- онлайн анкетування для батьків,педагогів та учнів для самооцінювання ліцею.

     За результатами досліджень проводилася відповідна профілактична робота, у тому числі і просвітницька робота, яка включала наступні заходи:

  • пропаганда здорового способу життя, з учнями 2-3-их класів та 9-их класів ;
  • заняття з 11 класом, щодо запобігання самогубствам «Життя прекрасне, цінуйте його»
  • бесіди з учнями 5-9 класів про правила поведінки в ліцеї ;
  • заняття до Дня психічного здоров'я: «Настрій – запорука здоров'я!» (1-Б клас), «Складові психічного здоров'я» (6 клас)
  • інформаційне відео до Європейського дня протидії торгівлі людьми (представники з 9-11 класів)
  • інформаційні хвилини з учнями ліцею про безпеку під час війни,про правила поведінки під час повітряної тривоги;
  • проведено акцію «16 днів проти насилля», яка складалася із ряд занять, інформаційних хвилин «Конфлікти та їх вирішення» (7-Б), «Ми –проти насилля у будь-якому вигляді» (7-А), «До кого звернути у разі булінгу, насильства» (5-А клас), створення стіннівок «Наші долоні проти насилля над жінками»; «Мій світ без насилля» (2-А, 4 та 10 клас); «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти!» (8-11 класи) «Толерантність врятує світ»; день безпеки в цифровому просторі, перегляд мультфільм рекомендований МОН «Хаппі та її суперсила»; створено відеоролик «Знай свої права, але не забувай про свої обов'язки».
  • Групова бесіда «Разом для найкращого Інтернету» у 1-3 кл. та бесіди «Користуймося інтернетом безпечно!» з учнями 6-8 класи;
  • Перегляд з молодшими школярами мультфільмів: «Нові корисні підказки. Увага! Інтернет!» та «Безпечний Інтернет. Найважливіший тиждень Петрика».
  • Відеоурок «Інтернет – користь чи прихована небезпека» у 3-4 класах
  • Інформаційні хвилини «Кібербулінг-стоп!» з учнями 7-Б та 8-Б класи
  • Виховні хвилини про кращі людські якості з учнями 6-го, 2-Б класів та 9-ті класи;
  • Профілактична бесіда з профілактики субкультури з учнями 8-их класів;
  • Флешмоб на підтримку «сонячних людей» (до Міжнародного дня людей зі синдромом Дауна) з учнями 3-го та 6-го класу;
  • Інформаційні хвилини із залученням медичної сестри «Туберкульоз! Будь обізнаний!»; та «Епілепсія не вирок!»серед учнів середньої ланки;
  • Поширення інформації про аутизм;
  • Заняття з елементами тренінгу у 3-х кл. та 8-х класах «Як запобігти булінгу?. Вправи для емпатії».
  • Інформаційні хвилини до Міжнародного дня протидії булінгу з учнями 6-8 класів;
  • Бесіди та відео до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів (6-8 класи)
  • Тренінгове заняття у 3-А кл. «Який я? Який ти?»
  • Бесіди «Правила поведінку влітку з незнайомцями» (5-6-ті класи)

Профорієнтаційна робота:

  • Онлайн-анкетування «Ваші плани після 9-го класу» (9-А та 9-Б класи) ;
  • Опитування для батьків 9-их класів «Освітні плани вашої дитини» (за запитом адміністрації ліцею)
  • Онлайн зустріч «Особливості вступу і навчання у Харківському університеті» (з учнями 11-го класу)
  • Онлайн День Відкритих дверей Київського національного економічного університету імені В.Гетьмана (учні 10-11 класів)
  • Бесіди з елементами тренінг «Формула вибору професії» (10-11 класи) , «Що потрібно знати для вступу до профтеху» (9-ті класи)
  • Банківський урок із залучення представниці ПриваБанку в рамках Всесвітнього тижня грошей;
  • Онлайн-зустріч 9-класників із представниками Буковинського приватного університету; 
  • Анкетування для батьків та учнів 9-их класів « Вибір поглибленого навчання предметів та профільного навчання у 10-му класі»

Консультативна робота:

  • з вчителями: надання рекомендацій щодо соціальної паспортизації класів;
  • адаптація учнів 1-их та 5-х класів до навчання;
  • вирішення конфліктних ситуацій;
  • проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків
  • Поради,буклети «Повітряна тривога!Правила заспокоєння!»;
  • Рекомендації «Як спілкуватися з однолітками»;
  • Вправи «Розвиток емпатії під час уроків»;
  • з батьками: з питань соціальних пільг та гарантій;
  • індивідуальні бесіди з батьками новоприбулих учнів;
  • консультування батьків дітей з ООП;
  • проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків
  • з учнями: індивідуальні профілактичні бесіди на різну тематику, проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків; труднощі у спілкуванні з однолітками.

          З метою вирішення конфліктів у дитячому середовищі з метою уникнення конфліктів, опанування практики примирення, формування ненасильницької поведінки, відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок» у закладі було створено «Службу порозуміння», яка покликана на мирному вирішенні конфліктів у дитячому середовищі.

   Основними   напрямками психологічного супроводу навчально – виховного процесу за  2022-2023 навчальний рік згідно з річним планом роботи психологічною службою  Рокитненського ліцею  була проведена наступна  робота:

  1. Психодіагностичні дослідження, анкетування, тестування.

Діагностика учнів:

- вивчення рівня адаптації учнів 1-х класів до школи (охоплено 32 учнів);

- вивчення рівня адаптації учнів 5-х класів при переході до середньої школи (охоплено 22 учні);

- вивчення соціометричної структури учнівських колективів (охоплено 5-10 класи);

- дослідження когнітивної сфери  учнів , які мають труднощі в навчанні (охоплено 5 учнів );

- попередження та профілактика випадків булінгу та насилля в учнівському колективі( охоплено  1-11 класи);

- вивчення  індивідуальних особливостей учнів, що потребують підвищеної психолого-педагогічної уваги.

- діагностика емоційного стану молодших школярів (захід «Моя мрія» у 4 класі).

Діагностика педагогів:

  • Психологічний клімат в колективі
  • Діагностика синдрому професійного вигорання педагогів

Діагностика батьків:

  • Тест «Батьківсько-дитячі стосунки"
  • Методика діагностики міжособистісних відносин (Т. Лірі, Г. Лефорж, Р. Сазек)
  1. Консультаційна робота

Консультації для вчителів:

  • Консультації для класних керівників за результатами проведеної діагностичної роботи  та вивчення перебігу адаптаційних процесів;

- Консультації  та надання інформації про особливості дітей на різних вікових етапах;

- Консультації  за результатами  профорієнтаційної роботи.

- Консультації щодо навчання та виховання обдарованих дітей;

- Консультація щодо роботи з дітьми в умовах війни.

Групові та індивідуальні  консультації для батьків:

  • Консультації на основі вивчення адаптаційних процесів  учнів до нових умов навчання в школі.

- Індивідуальні консультації за результатами проведеної діагностичної роботи.

- Консультації  та надання рекомендацій про особливості дітей на різних вікових етапах.

- Групові та індивідуальні консультації в період воєнних дій на зниження стресу, тривоги, невизначеності у батьків та дітей.

- Групові консультації для батьків «Як говорити з дітьми про війну»

- Групові та індивідуальні консультації для сімей що постраждали в наслідок війни на території України.

Групові та індивідуальні консультації для учнів:

- з питань емоційного стану дитини (тривожність, агресивність);

- з питань булінгу;

- з питань конфліктів між однокласниками;

- з питань адаптації учнів 5-х класів до навчання;

- з питань мотивації учнів.

- з питань підготовки до профільного навчання  учнів 8-го класу.

- з питань визначення рівня творчих здібностей.

  1. Просвіта

   Просвітницька робота  (Просвітницька робота серед батьків і педагогів в період воєнних дій  проводилась через тематичні індивідуальні консультування ):

- Розвиваючі заняття з розвитку мислення, уваги, уяви, пам'яті (1 - 4кл.)

- Заняття з профілактики торгівлі людьми (5 – 9 кл.)

- Тиждень «Ми проти булінгу» (3-11 класи)

- Проведення виховних заходів у рамках тижня протидії булінгу, спільно з медіаторами «Школи порозуміння» ліцею.

- Бесіда «Як подолати тривожність під час війни».

- Оформлення буклетів «Правила поведінки під час війни»

- Бесіда про алкоголізм та куріння ( 8 – 9 кл.)

- «Нікотинова залежність підлітків» ( 8-9 кл.)

- Бесіда з учнями про правила поведінки на уроках ( 1 – 4 кл.)

- Бесіда «Права та обов’язки учня» (учні 2-6 класів)

- Бесіда «Як розпізнати булінг» (учні 4-8 класів)

- Бесіда «Що робити, якщо ти став свідком булінгу чи насилля? (учні 4-8 класів)

- Перегляд презентації «Торгівля людьми» (учні 8-11 класів)

- Проведено День толерантності у школі.

- Тренінг «Життя – найвища цінність» (9 кл.)

- Групове консультування учнів «Насильство в сім’ї,  як себе захистити» ( 7 – 9 кл.)

- Коментований перегляд фільму «Станція призначення – життя!» (9 кл)

- Перегляд відеороликів «Вся правда про наркотики», «ВІЛ/СНІД» та ін.. (учні 8-11 класів)

- Проведено заняття «Іще раз про СНІД» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом .(5-9 кл)

- Тренінг: «Моя майбутня професія» (9 -го класу.)

- Бесіди: «Кожна людина особлива та індивідуальна» ( учні 7-9 клаів)

- Година спілкування: «Людина починається з добра» ( учні 2-5 класів)

- Лекція: «Що робити, коли з мене знущаються» (учні 4-6 класів)

- Профорієнтаційна робота з учнями 9-го класу «Світ професій» презентація.

- Проведення інформаційних хвилин, спільно із медіаторами «Служби порозуміння» ліцею на тему «Профілактика конфліктів» (8-11класи).

- Захід «Користуймося Інтернетом безпечно» (4 кдас).

- Бесіда «Толерантність врятує світ» до Міжнародного дня осіб з особливими потребами.

- Акція «Синя стрічка проти насилля» та інформаційні буклети для педагогів «Стоп насильство!»

- Години психолога (учні 1-9 класів)

- Бесіда «Вчимось контролювати емоції» ( учні 3-6 класів)

- Бесіда «Правила безпеки під час війни»( усі)

- Бесіда «Як пристосуватися до життя в іншій країні»  (усі)

- Бесіда «Як не стати жертвою торгівлі людьми.»

- «Як подолати паніку. Нагадуємо техніки заземлення.»

- «Травма свідка» (батькам, педагогам)

- «25 фраз дитині зараз…» (батькам, педагогам)

- «Стрес. Травма. Вправа: Екстримальна валіза»

- «Як зберегти емоційний стан під час війни». (батькам, педагогам)

- «Як захистити себе від насильства. І що робити якщо це сталось»

4.Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота.

- Тренінг  для учнів 1-4 класів «Тренінгова програма по зниженню тривожності учнів молодшого шкільного віку».

- Тренінгове заняття на тему: « Профілактика  та подолання стресових станів» ( учні 5-11 класів)

- Заняття з елементами тренінгу «Добро переможе зло» (учні 1-5 класів)

- Заняття з елементами тренінгу «Сила добрих справ» (учні 4-7 класів

- Заняття з елементами тренінгу «Ми разом- ми сила» (учні 7-11 класів)

5. Психологічна просвіта

Консультації для педагогів в період воєнних дій:

- «Як організувати онлайн навчання в період війни»

- «Робота з тимчасово переміщеними дітьми»

- «Як надати допомогу стривоженим учням»

- «Як говорити з дітьми про війну»

- «Як діяти коли звучить сирена»

- «Як заспокоїти учнів в укритті»

- «Якими методами розвантажувати нервову систему дітей»

- «Адаптація тимчасово переміщених учнів»

- «Як зберегти психічне здоров’я вчителя в кризових умовах війни»

- «Поновлюємо ресурси. Медіація»

- «Підтримуємо один одного- зберігаємо мир в середині себе»

Консультації для батьків в період війни:

- «Небезпечні знахідки»

- «Поради та вправи для подолання паніки»

- «Як взяти себе в руки?»

- Дихальна техніка «Квадрат»

- Робота з тілом. Вправа «Метелик»

- «Підтримуємо один одного- зберігаємо мир в середині себе»

- «Ресурси батькам, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті»

- «Долаємо паніку»

6. Організаційно- методична діяльність

- Забезпечувала учням психологічну підтримку  під час Повітряної тривоги.

- Аналізувала конфліктні ситуації і надавала рекомендації по їх розв'язанню.

- Надавала підтримку від початку воєнних дій.

Соціально-психологічна служба проводила корекційно-розвивальні занять та здійснювала психологічний супровід дітей з ООП

  • надавала рекомендації, консультації та методичну допомогу педагогічним працівникам закладу освіти під час роботи з дитиною з ООП
  • проводила  консультації з батьками дитини з ООП
  • готувала  звіти про результати надання психологічних послуг дитині, зазначати у них динаміку її розвитку
  • проводила корекційно-розвиткові заняття з дитиною ООП.

 Розвиток соціально-психологічної служби навчального закладу.

  •  Протягом періоду моєї роботи  не виникало проблемних ситуацій, які б заважали виконанню   функціональних   обов'язків.   Створені   необхідні   умови   для продуктивної праці.
  • У  навчальному році основною метою психологічної служби школи була психодіагностична робота, корекційно – відновлювальна робота, консультаційна, психологічна просвіта всіх учасників навчально – виховного процесу.
  • Психологічна робота у школі спрямована на збереження і зміцнення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей учнів, на створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх учасників навчально – виховного процесу.
  • Систематична робота психологічної служби протягом року намагалась забезпечувати своєчасне вивчення психологічного та фізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і навчальної діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання.

Забезпечення організації харчування

Важливою складовою збереження здоров’я дітей є збалансоване харчування, організації якого у роботі закладу освіти надається великого значення. Але у цьому році заклад працював у дві зміни .  Харчуванням охоплено всього    50 -70 дітей першої зміни , що становить  28 %, з них:

- 10 учнів пільгових категорiй, якi мають право на безкоштовне харчування вiдповiдно до чинного законодавства України та вiдповiдних рiшень Новоселиської мiської ради  (вартість харчодня   35 грн.);

- для учнів 1-11 класів 40 грн. – спонсорські кошти батьків.

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці санітарних вимог щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі згідно програм передумов.

Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами, проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів.

Господарська діяльність

Учителі продовжили роботу по оновленню стендів у кабінетах та  коридорах.

Кожен рік виконуються  косметичні ремонти, є висновки державної санітарно –епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти.

Коридор, фойє школи поступово поповнюються новими сучасними стендами. Подвір ’я закладу завжди прибране, доглянуте. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. Проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне

вивезення сміття з території школи.

У діяльності школи забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління.

 Важливою умовою успішної діяльності закладу  є чітке, конкретне планування освітнього процесу закладу.

Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів,

раціонального використання часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.

Головні завдання закладу освіти на наступний навчальний рік:

-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи;

-забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

-забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно- комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;

-створення „ситуації успіху” для кожного учня;

-створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних  технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

-формування конкурентоспроможного випускника закладу освіти вумовах глобалізації освітнього простору;

-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та  справедливості;

-зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку закладу освіти. Переконана , що спільними зусиллями наш ліцей буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю.. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчих здобутків. Бажаю усім миру, любові, злагоди,  віри в себе і Україну!

 Хай береже нас Господь!

        

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.